Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Sarseth »

Szewa pisze: 27 kwie 2019, 08:54 "Aby eksplorować kafelek, bohater wybiera odpowiedni żeton eksploracji w aplikacji i naciska przycisk „Potwierdź”. Aplikacja poinformuje bohatera, że ma odrzucić ten żeton eksploracji i otrzymuje 1 żeton natchnienie."
Czy jeżeli wejdę na pole i eksploruje, ale aplikacja mówi 'odrzuc żeton eksploatacji" i nic więcej, to dostaje natchnienie czy nie?
Złota zasada mówi, że aplikacja ma priorytet w zasadach ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: maro40 »

Mając taką sytuację podczas ataku:

Obrazek

mogę wybrać: 2x1 = 4 trafienia
czy
muszę wybrać: 1x2 = 3 trafienia i ogłuszenie ?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: sirafin »

Możesz wybrać. Sam decydujesz, jak rozdzielić sukcesy. Nie możesz tylko wybrać dwukrotnie tej samej linii.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: osa1908 »

Atrybuty Gimli sila 4 robie test mam dobrac 4 karty ale potrzebuje jednego sukcesu czy po dobraniu pierwszej karty na ktorej jest sukces musze dobrac pozostale 3 karty czy moge przerwac.W kompedium jest napisane podczas testow danego atrybutu bohatera MOZE odslonic tyle kart umiejtnosci ile wynosi wartosc tego atrybutu.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: sirafin »

Z opisu wykonywania testu powiedziałbym, że odkrywa tyle, ile wynosi atrybut, chyba że jakiś efekt zmniejsza/zwiększa tę liczbę.
Etap 1. Odsłonięcie kart. Bohater odsłania tyle kart ze swojej talii umiejętności, ile wynosi wartość testowanego atrybutu.
Aby odsłonić kartę, bohater bierze kartę z wierzchu swojej talii umiejętności, odwraca ją i umieszcza na swojej strefie gry.
Efekt gry może zmusić bohatera do odsłonięcia większej lub mniejszej liczby kart, niż wynikałoby to z atrybutu wydrukowanego na karcie bohatera.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Tomson »

Karta umiejętności "Zwinny".
Rozumiem, że zamiast wskazanego w aplikacji testu konkretnego atrybutu wykonuję test zręcznosci i z tego testu liczę sukcesy? Dodatkowo wykonuję zwiad 1 po tym teście czy przed?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

Tomson pisze: 28 kwie 2019, 12:56 Karta umiejętności "Zwinny".
Rozumiem, że zamiast wskazanego w aplikacji testu konkretnego atrybutu wykonuję test zręcznosci i z tego testu liczę sukcesy? Dodatkowo wykonuję zwiad 1 po tym teście czy przed?
Robisz to w tej kolejności, który jest na karcie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Tomson »

Dziękuję, ale po pierwszej partii mam jeszcze dwa dodatkowe pytania:

1) karta "Braterstwo" z talii Gimliego mówi: zanim pobliski bohater wykona test, możesz odrzucić tę umiejętność aby ten bohater odsłonił dwie dodatkowe karty. Jeśli ten bohater ma cechę krasnolud możesz wykonać zwiad 1.
Czy działa to także na Gimliego? Nie ma żadnego innego bohatera z cechą krasnolud.

2) karta"Niespokojny topór" z talii Gimliego mówi: możesz odrzucić tę umiejętność na początku swojej tury, aby wykonać atak i dodać dwa trafienia./ Uderzenie 2 (gdy wykonujesz atak, odrzuć tę kartę, aby dodać dwa trafienia).
Czy ten atak zużywa 1 akcję czy jest bonusowy? Jeśli zużywa akcję to dolna i górna zdolność karty daje to samo.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

1. Nie. Nie jest się poblisko samego siebie.

2. Tak to jest bonusowy atak.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Kilson »

Tomson pisze: 28 kwie 2019, 15:43 Dziękuję, ale po pierwszej partii mam jeszcze dwa dodatkowe pytania:

1) karta "Braterstwo" z talii Gimliego mówi: zanim pobliski bohater wykona test, możesz odrzucić tę umiejętność aby ten bohater odsłonił dwie dodatkowe karty. Jeśli ten bohater ma cechę krasnolud możesz wykonać zwiad 1.
Czy działa to także na Gimliego? Nie ma żadnego innego bohatera z cechą krasnolud.

2) karta"Niespokojny topór" z talii Gimliego mówi: możesz odrzucić tę umiejętność na początku swojej tury, aby wykonać atak i dodać dwa trafienia./ Uderzenie 2 (gdy wykonujesz atak, odrzuć tę kartę, aby dodać dwa trafienia).
Czy ten atak zużywa 1 akcję czy jest bonusowy? Jeśli zużywa akcję to dolna i górna zdolność karty daje to samo.
1) Druga część opisu pewnie jest na wyrost do przyszłych dodatków, gdzie pewnie pojawią się nowi bohaterowie krasnoludy.

2) Już to omawialiśmy w tym wątku. Jeśli używasz tego górnego akapitu - czyli na początku tury to masz darmowy atak z 2 trafieniami, a jeśli np. wróg stoi dalej i nie masz jak go zaatakować na początku tury, musisz zrobić akcję ruchu, wtedy już nie możesz zagrać tej karty "na początku tury", więc zostaje ci tylko opcja "Uderzenie 2" - które dodaje 2 trafienia do zwykłego ataku (ale sam atak kosztuje normalnie akcję). Czyli jest różnica.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Coen »

Karta Kapitan4. "Gdy Ty albo pobliski bohater wykonujecie test siły, możesz odrzucić tę umiejętność aby dodać 1 sukces i wykonać zwiad 1. Uderzenie 2."
Po odrzuceniu karty mogę zrobić i zwiad i uderzenie, czy tylko zwiad a uderzenie to druga możliwość wykorzystania tej karty?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: sirafin »

Uderzenie 2 to osobny efekt.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
nordberg
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2017, 21:20
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: nordberg »

Karta Roli - Łowca1, "Zaradny":
"Gdy przygotujesz tę umiejętność, otrzymujesz 1 żeton natchnienia"

W Kompendium zasad, Przygotowanie do gry(strona 5), punkt 9 "Przygotowanie karty roli i stworzenie talii umiejętności."
"Każdy bohater przygotowuje swoją kartę umiejętności oznaczoną numerem 1 widocznym po nazwie roli u dołu karty."

Czy to oznacza, że taki łowca startuje scenariusz od razu z 1 żetonem natchnienia? Tak mi to trochę wygląda.
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: mBird »

Czy zdolność Bieg może być użyta tylko podczas akcji podróży, czy może to być dodatkowa akcja? Mogę zaatakować dwa razy i potem z karty zagrać Bieg? Na karcie mam napisane, że mogę odrzucić kartę w swojej turze aby ruszyć się o 1. Teoretycznie więc można. W kompendium jednak jest informacja, że bieg pozwala ruszyć się o dodatkowe x obszarów.
nordberg
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2017, 21:20
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: nordberg »

OK, co do Łowcy i karty "Zaradny", spytałem na bgg i tak jak myślałem - Łowca zaczyna scenariusz zawsze z jednym żetonem natchnienia.

@mBird
co do Biegu - ktoś już zadał podobne pytanie na bgg. Zerknij sobie:
https://boardgamegeek.com/thread/218919 ... -free-move

Wychodzi na to, że nie jest potrzebna do tego Akcja Podróży. Jest to po prostu dodatkowy Ruch.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: gregoff »

Mam pytania do walki:

Dzisiaj dostałem chyba z 7 obrażeń w dwóch walkach na Brevorę (większość odkrytych) po pierwszym teście udało mi się zredukować je do 5 i od razu zrobiłem test drugi bo dalej miałem za dużo obrażeń. Zdałem też drugi test który nie zdjął mi żadnej karty, bo wszystkie zostały odkryte. Trzeciego testu już nie robiłem chyba albo zrobiłem, ale bez szans na zdanie.

Muszę przyznać, że chyba zrobiłem dobrze z tego co czytałem w instrukcji i kompendium, bo usuwamy tylko te karty ran które są zakryte. Ale chciałem dostać wyjaśnienia, bo na Pyrkonie totalnie inaczej były tłumaczone te zasady dotyczące ran.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: ram »

Test ostatniej szansy wykonuje się po otrzymaniu obrażeń.
Jeśli po wykonaniu testu nadal jesteś powyżej limitu, nie musisz testować jeszcze raz - czekasz na następną kartę obrażeń.
47
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: gregoff »

ram pisze: 01 maja 2019, 18:20 Test ostatniej szansy wykonuje się po otrzymaniu obrażeń.
Jeśli po wykonaniu testu nadal jesteś powyżej limitu, nie musisz testować jeszcze raz - czekasz na następną kartę obrażeń.
Dzięki. Jeśli jest to gdzieś w kompendium zasad lub instrukcji to bym był wdzięczny za wskazanie strony lub akapitu.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: ram »

Kompendium, strona 16, Ostatnia szansa, 51.1:
"Jeśli po przyjęciu kart obrażeń (...)"
47
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: raiden25 »

detrytusek pisze: 24 kwie 2019, 08:30
raiden25 pisze: 24 kwie 2019, 08:24
raiden25 pisze: 23 kwie 2019, 18:16 W czasie gry zdobyłem kartę Jedzenie, jest to tzw. przedmiot pomocniczy należący do całej drużyny i powinienem moc go komuś przekazać. Jednak nie mam go w ekwipunku Bohatera ani Grupy. Coś jest nie tak czy ja to źle rozumiem?
To ja odświeża swoje pytanie bo już zginęło w gąszczu innych :)
Psze Pana nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój...no to zamieniając...
Nie ma takiej karty jedzenie. Jedzenie to jest ogólna klasyfikacja wszystkich chlebków, racji żywnościowych itp.
Tytuł karty Pan znajdzie i on musi być w ekwipunku.
Nie o to chodzi :) nie ma tej karty w aplikacji pomiędzy scenariuszami. Sama kartę w czasie gry znalazłem :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: raiden25 »

Paskuder pisze: 24 kwie 2019, 09:31
raiden25 pisze: 24 kwie 2019, 08:24
raiden25 pisze: 23 kwie 2019, 18:16 W czasie gry zdobyłem kartę Jedzenie, jest to tzw. przedmiot pomocniczy należący do całej drużyny i powinienem moc go komuś przekazać. Jednak nie mam go w ekwipunku Bohatera ani Grupy. Coś jest nie tak czy ja to źle rozumiem?
To ja odświeża swoje pytanie bo już zginęło w gąszczu innych :)
W apce pomiędzy scenariuszami jak wejdziesz w przedmioty to się wyświetla ekwipunek przyporządkowany do bohaterów. Wtedy na górze masz zakładkę która przełącza na przedmioty wspólne.
Wlasnie tam było pusto 🤔
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: RasTafari »

ram pisze:Test ostatniej szansy wykonuje się po otrzymaniu obrażeń.
Jeśli po wykonaniu testu nadal jesteś powyżej limitu, nie musisz testować jeszcze raz - czekasz na następną kartę obrażeń.
Kompendium, strona 16, Ostatnia szansa, 51.1:
"Jeśli po przyjęciu kart obrażeń (...)"
Gdzie jest dokładnie taki zapis, że jak po teście/testach (po zdaniu i odrzuceniu obrażeń/strachu, bądź nie) masz więcej niż limit to nie robisz kolejnego testu? Szukam po instrukcji i kompendium i w podanym przez Ciebie miejscu nie widzę takiego zapisu (oczywiście przyjmuję że mogę nie czytać ze zrozumieniem :wink: ). Ostatnio mieliśmy taką sytuację i nie za bardzo wiedzieliśmy co zrobić ale jako, że następną akcją kompan ukończył przygodę nie było problemu, no ale na przyszłość dobrze by było wiedzieć jak grać :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

ram pisze: 01 maja 2019, 18:56 Kompendium, strona 16, Ostatnia szansa, 51.1:
"Jeśli po przyjęciu kart obrażeń (...)"
Nie ma tam ani słowa na ten temat.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: ram »

detrytusek pisze: 02 maja 2019, 10:17
ram pisze: 01 maja 2019, 18:56 Kompendium, strona 16, Ostatnia szansa, 51.1:
"Jeśli po przyjęciu kart obrażeń (...)"
Nie ma tam ani słowa na ten temat.
Za to jest, że wykonujemy test wtedy, gdy przekroczymy limit po przyjęciu kart obrażeń, a nie - zawsze, gdy limit jest przekroczony.
47
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Sarseth »

ram pisze: 02 maja 2019, 12:28 Za to jest, że wykonujemy test wtedy, gdy przekroczymy limit po przyjęciu kart obrażeń, a nie - zawsze, gdy limit jest przekroczony.
Nice catch! Ale mimo to do FAQ by sie przydalo bo sporo ludzi z tym sie boryka. Ale racja, czytajac zasady mamy jasnosc w sumie (tzn teraz po Twoim wskazaniu palcem i wyjasnieniu ;) ).
Jak dostajemy i przekroczymy robimy test.. jak sie uda to odrzucamy zakryte (moze byc zero zarytych..) i tyle, nie mamy informacji ze musimy go wyelminowac, ani nic z nim zrobic innego.. jak nie przejdzie testu dopiero zostaje wyelminowany, a nie na podstawie liczby ran czy strachu. Zyje, dopiero jak znowu dostanie rane, znowu bedzie Ostatnia Szansa. I generalnie co rane biedak bedzie mial.
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ