Empires of the Void II

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Empires of the Void II

Post autor: Tomzaq »

Mam problem z interpretacją karty misji, która mówi: "Zaatakuj powierzchnię Sentiny, aby otrzymać 1 wpływ na Corzar" (tłumaczenie z pamięci :mrgreen: ).
Czy spełniam warunki misji jeśli polecę na Sentinę, która jest zajęta przez innego gracza, ale nie ma tam jego jednostek? Formalnie zdobywam więc kontrolę na planecie, ale bitwy nie ma bo nie ma z kim walczyć. Ale skoro dokonuję inwazji to wydaje mi się, że spełniam warunki misji.
Moźe ktoś zająć stanowisko w tej sprawie? :D
Who is John Galt?
Posiadam
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Empires of the Void II

Post autor: feniks_ciapek »

Ja bym powiedział, że spełniasz, bo inaczej można by w ten sposób zablokować cel, a raczej nie przypominam sobie sytuacji, by było to gdzieś indziej możliwe.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Empires of the Void II

Post autor: ariser »

Kiedyś też się nad tym zastanawiałem, bo w instrukcja rozróżnia 2 kwestie - atak i przejęcie kontroli. W przypadku braku jednostek broniących atak nie występuje, ale przejmujesz kontrolę. Kiedyś czytałem temat na bgg, w którym udzielał się Ryan o trochę innej kwestii - utracie wpływów na planecie po ataku. W instrukcji stoi, że wpływ traci się w wyniku ataku, a nie przez przejęcie kontroli. Niemniej jego interpretacja sytuacji jw. była taka, że wpływ i tak zostaje stracony, mimo że nie doszło do rzutu kośćmi i ataku sensu stricte.
Także idąc tą logiką - przejmując kontrolę realizujesz swój cel. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Empires of the Void II

Post autor: Tomzaq »

Widzę, że mamy podobny tok rozumowania, Panowie. Dzięki za głos :D .
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ