Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

Wg mnie ponownie rozpatrujesz jej efekt tyle, że karty do odkrycia wybierasz losowo. Jeśli tylko masz ją zakryć to Twoje szczęście.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Lukić »

Tomson pisze: 06 maja 2019, 07:59
Olgierdd pisze: 05 maja 2019, 23:18
Tomson pisze: 05 maja 2019, 23:14 3. Karty obrażeń i strachu. Trochę się pogubiłem w tym odkrywaniu i zakrywaniu kart.
Przykład: Dobieram kartę obrażenia nr 1, rozpatruję jej efekt i zakrywam kartę. Następnie jakiś efekt nakazuje mi odkryc ileś tam kart obrażeń. Odkrywam zatem kartę nr 1 i ona po prostu pozostaje odkryta czy ponownie rozpatruję jej efekt i znowu zakrywam bo takie polecenie także widnieje na karcie nr 1?
3. Zawsze po odkryciu karty obrażeń lub strachu rozpatrujesz jej efekt. Niektóre pozostają odkryte, inne z powrotem zakrywasz, a czasem je odrzucasz (zależy co jest napisane na karcie).
Ale czy jeśli odkrywamy leżącą przed nami zakrytą kartę obrażenia/strachu to ponownie rozpatrujemy jej efekt? Co jeśli odkryta karta mówi jedynie "Zachowaj tę kartę zakrytą". Ponownie ją zakrywam?
Gdy jakiś efekt nakazuje Ci odkryć kartę obrażeń, to losowo wybierasz jedną ze swoich zakrytych kart obrażeń, odkrywasz ją i następnie rozpatrujesz jej efekt. Jeśli jest tam napisane, że masz ją zakryć, to ją po prostu z powrotem zakrywasz. Jeśli jest tam napisane, że masz ją odrzucić (zazwyczaj tracąc też coś z Twoich zasobów lub dobrać/odkryć inną kartę), to wykonaj co jest na niej napisane, a następnie ją odrzuć. Jeśli jest z kolei jakiś paskudny stały efekt, to zosatwiasz tę kartę odkrytą. Karta zawsze instruuje, co z nią zrobić. Działa to zawsze gdy dobierasz kartę odkrytą oraz gdy odkrywasz kartę zakrytą.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
cichy093
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 08:54

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: cichy093 »

Ja mam pytanie odnośnie ataku.
Mam na swoim polu wroga, wybieram akcje atak. Udaje mi się uzyskać 7 trafień. Wybieram tak w aplikacji, wróg ma pancerz, więc nie udaje mi się go pokonać. Czy jeżeli mam możliwość wykonania drugiej akcji ataku to i tak przydzielam mu te już zadane obrażenia, dostaje kontratak i od nowa to samo, czy też może sumuje wszystko i dopiero wtedy przydzielam obrażenia?
Według tego co zrozumiałem to po każdym ataku przydzielam, ale wolę się upewnić. Ciężko jest czasami z wrogami, którzy mają pancerz i z 5 pkt życia, żeby za jednym atakiem go ubić, szczególnie jeśli nie mam się już przygotowanych kart z uderzeniem.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: polwac »

Wykonujesz 2 ataki, więc 2 razy przydzielasz obrażenia.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
cichy093
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 08:54

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: cichy093 »

Tak też myślałem, dzięki za utwierdzenie w przekonaniu :)
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Sroczka »

Czyli dla jasności jeżeli postanawiam w obu akcjach zaatakować dwukrotnie to po pierwszej akcji ataku nie dostaje kontrataku a w aplikacji nie zaznaczam że wróg może wykonać kontratak tylko od razu wykonuje drugi atak i dopiero wtedy gdy przeżyje jakiś wróg mogę zarobić kontratak?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

Sroczka pisze: 06 maja 2019, 22:16 Czyli dla jasności jeżeli postanawiam w obu akcjach zaatakować dwukrotnie to po pierwszej akcji ataku nie dostaje kontrataku a w aplikacji nie zaznaczam że wróg może wykonać kontratak tylko od razu wykonuje drugi atak i dopiero wtedy gdy przeżyje jakiś wróg mogę zarobić kontratak?
Czekaj, od początku.
Po każdym Twoim ataku apka pyta się czy wróg może zaatakować i jeśli jest na tym samym obszarze co Ty to może. Jeśli jest ogłuszony to apka się nie zapyta ale trzeba pamiętać, że nie wszystkich się da ogłuszyć to po pierwsze, a po drugie to ogłuszenie działa tylko przez jeden atak czyli jeśli ogłuszysz w 1 ataku to wróg nie będzie kontratakował, wykonasz drugi atak już bez ogłuszenia i wróg po nim już będzie mógł kontratakować.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Lukić »

Sroczka pisze: 06 maja 2019, 22:16 Czyli dla jasności jeżeli postanawiam w obu akcjach zaatakować dwukrotnie to po pierwszej akcji ataku nie dostaje kontrataku a w aplikacji nie zaznaczam że wróg może wykonać kontratak tylko od razu wykonuje drugi atak i dopiero wtedy gdy przeżyje jakiś wróg mogę zarobić kontratak?
Dokładnie na odwrót. Po każdym ataku wróg może kontratakować (chyba, że jest ogłuszony albo wyczerpany). Gdy apka pyta, czy on może kontratakować, to zaznaczasz odpowiedź wg Twojej aktualnej sytuacji na planszy, bez żadnego kombinowania z czekaniem na kolejny atak.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Sroczka »

Dzięki za odpowiedzi, a przy okazji ruchu to jedna akcja to do dwóch pól postać może przebyć?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

Sroczka pisze: 07 maja 2019, 18:43 Dzięki za odpowiedzi, a przy okazji ruchu to jedna akcja to do dwóch pól postać może przebyć?
Tak, przy czym ruch można przerwać i wznowić.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: osa1908 »

Karta duze stluczenia odrzuc 2 przygotowane karty albo przyjmij 2 zakryte karty.Co jesli mam 1 przygotowna karte odrzucam 1? czy nie oodzucam bo ma tylko jedna i przyjmuje 2 zakryte karty?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

osa1908 pisze: 11 maja 2019, 19:21 Karta duze stluczenia odrzuc 2 przygotowane karty albo przyjmij 2 zakryte karty.Co jesli mam 1 przygotowna karte odrzucam 1? czy nie oodzucam bo ma tylko jedna i przyjmuje 2 zakryte karty?
Jak nie możesz spełnić, a masz inną opcję to musisz ją wybrać.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

detrytusek pisze: 11 maja 2019, 19:43
osa1908 pisze: 11 maja 2019, 19:21 Karta duze stluczenia odrzuc 2 przygotowane karty albo przyjmij 2 zakryte karty.Co jesli mam 1 przygotowna karte odrzucam 1? czy nie oodzucam bo ma tylko jedna i przyjmuje 2 zakryte karty?
Jak nie możesz spełnić, a masz inną opcję to musisz ją wybrać.
A możesz uzasadnić swoją odpowiedź? Zazwyczaj jest to "złota zasada" w grach FFG, ale w Podróżach nigdzie nie mogę tego znaleźć. W zamian jest jedynie zapis, że jeżeli gracze mogą rozpatrzyć jakiś efekt na kilka sposobów, to wybierają rezultat.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

Olgierdd pisze: 12 maja 2019, 00:03
detrytusek pisze: 11 maja 2019, 19:43
osa1908 pisze: 11 maja 2019, 19:21 Karta duze stluczenia odrzuc 2 przygotowane karty albo przyjmij 2 zakryte karty.Co jesli mam 1 przygotowna karte odrzucam 1? czy nie oodzucam bo ma tylko jedna i przyjmuje 2 zakryte karty?
Jak nie możesz spełnić, a masz inną opcję to musisz ją wybrać.
A możesz uzasadnić swoją odpowiedź? Zazwyczaj jest to "złota zasada" w grach FFG, ale w Podróżach nigdzie nie mogę tego znaleźć. W zamian jest jedynie zapis, że jeżeli gracze mogą rozpatrzyć jakiś efekt na kilka sposobów, to wybierają rezultat.
Właśnie go podałeś :). Tu mógł go rozpatrzyć tylko na 1 sposób.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

Nie przekonałeś mnie. Jeśli możesz, to wskaż mi gdzie w zasadach jest to wyjaśnione.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: osa1908 »

nadal nie wiem jak rozpatrywac karty w sensie n. karta tresowany sokol mozesz odrzucic te umiejetnoc podczas swojej tury aby przydzielic pobliskiemu wrogowi 3 trafienia i prebicie.BIEG 1.Teraz pytania czy moge zrezygnowac z gorne akcji i wykonac bieg 1 tyko i zachowac karte ?
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Freshus »

Wszystkie wytłuszczone słowa wymagają odrzucenia karty w ramach jej użycia. Na samym końcu instrukcji jest to napisane przy opisie tych umiejętności :).
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Lost Death »

Olgierdd pisze: 12 maja 2019, 14:02 Nie przekonałeś mnie. Jeśli możesz, to wskaż mi gdzie w zasadach jest to wyjaśnione.
uważam, że Detrytusek ma rację , też nigdzie nie znalazłem tego w zasadach ale jest to dla mnie bardziej oczywiste niż wybór opcji której nie ma.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: polwac »

Też w ten sposób gram. Albo mogę wykonać cały efekt, albo wybieram inny efekt, który jestem w stanie w pełni wykonać.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
TKoc
Posty: 12
Rejestracja: 09 gru 2017, 23:12

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: TKoc »

Obrazek[/img]
Obrazek

Czy jeśli mam 2 karty dowódca natarcia przygotowane mogę ich użyć by inny bohater zaatakował 2 razy pod rząd?
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: gregoff »

Tak. Używasz to dwa razy.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Jacek_PL »

To ja skorzystam z okazji że powyżej jest obrazek "Dowódca Natarcia" - czy ta karta pozwala wykonać atak bohaterowi który już się aktywował w tej fazie akcji ?

I drugie pytanie jest gdzieś miejsce / adres gdzie można zgłaszać babole z aplikacji ?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Golfang »

Jacek_PL pisze: 17 maja 2019, 13:06 To ja skorzystam z okazji że powyżej jest obrazek "Dowódca Natarcia" - czy ta karta pozwala wykonać atak bohaterowi który już się aktywował w tej fazie akcji ?
Wg mnie tak - karta pozwala aby dowolny pobliski bohater wykonał atak.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: sirafin »

Jacek_PL pisze: 17 maja 2019, 13:06I drugie pytanie jest gdzieś miejsce / adres gdzie można zgłaszać babole z aplikacji ?
Z polską najlepiej pisać na wydawnictwo@rebel.pl, dobrze podać nazwę gry w tytule maila. Z angielską softwaresupport@fantasyflightgames.com. Poprawki się pojawiają, gdy apka jest aktualizowana.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Jabol »

Mam dwa, pewnie banalne pytania, które pojawiły mi się przy okazji drugiego scenariusza:

1. Czy dokupując kartę dodajemy ją po prostu do decku zwiększając tym samym jego objętość czy musimy najpierw wyrzucić z niego jakąś kartę?
2. Czy te typy kart wypisane na nich kursywą bezpośrednio pod ilustracją (np. "Taktyka") mają jakieś znaczenie, odnoszą się do tego jakieś inne karty czy to tak po prostu - grupa do której dana karta przynależy?
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
ODPOWIEDZ