Ghost Stories - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Ghost Stories

Post autor: anonim »

W pierwszej edycji na łatwym poziomie 4 nawiedzone kafle to była porażka i Mnichowie nie dostawali czarnego znacznika Tao na początku gry. W tej edycji tylko instrukcja była przetłumaczona. W drugiej edycji, która jest w tej chwili w sklepach, instrukcja na nowo została przetłumaczona (zasady się nie zmieniły ale w paru miejscach zostały inaczej napisane) oraz duchy zyskały polskie nazwy. W nowej edycji wystarczą 3 nawiedzone kafle do porażki ale za to mnisi dostają czarne Tao. Myślę że nie ma się czym przejmować i spokojnie można grać w oba warianty.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Ghost Stories

Post autor: Rafał80 »

Witam, pierwsze 3 partie za mną z synem i mam pytanie - udało nam się dojść do czerwonej karty - a tu Nieuchwytny - nie rozumiem teksy z przesunięciem ducha na pozycje polsa z Buddą. W instrukcji nic nie moge znaleźć - niby można karty duchów przesuwać ale nie mam pojęcia jak. Będe wdzięczy za wyjaśnienie przesuwania kart duchów i jak dobrać sie do Nieuchwytnego,
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Ghost Stories

Post autor: seki »

Rafał80 pisze: 25 kwie 2020, 21:07 Witam, pierwsze 3 partie za mną z synem i mam pytanie - udało nam się dojść do czerwonej karty - a tu Nieuchwytny - nie rozumiem teksy z przesunięciem ducha na pozycje polsa z Buddą. W instrukcji nic nie moge znaleźć - niby można karty duchów przesuwać ale nie mam pojęcia jak. Będe wdzięczy za wyjaśnienie przesuwania kart duchów i jak dobrać sie do Nieuchwytnego,
Akcja wioski. Nie pamiętam jak się nazywa, przejrzyj opisy. Jedna z nich umożliwia przesuwanie ducha, możesz przesunąć go na Buddę i zniszczyć.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Ghost Stories

Post autor: sirafin »

Pawilon Niebiańskiego Wiatru ;)
W przykładzie poniżej zielony mnich przenosi Nieuchwytnego na figurkę buddy, dzięki czemu w następnej turze żółty mnich będzie miał szansę go wyegzorcyzmować.
Spoiler:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Ghost Stories

Post autor: KOSHI »

Pyknąłem 1 partyjkę solo na 1 mnicha i nie rozumiem o co chodzi z tym przepełnieniem neutralnej planszy. Przeczytałem cały wątek, instrukcję parę razy, ale dalej nie jestem pewny zapisu na końcu instrukcji: sprawdź czy plansza jest przepełniona. Nie - wylosuj ducha. I potem ten dziwny napis na schemacie - nie dotyczy neutralnej planszy! Czyli co, sprawdzam tylko czy neutralne plansze są pełne czy nie i wracam do swojej?

Co z duchami, które dręczą na takiej planszy? Znaczników tao nie może sobie taka plansza skasować bo ich nie ma, o czym pisaliście, ale co z nowym duchem zwłaszcza tego samego koloru? Przy wylosowaniu utraty chi plansza sama ją traci - tyle wywnioskowałem z wątku dopóki nie zostanie nawiedzona - wtedy gracz musi wziąć na siebie utratę chi.

Jakoś to mocno pomieszane jest z tymi neutralnymi planszami. Instrukcja to nie jest jakieś mistrzostwo świata... Tylko nie piszcie, żebym grał jak człowiek 4 mnichami. :mrgreen:
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Ghost Stories

Post autor: dannte »

KOSHI pisze: 30 gru 2020, 21:28 Czyli co, sprawdzam tylko czy neutralne plansze są pełne czy nie i wracam do swojej?
Tak, każda neutralna plansza, która jest pełna traci jeden żeton Chi.
KOSHI pisze: 30 gru 2020, 21:28Co z duchami, które dręczą na takiej planszy? Znaczników tao nie może sobie taka plansza skasować bo ich nie ma, o czym pisaliście, ale co z nowym duchem zwłaszcza tego samego koloru? Przy wylosowaniu utraty chi plansza sama ją traci - tyle wywnioskowałem z wątku dopóki nie zostanie nawiedzona - wtedy gracz musi wziąć na siebie utratę chi.
Wszystkie wyniki mają miejsce, poza stratą żetonu Tao, bo plansza nie ma swoich żetonów.
KOSHI pisze: 30 gru 2020, 21:28Instrukcja to nie jest jakieś mistrzostwo świata...
Nie wiem, ta wersja ma wszystko jasno opisane na stronie 10.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Ghost Stories

Post autor: KOSHI »

Mam tą instrukcję - brałem wznowienie gry. Czyli jak mam taką zapchaną planszę i mam wylosować klątwę i pada na nowego ducha to losuje i dokładam go wg koloru czy gdzie tam się da (czy czarny musi iść z automatu do mnie na planszę? Chyba, że nie ma miejsca to gdzieś indziej) a dopiero potem sprawdzam zapełnienie planszy i usuwam z planszy 1 chi? Taka jest kolejność?
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Ghost Stories

Post autor: dannte »

Tak, jeśli dobierasz ducha to kładziesz go według normalnych zasad (zastosowanych do aktualnie rozpatrywanej neutralnej planszy). Czyli kolorowe pójdą tam gdzie muszą iść (chyba, że plansza ich koloru jest pełna, to wtedy idą gdziekolwiek), a czarne pójdą na tę właśnie neutralną plansze - jeśli pełna to też gdziekolwiek.

Kolejność poprawna :)
ODPOWIEDZ