Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Freshus »

Dokładnie tak. Ten zapis w instrukcji + informacja z aplikacji: "odrzuć wszystkie zakryte rany/strach, otrzymaj żeton inspiracji i kontynuuj przygodę" (czy jakoś tak) moim zdaniem również to potwierdza. Więc nawet w przypadku kiedy po teście zostajemy z nadmiarem obrażeń, gramy dalej.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

ram pisze: 02 maja 2019, 12:28
detrytusek pisze: 02 maja 2019, 10:17
ram pisze: 01 maja 2019, 18:56 Kompendium, strona 16, Ostatnia szansa, 51.1:
"Jeśli po przyjęciu kart obrażeń (...)"
Nie ma tam ani słowa na ten temat.
Za to jest, że wykonujemy test wtedy, gdy przekroczymy limit po przyjęciu kart obrażeń, a nie - zawsze, gdy limit jest przekroczony.
Ok może i tak jest poprawnie ale ja się dalej nie czuje przekonany.
"Jeśli po przyjęciu kart obrażeń liczba posiadanych przez bohatera będzie >= od jego limitu to musi wykonać test"
Każdy strach przyjął. Nie ma ani słowa, o tym, że "w tej turze". Jak przyjmę strach odkryty w pierwszej turze to on potem przestaje być przyjęty bo nie jest świeżutki? Gdzie to jest wyjaśnione?
Dla mnie to nie jest oczywiste.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Sarseth »

detrytusek pisze: 02 maja 2019, 17:37
ram pisze: 02 maja 2019, 12:28 Za to jest, że wykonujemy test wtedy, gdy przekroczymy limit po przyjęciu kart obrażeń, a nie - zawsze, gdy limit jest przekroczony.
Ok może i tak jest poprawnie ale ja się dalej nie czuje przekonany.
"Jeśli po przyjęciu kart obrażeń liczba posiadanych przez bohatera będzie >= od jego limitu to musi wykonać test"
Każdy strach przyjął. Nie ma ani słowa, o tym, że "w tej turze". Jak przyjmę strach odkryty w pierwszej turze to on potem przestaje być przyjęty bo nie jest świeżutki? Gdzie to jest wyjaśnione?
Dla mnie to nie jest oczywiste.
Ale czynnosc przyjmowania sie skonczyla, teraz go posiadasz, nie przyjmujesz go caly czas. Jak pisalem wyzej, nie jest to wyrazne, powinni to dac w FAQ ale wedlug mnie jest to jednoznaczne, chociaz sam tego nie widzialem poki @ram tego nie zaznaczyl.
W angielskim tez jest "After the hero suffer dmg", a nie "When hero has more than" - Twoje by pasowalo, gdybysmy mieli "kiedy bohater posiada ran wiecej niz limit, wykonuje test" - tylko wtedy bysmy wpadli w petle ;P
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

Ok dodając do tego definicję przyjęcia to się zgadza ale ten kto to pisał.... :roll:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Pawian
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2018, 09:21

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Pawian »

Mam pytanie do karty umiejętności Tropiciela - "Tajemne ścieżki" . Tekst brzmi: "Gdy wykonasz bieg z tej umiejętności, możesz umieścić na Twoim obszarze innego bohatera nie prowokując ataków." I mam dylemat: inny bohater może być z dowolnego miejsca na planszy (taki teleport) czy musi się znajdować na miejscu, w którym byłem przed biegiem i przemieszcza się do mnie, na nowy obszar (czyli też porusza się tylko o 1 obszar)?
Czytałem też angielską wersję karty, bo myślałem, że w PL zabrakło słowa "pobliski" co by wyklarowało sytuację, ale tam też go nie ma.
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: feniks_ciapek »

Zgadam się, że to dziwnie wygląda, ale korzystałem z tej karty tak, jak to jest opisane :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

Ja robiłem teleport.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Fiacik »

Atuty, jak wykorzystam to idzie na stos moich odrzuconych kart umiejętności i "zaśmieca" talię czy wraca do puli atutów? Nie mogę jakoś wzmianki o tym odnaleźć. Dzięki.
Pawian
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2018, 09:21

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Pawian »

Fiacik pisze: 03 maja 2019, 13:57 Atuty, jak wykorzystam to idzie na stos moich odrzuconych kart umiejętności i "zaśmieca" talię czy wraca do puli atutów? Nie mogę jakoś wzmianki o tym odnaleźć. Dzięki.
Raczej wraca do puli atutów, bo ma inny tył karty. Gdyby szedł do tali, wiedziałbyś przed wykonaniem testu, że np.: pierwsza karta z góry to atut, co by mogło wpłynąć na twoją decyzję podejmowania się tego testu ;)

- feniks_ciapek i detrytusek
Dzięki za odpowiedź ;) póki co też będę ich teleportował, choć jak dla mnie bardzo zgięty efekt :P spodziewałbym się czegoś takiego w karcie za 12 PD, a nie w podstawowej i to w dwóch kopiach. Może w pierwszej FAQu i Erracie FFG to poprawi lub sklaruje.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

Fiacik pisze: 03 maja 2019, 13:57 Atuty, jak wykorzystam to idzie na stos moich odrzuconych kart umiejętności i "zaśmieca" talię czy wraca do puli atutów? Nie mogę jakoś wzmianki o tym odnaleźć. Dzięki.
Wypada z talii postaci do końca danego scenariusza, ale w przygotowaniu kolejnego wraca.
Błędnie załozyłem, że pytanie jest o tytuły, a nie atuty. Sorry :)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2019, 20:38 przez Olgierdd, łącznie zmieniany 1 raz.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Freshus »

Olgierdd pisze: 03 maja 2019, 16:28
Fiacik pisze: 03 maja 2019, 13:57 Atuty, jak wykorzystam to idzie na stos moich odrzuconych kart umiejętności i "zaśmieca" talię czy wraca do puli atutów? Nie mogę jakoś wzmianki o tym odnaleźć. Dzięki.
Wypada z talii postaci do końca danego scenariusza, ale w przygotowaniu kolejnego wraca.
Tutaj mowa o tytułach, a pytanie było o atuty. Atuty są jednorazowego użytku, po użyciu wracają do puli aż do momentu ich ponownego otrzymania z efektu kart/żetonów itp. Tytuły po otrzymaniu od razu umieszczamy przygotowane w polu gracza, który taki tytuł otrzymał. Po użyciu wypada on z przygody aż do jej końca, natomiast wraca do talii na początku kolejnego scenariuszu.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

Aaa, faktycznie, zmyliło mnie pytanie o zaśmiecanie talii, więc od razu pomyślałem o tytułach :)
jagastr
Posty: 9
Rejestracja: 08 kwie 2015, 11:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: jagastr »

Witam wszystkich, jesteśmy po trzeciej przygodzie ale wciąż mam wątpliwość jak działa ukrycie się ? Co to znaczy:"gdy wykonasz test"?
TKoc
Posty: 12
Rejestracja: 09 gru 2017, 23:12

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: TKoc »

Czy można używać harfy na bohaterze który ją posiada?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

jagastr pisze: 04 maja 2019, 00:33 Witam wszystkich, jesteśmy po trzeciej przygodzie ale wciąż mam wątpliwość jak działa ukrycie się ? Co to znaczy:"gdy wykonasz test"?
Po prostu gdy rozpatrzysz w pełni dowolny test (interakcji, ataku, negowania itd.). W pierwszej przygodzie źle grałem i ukrywałem się gdy mi pasowało (np. przed atakiem), a tak nie można.
TKoc pisze: 04 maja 2019, 13:18 Czy można używać harfy na bohaterze który ją posiada?
Tak.
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: feniks_ciapek »

TKoc pisze: 04 maja 2019, 13:18 Czy można używać harfy na bohaterze który ją posiada?
A tam nie jest napisane „another hero”? Albo nearby hero? Ja nigdy nie używałem.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: hadrian »

feniks_ciapek pisze: 04 maja 2019, 14:38
TKoc pisze: 04 maja 2019, 13:18 Czy można używać harfy na bohaterze który ją posiada?
A tam nie jest napisane „another hero”? Albo nearby hero? Ja nigdy nie używałem.
Po polsku jest mniej wiecej "bohater na Twoim obszarze", w kazdym razie my to interpretujemy ze mozna na siebie.

Z punktu widzenia przygodowego troszke mi zgrzyta gdy zdobede atut ukrycie na polu z zaroslami a korzystam z niego 5 obszarow dalej.

Pytanko: czy moge po zrobieniu testu na atak odrzucic karte dajaca ukrycie i wykorzystac to ukrycie w momencie kontrataku stwora? Czy tez kontratak to nie atak w rozumieniu tego atutu? (gralismy ze nie mozna)
Druga sprawa, jak odrzuce ukrycie przed wykonaniem testu niwelowania zeby nie otrzymac obrazen czy wciaz moge wykonac test niwelowania zeby uniknac strach (gralismy ze mozna)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

feniks_ciapek pisze: 04 maja 2019, 14:38
TKoc pisze: 04 maja 2019, 13:18 Czy można używać harfy na bohaterze który ją posiada?
A tam nie jest napisane „another hero”? Albo nearby hero? Ja nigdy nie używałem.
cyt: "Na początku Twojej tury bohater z Twojego obszaru niemający żetonów natchnienia otrzymuje 1 żeton natchnienia"

Można użyć również na sobie, ale tylko na jednym bohaterze.
hadrian pisze: 04 maja 2019, 15:26 Pytanko: czy moge po zrobieniu testu na atak odrzucic karte dajaca ukrycie i wykorzystac to ukrycie w momencie kontrataku stwora? Czy tez kontratak to nie atak w rozumieniu tego atutu? (gralismy ze nie mozna)
Możesz tak zrobić. Kontratak traktowany jest jako atak.
hadrian pisze: 04 maja 2019, 15:26 Druga sprawa, jak odrzuce ukrycie przed wykonaniem testu niwelowania zeby nie otrzymac obrazen czy wciaz moge wykonac test niwelowania zeby uniknac strach (gralismy ze mozna)
Jak najbardziej. Chodzi po prostu o to, żeby użyć ukrycia przed testem niwelowania (zanim poznasz rezultat).
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Szewa »

1. Mam 4 umiejętności przygotowane, robię zwiad. Nowa umiejętność zastępuje już przygotowana wcześniej umiejętność. Czy te zastąpiona odrzucam czy układam na dole/górze talii?

2. Można przygotować słabość, a kiedy ona spada? Po turze czy może leżeć dopóki jej nie zastapimy nowa umiejka?

3. Czy prowokujeny ogłoszonych wrogów? Grałem, że tak, a nie wiem czy sobie nie utrudnilem.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Freshus »

Szewa pisze: 05 maja 2019, 15:52 1. Mam 4 umiejętności przygotowane, robię zwiad. Nowa umiejętność zastępuje już przygotowana wcześniej umiejętność. Czy te zastąpiona odrzucam czy układam na dole/górze talii?

2. Można przygotować słabość, a kiedy ona spada? Po turze czy może leżeć dopóki jej nie zastapimy nowa umiejka?

3. Czy prowokujeny ogłoszonych wrogów? Grałem, że tak, a nie wiem czy sobie nie utrudnilem.
Ad 1. Kompendium 72.4. Jeśli po przygotowaniu 1 albo kilku kart umiejętności bohater ma więcej niż 4 przygotowane karty, musi odrzucić część z nich... Odrzucamy na discard.

Ad 2. Kompendium 79.4 Karta słabości może zostać przygotowana jak każda inna karta umiejętności, ale nie wywołuje wtedy żadnego efektu. Przygotowana słabość jest uważana za 1 z 4 przygotowanych kart bohatera. Słabość zostaje przygotowana tak długo, aż nie odrzucimy jej poprzez przygotowanie 5 umiejętności. Przygotowana słabość po prostu zapycha nam "pole gry". Oczywiście w momencie przygotowania 5 karty, nie musimy odrzucać konkretnie słabości, a możemy inną.

Ad 3. Co do ogłuszenia nie mogę znaleźć konkretnego zapisu. Ale w przypadku wyczerpanego wroga chyba nawet nie można go sprowokować? A ogłuszenie wyczerpuje. Ale tego nie jestem pewien, więc do potwierdzenia.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: polwac »

Szewa pisze: 05 maja 2019, 15:52 1. Mam 4 umiejętności przygotowane, robię zwiad. Nowa umiejętność zastępuje już przygotowana wcześniej umiejętność. Czy te zastąpiona odrzucam czy układam na dole/górze talii?

2. Można przygotować słabość, a kiedy ona spada? Po turze czy może leżeć dopóki jej nie zastapimy nowa umiejka?

3. Czy prowokujeny ogłoszonych wrogów? Grałem, że tak, a nie wiem czy sobie nie utrudnilem.
1. Odrzucasz
2. Można
3. Nie
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Tomson »

1. Czy pochodnia jest zużywalnym przedmiotem i można jej użyć tylko raz (w przypadku karty I poziomu)? Czy można jej użyć w fazie cienia?
2. Aplikacja mówi, że nastała ciemność (obok paska zagrożenia widnieje symbol ciemności). Czy wówczas każdy kafelek traktujemy jako obszar z symbolem ciemności (są w grze efekty, które mówią: " jeśli znajdujesz się na obszarze z symbolem ciemności..."?
3. Karty obrażeń i strachu. Trochę się pogubiłem w tym odkrywaniu i zakrywaniu kart.
Przykład: Dobieram kartę obrażenia nr 1, rozpatruję jej efekt i zakrywam kartę. Następnie jakiś efekt nakazuje mi odkryc ileś tam kart obrażeń. Odkrywam zatem kartę nr 1 i ona po prostu pozostaje odkryta czy ponownie rozpatruję jej efekt i znowu zakrywam bo takie polecenie także widnieje na karcie nr 1?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

Tomson pisze: 05 maja 2019, 23:14 1. Czy pochodnia jest zużywalnym przedmiotem i można jej użyć tylko raz (w przypadku karty I poziomu)? Czy można jej użyć w fazie cienia?
2. Aplikacja mówi, że nastała ciemność (obok paska zagrożenia widnieje symbol ciemności). Czy wówczas każdy kafelek traktujemy jako obszar z symbolem ciemności (są w grze efekty, które mówią: " jeśli znajdujesz się na obszarze z symbolem ciemności..."?
3. Karty obrażeń i strachu. Trochę się pogubiłem w tym odkrywaniu i zakrywaniu kart.
Przykład: Dobieram kartę obrażenia nr 1, rozpatruję jej efekt i zakrywam kartę. Następnie jakiś efekt nakazuje mi odkryc ileś tam kart obrażeń. Odkrywam zatem kartę nr 1 i ona po prostu pozostaje odkryta czy ponownie rozpatruję jej efekt i znowu zakrywam bo takie polecenie także widnieje na karcie nr 1?
1. Pochodnia 1. poziomu to zdolność pasywna i działa cały czas. Niemniej nadal kładziesz na niej żeton zużycia, ponieważ może zostać odrzucony przez jakiś efekt i wtedy pochodnia przestanie działać.
2. Tak, każdy. Aplikacja nawet o tym informuje gdy nastaje ciemność.
3. Zawsze po odkryciu karty obrażeń lub strachu rozpatrujesz jej efekt. Niektóre pozostają odkryte, inne z powrotem zakrywasz, a czasem je odrzucasz (zależy co jest napisane na karcie).
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Freshus »

Dodatkowo należy jeszcze pamiętać, że jeżeli jakiś efekt nakazuje nam odkryć lub odrzucić zakrytą kartę obrażeń/strachu to taką kartę wybieramy w sposób losowy.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Tomson »

Olgierdd pisze: 05 maja 2019, 23:18
Tomson pisze: 05 maja 2019, 23:14 1. Czy pochodnia jest zużywalnym przedmiotem i można jej użyć tylko raz (w przypadku karty I poziomu)? Czy można jej użyć w fazie cienia?
2. Aplikacja mówi, że nastała ciemność (obok paska zagrożenia widnieje symbol ciemności). Czy wówczas każdy kafelek traktujemy jako obszar z symbolem ciemności (są w grze efekty, które mówią: " jeśli znajdujesz się na obszarze z symbolem ciemności..."?
3. Karty obrażeń i strachu. Trochę się pogubiłem w tym odkrywaniu i zakrywaniu kart.
Przykład: Dobieram kartę obrażenia nr 1, rozpatruję jej efekt i zakrywam kartę. Następnie jakiś efekt nakazuje mi odkryc ileś tam kart obrażeń. Odkrywam zatem kartę nr 1 i ona po prostu pozostaje odkryta czy ponownie rozpatruję jej efekt i znowu zakrywam bo takie polecenie także widnieje na karcie nr 1?
1. Pochodnia 1. poziomu to zdolność pasywna i działa cały czas. Niemniej nadal kładziesz na niej żeton zużycia, ponieważ może zostać odrzucony przez jakiś efekt i wtedy pochodnia przestanie działać.
2. Tak, każdy. Aplikacja nawet o tym informuje gdy nastaje ciemność.
3. Zawsze po odkryciu karty obrażeń lub strachu rozpatrujesz jej efekt. Niektóre pozostają odkryte, inne z powrotem zakrywasz, a czasem je odrzucasz (zależy co jest napisane na karcie).
Ale czy jeśli odkrywamy leżącą przed nami zakrytą kartę obrażenia/strachu to ponownie rozpatrujemy jej efekt? Co jeśli odkryta karta mówi jedynie "Zachowaj tę kartę zakrytą". Ponownie ją zakrywam?
ODPOWIEDZ