Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Phate »

W pierwszym pytaniu chodziło oczywiście o Tutuł. Dzięki za odpowiedź.
traxek
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2010, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: traxek »

Witam,

Ja mam też pytanie odnośnie kart strachu, jeżeli będąc w ciemności aplikacja mówi mi, żebym odkrył 2 karty strachu, to ja odkrywam tylko te, które ma dana osoba np. Legolas. Czy jak gram dwoma osobami, to każda z nich musi odkryć te karty?
Czy jak mam tylko jedną kartę to odkrywam tylko jedną i potem raz za razem robię to samo jak mi mówi aplikacja?
Jak gracz nie ma takich kart to ignoruje zdarzenie?
archie.ldz
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2019, 14:38
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: archie.ldz »

traxek pisze: 21 cze 2019, 19:56 [...] jeżeli będąc w ciemności aplikacja mówi mi, żebym odkrył 2 karty strachu, to ja odkrywam tylko te, które ma dana osoba np. Legolas. Czy jak gram dwoma osobami, to każda z nich musi odkryć te karty?
Możesz podać przykład w którym momencie aplikacja kazała Ci odkryć karty strachu? Czy było to w momencie kiedy został przekroczony poziom zagrożenia? Jeśli tak to wtedy wszystkie postacie znajdujące się na polach oznaczonych znacznikiem ciemności odkrywają 2 karty.
W przypadku gdy był to efekt odziaływania (konkretna postać wykonuje akcję) wtedy zdarzenie tyczy się danego bohatera (jeśli ten znajduje się w ciemności). Przynajmniej ja bym to tak zinterpretował.
traxek pisze: 21 cze 2019, 19:56 Czy jak mam tylko jedną kartę to odkrywam tylko jedną i potem raz za razem robię to samo jak mi mówi aplikacja?
Tak.
traxek pisze: 21 cze 2019, 19:56 Jak gracz nie ma takich kart to ignoruje zdarzenie?
Tak.
thestaszek
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:39
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: thestaszek »

Witam mam pytanka

1. Czy gracz może przygotować kartę słabości podczas zwiadu?
2. Czy atak uderzenie X ze zdolnosci powoduje kontratak czy nie?
3. Czy można łączyć atak z testu i atak ze zdolności uderzenie do jednego zadania trafien? Przykład z testu zadaje 5 trafień i chce jeszcze użyć uderzenie 3, czy moge to połączyć i zadać 8 trafień czy muszę to zrobić osobno?

Pozdrawiam
archie.ldz
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2019, 14:38
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: archie.ldz »

thestaszek pisze: 23 cze 2019, 10:06 1. Czy gracz może przygotować kartę słabości podczas zwiadu?
Tak (kompendium: 79.4).
thestaszek pisze: 23 cze 2019, 10:06 2. Czy atak uderzenie X ze zdolnosci powoduje kontratak czy nie?
3. Czy można łączyć atak z testu i atak ze zdolności uderzenie do jednego zadania trafien? Przykład z testu zadaje 5 trafień i chce jeszcze użyć uderzenie 3, czy moge to połączyć i zadać 8 trafień czy muszę to zrobić osobno?
Samo uderzenie łączysz z normalnym atakiem.
Kompendium 92.1.
Gdy bohater wykonuje test ataku, może odrzucić kartę ze słowem kluczowym „Uderzenie X”, aby dodać grupie wrogów będącej celem tego ataku X trafień.
Niektóre karty posiadają zdolność ataku. Jest to atak bonusowy (nie wlicza się do standardowych 2 akcji bohatera na turę) i może on spowodować kontratak.
pajeu
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2014, 22:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: pajeu »

Pytanie do scenariusza 2
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Kilson »

pajeu pisze: 13 lip 2019, 20:25 Pytanie do scenariusza 2
Spoiler:
O ile pamiętam, to ten wybór pojawia się przy aktywacji żetonu, więc test zdaje osoba, która go aktywowała. Tak jak wszystkie testy po aktywacji żetonów w całej grze.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

Kilson ma rację. Gdy wszyscy gracze mają zdawać test to aplikacja o tym wyraźnie informuje.
pajeu
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2014, 22:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: pajeu »

Tylko wlasnie niczego nie aktywowalismy, a wybor pojawił sie od razu po rozpoczeciu i nie wiadomo bylo do kogo jest skierowany. Chyba na probe musialbym przejsc to w wersji ang, zeby zobaczyc jak to tam jest napisane.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

Ciekawe, bo grałem kilka razy 2 scenariusz i nigdy nie miałem opisanej przez Ciebie sytuacji :shock:
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Kilson »

pajeu pisze: 14 lip 2019, 17:40 Tylko wlasnie niczego nie aktywowalismy, a wybor pojawił sie od razu po rozpoczeciu i nie wiadomo bylo do kogo jest skierowany. Chyba na probe musialbym przejsc to w wersji ang, zeby zobaczyc jak to tam jest napisane.
Spoiler:
pajeu
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2014, 22:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: pajeu »

Spoiler:
mRGreg
Posty: 21
Rejestracja: 13 sty 2019, 20:53

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: mRGreg »

Witam

Po kilku rozgrywkach we Władcę, naszło nas kilka wątpliwości.

1 - Jak faktycznie działa strój podróżnika(nie wiem czy nie pokręciłem nazwy) chodzi o zapis który mówi, że możemy nie przyjmować jednej zakrytej karty obrażeń, rozumiem, że załóżmy atakuje mnie ork, zadając 3 obrażenia i 1 strach, do tej pory graliśmy tak, że z automatu z 3 obrażeń robią się 2, bo strój niweluje jedno obrażenie, a reszta wchodzi normalnie, zakładając, że nie wypadł żaden sukces na teście niwelowania.
Czy, można używać zdolności stroju raz na turę czy w każdej potyczce, załóżmy, że atakują mnie 2 potwory w jednej turze, czy nie przyjmowanie jednej karty obrażeń, działa za każdym razem i na każdego potwora osobno?

2 - Załóżmy, że Aragorn i Beravora stoją na tym samym obszarze, razem z nami stoi potwór, chcemy uciec na inny obszar, i teraz Aragorn prowokuje potwora, po czym Beravora ucieka, czy takie coś działa? czy bohater który chce uciec musi prowokować? Czy prowokacja jest akcją?

3 - W ostatniej rozgrywce doszły mi 2 karty słabości do talii, czy przechodzą one do następnej przygody, czy zostaje tylko ta 1 podstawowa, a reszta out?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

mRGreg pisze: 24 lip 2019, 15:34 1 - Jak faktycznie działa strój podróżnika(nie wiem czy nie pokręciłem nazwy) chodzi o zapis który mówi, że możemy nie przyjmować jednej zakrytej karty obrażeń, rozumiem, że załóżmy atakuje mnie ork, zadając 3 obrażenia i 1 strach, do tej pory graliśmy tak, że z automatu z 3 obrażeń robią się 2, bo strój niweluje jedno obrażenie, a reszta wchodzi normalnie, zakładając, że nie wypadł żaden sukces na teście niwelowania.
Czy, można używać zdolności stroju raz na turę czy w każdej potyczce, załóżmy, że atakują mnie 2 potwory w jednej turze, czy nie przyjmowanie jednej karty obrażeń, działa za każdym razem i na każdego potwora osobno?
Domyślnie wszystkie obrażenia bohater otrzymuje odkryte, także źle gracie. Tylko gdy aplikacja lub jakiś inny efekt mówi WPROST o zakrytych kartach obrażeń, to wtedy płaszcz działa.
Strój podróżny zawsze działa gdy bohater otrzymuje zakryte obrażenia z dowolnych źródeł, niezależnie ile by ich było w turze.
2 - Załóżmy, że Aragorn i Beravora stoją na tym samym obszarze, razem z nami stoi potwór, chcemy uciec na inny obszar, i teraz Aragorn prowokuje potwora, po czym Beravora ucieka, czy takie coś działa? czy bohater który chce uciec musi prowokować? Czy prowokacja jest akcją?
Prowokowanie nie jest akcją i musi ją przeprowadzić bohater, który aktualnie wykonuje turę. Prowokuje się wrogów jedynie gdy bohater opuszcza obszar, na którym są wrogowie lub gdy chce wejść w interakcję z żetonem na polu, na którym są wrogowie. Jeżeli obaj bohaterowie chcą w swoich turach uciec, to każdy musi wykonać prowokację.
3 - W ostatniej rozgrywce doszły mi 2 karty słabości do talii, czy przechodzą one do następnej przygody, czy zostaje tylko ta 1 podstawowa, a reszta out?
Przed każdym scenariuszem gracze od nowa budują talie bohaterów, także zawsze zaczynasz tylko z 1 kartą słabości w talii (chyba, że w wyjątkowych sytuacjach aplikacja wprost mówi co innego).
mRGreg
Posty: 21
Rejestracja: 13 sty 2019, 20:53

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: mRGreg »

Czyli rozumiem, że kiedy dostanę obrażenia i w opisie karty obrażeń jest "zakryj tę kartę" to wtedy płaszcz działa?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Jacek_PL »

mRGreg pisze: 24 lip 2019, 19:24 Czyli rozumiem, że kiedy dostanę obrażenia i w opisie karty obrażeń jest "zakryj tę kartę" to wtedy płaszcz działa?
Nie, bo tę kartę już otrzymałeś. Generalnie musi być wyraźnie napisane : "Otrzymujesz x zakrytych kart obrażeń", wtedy płaszcz zadziała.
mRGreg
Posty: 21
Rejestracja: 13 sty 2019, 20:53

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: mRGreg »

Hm to trochę dziwne, bo po 5 scenariuszach jeszcze się nie spotkałem z czymś takim ;/
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

Zdecydowanie rzadziej otrzymuje się karty zakryte, niemniej działanie stroju jest darmowe.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Kilson »

Są też przedmioty czy zdolności, które pozwalają przyjąć kartę zakrytą zamiast odkrytej i wtedy płaszczem możesz taką kartę zniwelować całkowicie.
mRGreg
Posty: 21
Rejestracja: 13 sty 2019, 20:53

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: mRGreg »

Ok, dzięki za odpowiedzi 🙂
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: mat_eyo »

Karta "Jedzenie Hobbitów" - możesz zużyć ten przedmiot na początku swojej fazy Przygotowania, aby dowolny bohater na Twoim obszarze odrzucił jedną kartę obrażeń.

Rozumiem, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby była to odkryta karta obrażeń?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Olgierdd »

mat_eyo pisze: 27 lip 2019, 12:56 Karta "Jedzenie Hobbitów" - możesz zużyć ten przedmiot na początku swojej fazy Przygotowania, aby dowolny bohater na Twoim obszarze odrzucił jedną kartę obrażeń.

Rozumiem, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby była to odkryta karta obrażeń?
Tak. Jeżeli polecenie nie podaje konkretnego rodzaju karty (zakryta/odkryta), to możesz wybrać.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Tomson »

Karta umiejętności "Przepatrywacz":
Zanim wykonasz bieg otrzymujesz żeton natchnienia.
Bieg 1

Pytanie: Czy wykonując bieg z tej karty też otrzymuję ten żeton?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Kilson »

Moim zdaniem tak, ale nie wiem czy to gdziekolwiek doprecyzowano.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: gregoff »

Ja tak grałem bo górna część karty działa jakby z automatu a dolna wykonujesz opcjonalnie. Dla mnie jest to zgodne z duchem gry, ale jest to tylko moja interpretacja.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ODPOWIEDZ