Auztralia - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Auztralia - pytania i wątpliwości

Post autor: Casiliasplp »

Witam szukałem lecz nie znalazłem więc zakładam :D

1) Co oznacza na planszy gracza FOSFOR = ZŁOTO +3 ?
2) Po co jest postać " Dobierz 1 kartę z ekspozycji" bez sensu można od razu inna brać :D jedyne rozwiązanie to zapycha talię :D
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: AUZTRALIA

Post autor: Edwardo »

Casiliasplp pisze: 18 sie 2019, 21:25 Witam szukałem lecz nie znalazłem więc zakładam :D

1) Co oznacza na planszy gracza FOSFOR = ZŁOTO +3 ?
2) Po co jest postać " Dobierz 1 kartę z ekspozycji" bez sensu można od razu inna brać :D jedyne rozwiązanie to zapycha talię :D
1) przypomnienie, że jak wydobywasz fosfor, to dostajesz też jedno złoto, a na koniec gry 3 pkt,

2) kiedy kupujesz postać może nie być żadnej, która by Cię interesowała, kupujesz więc "dobierz 1 kartę z..." i w dalszym toku gry bez akcji "wymieniasz" ją na inną, która Ci bardziej pasuje.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Auztralia

Post autor: RUNner »

Na końcu instrukcji jest tabela do setupu solo. Co oznacza wartość żetonów PZ? Na poziomie łatwym mnożę punkty z kafelków x 8, a na średnim x 4?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Auztralia

Post autor: cahir »

RUNner pisze: 29 gru 2020, 20:14 Na końcu instrukcji jest tabela do setupu solo. Co oznacza wartość żetonów PZ? Na poziomie łatwym mnożę punkty z kafelków x 8, a na średnim x 4?
moze tu chodzi o mapę AUStralii Zachodniej, gdzie żetony PZ wydobywa się jak surowce i zamiast 3/5 liczysz wszytskie jako 8 na poziomie niskim...


- mam też swoje pytanie, o żetony szaleństwa, bo w instrukcji były dwie interpretacje. walka się kończy od razu gdy tracisz 3 znacznik szaleństwa czy walka się kończy gdy masz stracić zeton poczytalności, a juz nie masz :?:
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Auztralia

Post autor: khuba »

cahir pisze: 05 maja 2021, 12:27 - mam też swoje pytanie, o żetony szaleństwa, bo w instrukcji były dwie interpretacje. walka się kończy od razu gdy tracisz 3 znacznik szaleństwa czy walka się kończy gdy masz stracić zeton poczytalności, a juz nie masz :?:
Wydaje mi się że gdy masz stracić a nie masz. Pierwsza wzmianka w instrukcji może być interpretowana na 2 sposoby , ale opis w sekcji "Porażka" jest już jednoznaczny .
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Orbek
Posty: 30
Rejestracja: 08 paź 2021, 02:08
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: Orbek »

Trochę odkopie temat.

Zastanawia mnie zasada "za KAŻDĄ ZAŁOŻONĄ farmę bierzesz jedną sztukę złota z zasobów".
(str. 9 instr. podst.)

"4. Weź sztukę złota za KAŻDĄ UMIESZCZONĄ farmę". (Ściąga)

"Weź sztukę złota za KAŻDĄ." (Planszetka gracza)

Czy za wyłożone wcześniej farmy (niesplugawione) też się dostaje złoto w akcji "założenie farmy"?

Np. mając na planszy dwie farmy i zakładając w akcji "Założenie farmy" dostaję dwie sztuki złota, czy cztery?

W drugiej opcji wydaje się, że farmy przestają być wyłącznie gąbką na potwory, ich strata jest dotkliwa, a powtarzanie akcji i zakup jednostek bardziej w osiągalny.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Auztralia - pytania i wątpliwości

Post autor: Muleq »

Wg mnie kasę dostajesz tylko za założone w danej akcji farmy. To co Ty proponujesz kiedyś nazwane by zostało falandyzacją prawa :wink:
ODPOWIEDZ