Elekt - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

MadMan10 pisze: 03 sie 2019, 17:40 czy może efekty wszystkich kart stref dzialaja tylko w danej rundzie i dla tej strefy, a potem dla gracza są jedynie tytułami?
Jest dokładnie tak ;)
Po zdobyciu karty Misji/Wpływu, jej zdolność specjalna przestaje działać i ta karta jest dla ciebie tylko tytułem/tytułami. Nie zyskujesz jakiś specjalnych mocy po zdobyciu karty Misji/Wpływu.
Elhirion pisze: 03 sie 2019, 23:45 Podczas gry wynikła pewna wątpliwość. Karta Dzikoklanyta, w puli nie ma już żetonów władzy, zostaje unicestwiona jednostka z żetonem władzy na sobie. Dzikoklanyta otrzymuje ten żeton? I takie upewnienie się, jej umiejętność działa tylko na strefe w której się znajduje tak?
Najpierw Jednostka zostaje unicestwiona, a potem działa zdolność Dzikoklanyty, więc tak, Dzikoklanyta zgarnia ten żeton. Jego zdolność działa tylko w Strefie.
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: ivan2k5 »

Celem upewnienia się po pierwszej partii. Inna jednostka odnosi się do innej własnej jednostki w danej strefie (np. w kontekście Syndyka Krwi) ?

Z góry dziękuję.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: SickMind »

Siema.
Taka rozkminka.
1.Czy mogę przenieść lub zamienić kartę( postać ma opis np. zamień z kartą z innej strefy lub przenieś jeżeli oczywiście jest miejsce) ze strefy 3 do już rozpatrzonej strefy 1 lub 2.?
2.Czy może jednak nie i karty postaci z takimi opisami należało by wykładać tylko w strefie 1 i 2?
3. Innymi słowy czy rozpatrzenie danej strefy zamyka nam dostęp do kart tam znajdujących się?
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

ivan2k5 pisze: 14 wrz 2019, 01:16 Celem upewnienia się po pierwszej partii. Inna jednostka odnosi się do innej własnej jednostki w danej strefie (np. w kontekście Syndyka Krwi) ?

Z góry dziękuję.
Moim zdaniem nie, Syndyk Krwi może unicestwić Jednostkę przeciwnika. Dodatkowo jeśli to Syndyk Krwi został unicestwiony to nadal możesz skorzystać z jego zdolności.
SickMind pisze: 18 wrz 2020, 04:19 Siema.
Taka rozkminka.
1.Czy mogę przenieść lub zamienić kartę( postać ma opis np. zamień z kartą z innej strefy lub przenieś jeżeli oczywiście jest miejsce) ze strefy 3 do już rozpatrzonej strefy 1 lub 2.?
2.Czy może jednak nie i karty postaci z takimi opisami należało by wykładać tylko w strefie 1 i 2?
3. Innymi słowy czy rozpatrzenie danej strefy zamyka nam dostęp do kart tam znajdujących się?
Z założenia umiejętności kart są wykorzystywane, gdy rozpatrujemy daną Strefę (oczywiście poza umiejętnościami odpalanymi w momencie przydzielania Jednostek do Stref). Przy rozpatrywaniu Podstępu w Strefie Dworu (3 strefa) możesz zamienić Jednostkę z tej Strefy z pozostałymi, możesz dzięki temu ściągnąć mocniejszą Jednostkę. Innymi słowy rozpatrzenie danej strefy nie zamyka nam dostępu do kart, które tam są, ale ich umiejętności są odpalane, tylko jeśli ich strefa jest aktywna.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: SickMind »

Kurczu pisze: 18 wrz 2020, 07:42
ivan2k5 pisze: 14 wrz 2019, 01:16 Celem upewnienia się po pierwszej partii. Inna jednostka odnosi się do innej własnej jednostki w danej strefie (np. w kontekście Syndyka Krwi) ?

Z góry dziękuję.
Moim zdaniem nie, Syndyk Krwi może unicestwić Jednostkę przeciwnika. Dodatkowo jeśli to Syndyk Krwi został unicestwiony to nadal możesz skorzystać z jego zdolności.
SickMind pisze: 18 wrz 2020, 04:19 Siema.
Taka rozkminka.
1.Czy mogę przenieść lub zamienić kartę( postać ma opis np. zamień z kartą z innej strefy lub przenieś jeżeli oczywiście jest miejsce) ze strefy 3 do już rozpatrzonej strefy 1 lub 2.?
2.Czy może jednak nie i karty postaci z takimi opisami należało by wykładać tylko w strefie 1 i 2?
3. Innymi słowy czy rozpatrzenie danej strefy zamyka nam dostęp do kart tam znajdujących się?
Z założenia umiejętności kart są wykorzystywane, gdy rozpatrujemy daną Strefę (oczywiście poza umiejętnościami odpalanymi w momencie przydzielania Jednostek do Stref). Przy rozpatrywaniu Podstępu w Strefie Dworu (3 strefa) możesz zamienić Jednostkę z tej Strefy z pozostałymi, możesz dzięki temu ściągnąć mocniejszą Jednostkę. Innymi słowy rozpatrzenie danej strefy nie zamyka nam dostępu do kart, które tam są, ale ich umiejętności są odpalane, tylko jeśli ich strefa jest aktywna.
Dzięki.
Ale dalej mam pomroczność jasną.
No bo na przykład:
Mam w strefie dworu (strefa 3) jednostkę która ma w opisie zamień z inną kartą z innej strefy
Dopóki tego nie zrobię przegrywam w strefie dworu.
Ale mam szansę zamienić ją z kartą z rozpatrzonej strefy 1 i tym samym wygrać strefę dworu.
Wiadomo że strefa pierwsza została już rozpatrzona.
To czy mimo wszystko mogę zamienić jednostkę ze strefy 3 i pobrać tą ze strefy pierwszej?
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

Tak.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: jacobPL »

Kilka pytań:
1) do karty misji stanowiącej o tym, że nie można przydzielać jednostek podstawowych - czy ta zasada obowiązuje również przy przenoszeniu z Podstępu?
2) są 3 dodatki = 10 jednostek podstawowych, czy źle gramy, jeśli każdy z graczy losuje swoje 4 startowe jednostki zamiast zaczynać z takimi samymi zestawami 4 kart?
3) gracz jako jedyny mający kartę w danej strefie zgarnia ją, nawet jeśli nie ma żadnego symbolu władzy?
Thx :)
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

jacobPL pisze: 08 paź 2020, 00:01 Kilka pytań:
1) do karty misji stanowiącej o tym, że nie można przydzielać jednostek podstawowych - czy ta zasada obowiązuje również przy przenoszeniu z Podstępu?
2) są 3 dodatki = 10 jednostek podstawowych, czy źle gramy, jeśli każdy z graczy losuje swoje 4 startowe jednostki zamiast zaczynać z takimi samymi zestawami 4 kart?
3) gracz jako jedyny mający kartę w danej strefie zgarnia ją, nawet jeśli nie ma żadnego symbolu władzy?
Thx :)
1. Przydzielanie i zamiana miejscami to różne rzeczy, więc możesz to zrobić.
2. Autor zaleca grać takim samym zestawem kart podstawowych, ale zasady nie wykluczają gry różnymi jednostkami na starcie.
Cytat z oficjalnego FAQ
Spoiler:
3. Tak, wygrywasz konfrontację na władzę, nawet bez symbolu władzy. Na stronie 7, ostatni akapit fazy konfrontacji informuje, że jeśli gracz nie ma jednostki w strefie to nie bierze udziału w konfrontacji. A na stronie 8 - władza, jest informacja, że 0 symboli również zapewnia udział przy rozstrzyganiu konfrontacji na władzę.
Cytat z oficjalnego FAQ
Spoiler:
Polecam oficjalny FAQ :D
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: jacobPL »

Kurczu pisze: 08 paź 2020, 00:54 1. Przydzielanie i zamiana miejscami to różne rzeczy, więc możesz to zrobić.
No to ekstra, dzięki temu Podstęp nie traci na swej sile.
Kurczu pisze: 08 paź 2020, 00:54 2. Autor zaleca grać takim samym zestawem kart podstawowych, ale zasady nie wykluczają gry różnymi jednostkami na starcie.
Niby rozumiem, aczkolwiek nie ma tego elementu zaskoczenia, gdzie pierwszą turę poznajesz przeciwko czemu się mierzysz.
Kurczu pisze: 08 paź 2020, 00:54 3. Tak, wygrywasz konfrontację na władzę, nawet bez symbolu władzy. Na stronie 7, ostatni akapit fazy konfrontacji informuje, że jeśli gracz nie ma jednostki w strefie to nie bierze udziału w konfrontacji. A na stronie 8 - władza, jest informacja, że 0 symboli również zapewnia udział przy rozstrzyganiu konfrontacji na władzę.
Dobrze to ogarnęli, bo są tytuły które zdobywasz wygrywając konkretną konfrontację, nie masz atrybutów = nie walczysz o tytuł. Z władzą musiało być inaczej, bo gra by się stallowała, gdyby ciągle kasować czy remisować (remisy wygrywa berło).

Kocham tę grę i wspieram polski przemysł :mrgreen:.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

Pograłem trochę solo i pojawiły się pytania/wątpliwości ;)

1. Czy jak Starsze Rody wygrają Podstęp, a ja w strefie nie mam żetonów to nic się nie dzieje? Zakładam, że nic, ale wolę się upewnić.
2. W instrukcji w sekcji Faza zakończenia rundy, w pierwszym punkcie jest zapis "W dowolnym momencie, gdy starsze Rody zgromadzą 3 Żary, natychmiast je odrzucają i dobierają pierwszy Przywilej z talii"
To w dowolnym momencie, czy na zakończenie rundy? Ja grałem, że na zakończenie rundy, w innym wypadku po rozpatrzeniu Misji Rody mogłyby zabrać Przywilej, o który walczymy i co wtedy? :P

3. To już nie o tryb solo. Jeśli w Strefie Misji jest karta Żercy ruszają na łowy, gdzie po zdobyciu tej karty muszę odrzucić Jednostki posiadające Przemoc, a jedną z tych jednostek jest Kapitan Skrzydła Wiwern, który po konfrontacji na Władzę może przenieść się do innej strefy, to którą z tych kart pierwszą powinienem rozpatrzyć?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Błysk »

Kurczu pisze: 26 lut 2021, 00:17 Pograłem trochę solo i pojawiły się pytania/wątpliwości ;)

1. Czy jak Starsze Rody wygrają Podstęp, a ja w strefie nie mam żetonów to nic się nie dzieje? Zakładam, że nic, ale wolę się upewnić.
2. W instrukcji w sekcji Faza zakończenia rundy, w pierwszym punkcie jest zapis "W dowolnym momencie, gdy starsze Rody zgromadzą 3 Żary, natychmiast je odrzucają i dobierają pierwszy Przywilej z talii"
To w dowolnym momencie, czy na zakończenie rundy? Ja grałem, że na zakończenie rundy, w innym wypadku po rozpatrzeniu Misji Rody mogłyby zabrać Przywilej, o który walczymy i co wtedy? :P

3. To już nie o tryb solo. Jeśli w Strefie Misji jest karta Żercy ruszają na łowy, gdzie po zdobyciu tej karty muszę odrzucić Jednostki posiadające Przemoc, a jedną z tych jednostek jest Kapitan Skrzydła Wiwern, który po konfrontacji na Władzę może przenieść się do innej strefy, to którą z tych kart pierwszą powinienem rozpatrzyć?
Odpowiem tylko na 3. Generalnie z kart pomocy wynika że zdolność jednostki działa przed zdolnością misji więc kapitan może odlecieć. Dzisiaj miałem taką sytuację. ;)

Sam też mam pytania:
1. Mam w strefie Hybrydę (odbierz żar przeciwnikowi gdy unicestwisz jednostkę), przeciwnik dostawia do strefy jednostkę, zagrywam Żarłocznego Skagera i używam zdolności (natychmiast rozpatrz konfrontację na przemoc). Wygrywam konfrontację. Przeciwnik ma 1 żaru. Czy odbieram mu żar zdolnością Hybrydy, czy pierwsze przeciwnik decyduje czy wyda ten 1 żar na ocalenie jednostki?
2. W zasadzie pewnie mogą się zdarzyć konflikty między zdolnościami jednostek (nie mam wiele przykładów), ciekawe co w takim przypadku, kto ma pierwszeństwo przy rozpatrywaniu efektu? Hipotetyczny przykład: Gracz "A" ma Hybrydę i unicestwia wrogą Konkubinę, więc powinien zapłacić za to 1 żar. Czy pierwsze otrzyma żar za Hybrydę czy pierwsze musi zapłacić za zabicie Konkubiny?

kglosnicki pisze: 17 maja 2019, 08:47 Jeśli natomiast gracze mają Jednostki i remisują na zero - to można użyć Przywileju, który rozstrzyga remis na naszą korzyść. Czyli załóżmy, że gra dwóch graczy, każdy ma po jednej Jednostce i mają zero Okultyzmu. Jeden z graczy może użyć Mistrza Paktów, żeby zwyciężyć w tej konfrontacji.

W FAQ na stronie gry jest napisane, że nie można. Jak żyć? Może chociaż jak grać? ;)
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 391
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

Pierwsza rozgrywka solo za mną i mam kilka wątpliwości:
1. Gdy Starsze Rody wygrywają na podstęp, to zabierają żeton z pierwszej jednostki w strefie zaczynając od lewej - czyli gdy mam żetony na drugiej karcie, to rozumiem, że nic mi nie zabierają? Tak grałam, ale wolę się upewnić ;).
2. Gdy zdolność stała jednostki Starszych Rodów nie wywołuje zmiany w grze, to nic się nie dzieje czy raczej tak jak w przypadku zdolności natychmiastowej, zdobywają jedną pieczęć?
Kurczu pisze: 26 lut 2021, 00:17 1. Czy jak Starsze Rody wygrają Podstęp, a ja w strefie nie mam żetonów to nic się nie dzieje? Zakładam, że nic, ale wolę się upewnić.
2. W instrukcji w sekcji Faza zakończenia rundy, w pierwszym punkcie jest zapis "W dowolnym momencie, gdy starsze Rody zgromadzą 3 Żary, natychmiast je odrzucają i dobierają pierwszy Przywilej z talii"
To w dowolnym momencie, czy na zakończenie rundy? Ja grałem, że na zakończenie rundy, w innym wypadku po rozpatrzeniu Misji Rody mogłyby zabrać Przywilej, o który walczymy i co wtedy? :P
Grałam tak samo ;).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
ckbucu
Posty: 344
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 393 times
Been thanked: 548 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: ckbucu »

Fyei pisze: 16 sie 2021, 21:33 Pierwsza rozgrywka solo za mną i mam kilka wątpliwości:
1. Gdy Starsze Rody wygrywają na podstęp, to zabierają żeton z pierwszej jednostki w strefie zaczynając od lewej - czyli gdy mam żetony na drugiej karcie, to rozumiem, że nic mi nie zabierają? Tak grałam, ale wolę się upewnić ;).
2. Gdy zdolność stała jednostki Starszych Rodów nie wywołuje zmiany w grze, to nic się nie dzieje czy raczej tak jak w przypadku zdolności natychmiastowej, zdobywają jedną pieczęć?
Ad.1 Zaczynają zabierać od lewej jednostki. Jeśli na tej nie ma żadnego żetonu, to zabierają z kolejnej w tej samej strefie.
Ad.2 Grałem tak, że nic się nie dzieje.
muziapuzia
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:52
Has thanked: 1 time

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: muziapuzia »

Pytanie

Jak się ma zasada końca fazy przydziału do ilości graczy.
Grając w czwórkę możemy maksymalnie położyć dwie karty na strefie a faza przydziału kończy się gdy każdy z graczy 5 razy przydzieli jednostkę albo spasuje.
Mamy 3 strefy w każdej po dwie karty czyli w sumie 6 kart ( a jest 4 graczy więc faza przydziału nie może się skończyć po piątym przydzieleniu bo z matematycznego wyliczenia - jest to niemożliwe).
Już po pierwszej rundzie jedna ze stref jest wykluczona.
Czyli tak na dobrą sprawę mamy tylko dwie rundy przydziału grająca w czwórkę.
Dobrze myślę? Czy coś mi uciekło? 🧐
ckbucu
Posty: 344
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 393 times
Been thanked: 548 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: ckbucu »

muziapuzia pisze: 01 mar 2022, 22:01 Pytanie

Jak się ma zasada końca fazy przydziału do ilości graczy.
Grając w czwórkę możemy maksymalnie położyć dwie karty na strefie a faza przydziału kończy się gdy każdy z graczy 5 razy przydzieli jednostkę albo spasuje.
Mamy 3 strefy w każdej po dwie karty czyli w sumie 6 kart ( a jest 4 graczy więc faza przydziału nie może się skończyć po piątym przydzieleniu bo z matematycznego wyliczenia - jest to niemożliwe).
Już po pierwszej rundzie jedna ze stref jest wykluczona.
Czyli tak na dobrą sprawę mamy tylko dwie rundy przydziału grająca w czwórkę.
Dobrze myślę? Czy coś mi uciekło? 🧐
Każdy z graczy może wyłożyć po 2 karty. Zatem łącznie - aby zapchać całą strefę, kart jednostek może być 8 (w pewnych wypadkach więcej)
tenzuo
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2011, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Elekt - pytania i wątpliwości

Post autor: tenzuo »

Żercy ruszają na łowy, Nekrozyci z Rdzawych Pól, Spisek separatystów, Zamieszki w stolicy
Gdy te i inne karty mówią aby unicestwić jednostkę czy można temu zapobiec poprzez wydanie żetonu żaru (ocalić je).

Dzikoklanyta - Jeśli inna jednostka zostanie unicestwiona dołącz żeton władzy do tej jednostki.
Czy unicestwiona jednostka musi trafić na stos jednostek odrzuconych, czy jeżeli zostanie ocalona to zdolność Dzikoklanyty nie działa.
Zakładam że ocalenie nie wpływa na zdolność dzikoklanyty, gdyż samo unicestwienie było wywołane wcześniej, a ocalenie jest opcjonalne.

Demiurg Żaru, Desant Mechanistów, Złupione karawany
Czy zdolności tych kart i podobnych pozwalają zdobyć ilość żaru ponad limit 3, czy nadmiarowy Żar przepada.
Zakładam również. że Złupione Karawany gromadzą Żar tylko od jednostek, które użyły Żaru podczas przydzielenia do tej strefy.
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt - pytania i wątpliwości

Post autor: kglosnicki »

tenzuo pisze: 14 paź 2022, 14:56 Żercy ruszają na łowy, Nekrozyci z Rdzawych Pól, Spisek separatystów, Zamieszki w stolicy
Gdy te i inne karty mówią aby unicestwić jednostkę czy można temu zapobiec poprzez wydanie żetonu żaru (ocalić je).
Tak, tak jak w każdym przypadku, gdy dochodzi do unicestwienia.
tenzuo pisze: 14 paź 2022, 14:56 Dzikoklanyta - Jeśli inna jednostka zostanie unicestwiona dołącz żeton władzy do tej jednostki.
Czy unicestwiona jednostka musi trafić na stos jednostek odrzuconych, czy jeżeli zostanie ocalona to zdolność Dzikoklanyty nie działa.
Zakładam że ocalenie nie wpływa na zdolność dzikoklanyty, gdyż samo unicestwienie było wywołane wcześniej, a ocalenie jest opcjonalne.
Twoja interpretacja jest prawidłowa. Ocalenie nie wpływa na zadziałanie zdolności.
tenzuo pisze: 14 paź 2022, 14:56 Demiurg Żaru, Desant Mechanistów, Złupione karawany
Czy zdolności tych kart i podobnych pozwalają zdobyć ilość żaru ponad limit 3, czy nadmiarowy Żar przepada.
Zakładam również. że Złupione Karawany gromadzą Żar tylko od jednostek, które użyły Żaru podczas przydzielenia do tej strefy.
Nadmiarowy Żar przepada.
Złupione Karawany gromadzą Żar również w fazie konfrontacji.
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 54 times
Been thanked: 35 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: filip91 »

Nowe dodatki.zamówione, a ja powróciłem do gry. Jest kilka pytań.

Pytanie o karty "pieczęć negacji"(artefakt) oraz "płomień stworzenia"(przywilej). Opis tych kart jest, co najmniej bełkotliwy, sorry.

Dobrze rozumiem , że pieczęcią mogę negować cechę misji/wpływu po przydzieleniu jednostki, bądź jej ceche po zakończeniu konfrontacji na władze?

Karta w.w przywileju co właściwie daje?

---
Czy starsze rody(tryb solo) są postrzegane jako gracz(możliwość bonusów), czy nie? W instrukcji są określone jako przeciwnik.

Może autor gry podpowie :)?
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Vanatox »

viewtopic.php?t=61190&hilit=elekt

Wrzuć opis/zdjęcia. Nikt nie pamięta z nazw kart.
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 54 times
Been thanked: 35 times

Re: Elekt - pytania i wątpliwości

Post autor: filip91 »

Obrazek
Nie rozumiem działania tej karty.


Obrazek
Tutaj sobie nadpisałem oryginał w sposób jaki go rozumiem.


Obrazek
Czy starsze rody(automa w trybie solo) są postrzegane jako gracz?
Ostatnio zmieniony 15 cze 2023, 11:40 przez filip91, łącznie zmieniany 1 raz.
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Elekt - pytania i wątpliwości

Post autor: Vanatox »

Kompletnie nie rozumiem 1 karty. Bez sensu się wydaje.

Natomiast jeśli chodzi o drugą to wg mnie działa to w ten sposób, że:
Jeśli przeciwnik ma zdobyć kartę z punktami (misja/wpływ), to pokazujesz tę kartę i musi on zapłacić żar. Jeśli to zrobi - nic się nie dzieje, jeśli nie zrobi to nie aktywuje się karta misji/wpływu. Punkty wciąż dostaje, ale nie dzieje się efekt z karty (np. "unicestwij wszystkie karty bez mieczyka" itp.)
Podobnie z efektami, które dzieją się NIE w momencie zdobywania karty misji/wpływu, tylko które się dzieją podczas kładzenia jednostki do danej strefy (np. "jeśli kładziesz upiora to dołóż mu fioletowy żeton" itp.)
Przekombinowana karta i raczej mocno sytuacyjna.
Prawdopodobnie są też sytuacje, kiedy warto rzucić ten artefakt na siebie.

wg mnie WSZYSTKIE dodatki wprowadzające nowe mechaniki są zupełnie zbędne.
Zakulapol2
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2022, 23:16
Has thanked: 1 time

Re: Elekt - pytania i wątpliwości

Post autor: Zakulapol2 »

Ostatnio przy rozgrywce udało się nam rozgryźć działanie karty "Płomień stworzenia". Pomimo opisu dość mocno zagmatwanego, efekt tej karty jest całkiem mocny. Tłumacząć na Polski:

Gdy wygraszą tą kartę bądź zdobędziesz żar, zapłać dwa żaru by zdobyć jeden tytuł. Swoj limit żaru zmniejsz o 1. (Dlaczego zapłać dwa ? bo jeden wkładamy do zasobów ogólnych a drugi kładziemy na tej karcie jako poświecony [poświęcony czyli mniejsza o 1 wymagany tytuł do zwycięstwa])

Realnie, bez żadnego combo karta daje nam 2 tytuły. Zejdziemy z max 3->2 zary, pozniej z 2->1 i już nie stać nas na opłacenie kosztu :)
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 54 times
Been thanked: 35 times

Re: Elekt - pytania i wątpliwości

Post autor: filip91 »

Też na to w końcu wpadłem po przeczytaniu po raz kolejny opisu "poświęcenia" xD

Pieczęć negacji z kolei opisana jest jako przykład w kompendium.
A) zagrywając kartę na siebie chronimy się przed negatywnym efektem karty misji/wpływu
B) zagrywając na przeciwnika pozbawiamy go pozytywnego efektu. On natomiast może zapłacić żar aby tego uniknąć :twisted:
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 54 times
Been thanked: 35 times

Re: Elekt - pytania i wątpliwości

Post autor: filip91 »

Obrazek

No i kolejna rozkmina.
Czy te karty mogą zostać użyte przez starsze rody w trybie solo?
Czy należy odłożyć je na bok tak jak 3 karty wymienione w instrukcji (krwawa mara, wężousty łgarz, złodziej ciał).
ODPOWIEDZ