Set a Watch

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
tommyray
Posty: 1300
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Set a Watch

Post autor: tommyray »

Ciekawa informacja na BGG jak wykładać hordę w finałowej lokacji:
The Horde placed facedown at the end of the line and is not shuffled. The round proceeds as normal with the creatures being added to the Line as necessary (Rulebook pg 10). That means that the end of the line does not include the Horde until you have defeated at least one creature. After each creature is defeated, you draw and add a creature from the Horde as necessary to fill out the line of the location (i.e. Forbidden Tower's 9 creatures).
Czyli ciągniemy z hordy po jednym potworze w miarę ubijania potworów podstawowych. Rzecz wydaje się istotna a nie pamietam takiej informacji nigdzie ani w instrukcji ani w FAQ, może przegapiłem.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

tommyray pisze: 07 wrz 2019, 07:46 Ciekawa informacja na BGG jak wykładać hordę w finałowej lokacji:
The Horde placed facedown at the end of the line and is not shuffled. The round proceeds as normal with the creatures being added to the Line as necessary (Rulebook pg 10). That means that the end of the line does not include the Horde until you have defeated at least one creature. After each creature is defeated, you draw and add a creature from the Horde as necessary to fill out the line of the location (i.e. Forbidden Tower's 9 creatures).
Czyli ciągniemy z hordy po jednym potworze w miarę ubijania potworów podstawowych. Rzecz wydaje się istotna a nie pamietam takiej informacji nigdzie ani w instrukcji ani w FAQ, może przegapiłem.
Każdy może sobie coś na BGG wrzucić :D
Podpisał się pod tym autor gry ?
Jeśli nie to trzeba to traktować jako home rules !
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Set a Watch

Post autor: Pan_K »

Ważne, żeby to rozstrzygnąć, bo zasada określa koniec kolejki, a to bywa istotne dla niektórych efektów.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

Pan_K pisze: 07 wrz 2019, 09:55 Ważne, żeby to rozstrzygnąć, bo zasada określa koniec kolejki, a to bywa istotne dla niektórych efektów.
Jeżeli tak by miało być to to rzeczywiście zmienia diametralnie rozgrywkę.
Np:
Wiem że ostatnią kartą na spodzie hordy jest Unhallowed ( ułożenie początkowe gry).
Gdy rozłożę ostatnią lokacje po prostu go ubijam umiejętnością elfa która mówi że mogę zabić każdą nieodkrytą kartę więc zabijam tą ostatnią bo wiem że tam jest ten straszliwy potwór :D
Jeżeli by miało być tak jak kolega powyżej pisze to i tak strasznie trudna gra stałaby się horrendalnie trudną grą.
Moim zdaniem jest to bez sensu no ale nigdy nic nie wiadomo :?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
tommyray
Posty: 1300
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Set a Watch

Post autor: tommyray »

maciejo pisze: 07 wrz 2019, 09:35 Każdy może sobie coś na BGG wrzucić :D
Podpisał się pod tym autor gry ?
Jeśli nie to trzeba to traktować jako home rules !
Tak, informację podał Mike Gnade, współautor Set a Watch.
maciejo pisze: 07 wrz 2019, 12:08 Jeżeli by miało być tak jak kolega powyżej pisze to i tak strasznie trudna gra stałaby się horrendalnie trudną grą.
Moim zdaniem jest to bez sensu no ale nigdy nic nie wiadomo :?
Ja po początkowych porażkach teraz będę grywał na Hard albo Insane - losowość jest tu drugim imieniem gry i może być bardzo różnie z tą teoretyczną trudnością.
Wydaje mi się, że rozwiązaniem przy problemach z trudnością gry jest zastosowanie takiego home rule'a znanego z niektórych komputerowych rougelikeów - czyli zapis "seed"u rozgrywki. Zapis kolejności lokacji wraz z zapisem na bieżąco lini potworów pozwoli podchodzić do tego samego w różny sposób i testować różne taktyki.

Ja mam na razie "seed" jednej swojej rozgrywki, określiłbym go super easy, i mogę gdzieś wrzucić tu (może do głównego wątku o grze).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

Nie wyobrażam sobie gry z trzema lub czterema kartami przywołań.Po 20 rozgrywkach i 3 wygranych na super easy i easy nawet nie będę próbował z normal i hard.
A ta zmiana z szatnią lokacją to już przegięcie pały.
:arrow: tommyray
Mógłbyś podać linka do tego wątku na BGG.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
tommyray
Posty: 1300
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Set a Watch

Post autor: tommyray »

maciejo pisze: 07 wrz 2019, 19:09 Nie wyobrażam sobie gry z trzema lub czterema kartami przywołań.Po 20 rozgrywkach i 3 wygranych na super easy i easy nawet nie będę próbował z normal i hard.
A ta zmiana z szatnią lokacją to już przegięcie pały.
:arrow: tommyray
Mógłbyś podać linka do tego wątku na BGG.
Proszę bardzo, tutaj źródło:
https://boardgamegeek.com/thread/226947 ... -horde-que
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

1).Karta Elfa:

" Zmysły Elfa" przepraszam ale tłumaczę z niemieckiego, mam niemiecką wersję i nie wiem jak ta karta brzmi po angielsku ale myślę że podobnie.

Chciałbym poznać Waszą interpretację tej umiejętności.
Moja jest taka.
- Do końca rundy odkrywam o 1 kartę więcej niż pozwala "ognisko" i neguję pierwszą umiejętność potwora - "Reveal" który pojawi się w Rzędzie.

2). Czy limit odkrywania potworów obowiązuje przez cały czas rozpatrywania aktualnej Lokacji czy też może się zmienić np: przez obniżenie lub podwyższenie poziomu w "ognisku" ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ