Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Fisk
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2018, 14:28
Has thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Fisk »

Dzięki wielkie! :)
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: koczkodan »

Fisk pisze: 18 mar 2019, 14:31 1. Ile ciężkich raiderów startuje z basestara podczas aktywacji ciężkiego raidera (przy założeniu, że żadnego nie ma na planszy)? Raz w instrukcji napisano, że jednego a w innym miejscu, że dwa.
4. Czy zdolność Lee Adamy do obsadzenia vipera przy wystawianiu go z rezerwy działa przy każdym pobieraniu viperów z rezerwy, w tym przy kartach ataku z Krzysu?
6. Gdy w grze są 2 basestary i wylosujemy kartę ataku z rozstawieniem kolejnego basestara, to zostawiamy jak jest czy przestawiamy jednego basestara wg rozstawienia z karty? Jeśli przestawiamy, to kto decyduje o tym, którego basestara przestawiamy? Aktywny gracz?
9. Czy po skoku z Kontroli FTL rozpatruje się kartę Kryzysu?
10. Jeśli po skoku sprawdzamy kartę Kryzysu i jest tam przygotowanie do skoku, to znacznik przeskakuje na kolejne pole? Czy do końca tury znacznik zostaje na polu automatyczny skok?
13. Czy ujawniony Cylon dobiera dwie rózne karty umiejętności czy może brać tego samego typu? Kolega tłumacząc zasady, był przekonany, że muszą być różne, ale w instrukcji jest zapis, że dowolne...
feniks_ciapek pisze: 18 mar 2019, 19:31 1. Jeden ciężki albo 2 zwykłe.
4. Za każdym razem, jak Viper jest wystrzeliwany.
6. Przestawia się tę, która jest na polu na planszy o najniższym numerze.
9. To nie jest do końca jasne, ale moja obecna interpretacja jest, że nie.
10. Nie, bo nie rozpatrujemy tej karty.
13. Dwie dowolnego.
1. w instrukcji na ostatniej stronie faktycznie zapisano, ze dwa ciezkie raidery. nie wiem, czy byla gdzies pozniej errata, ale na zdrowy rozsadek wstawialbym 1 ciezkiego raidera w takiej sytuacji.
4. krotko mowiac przy kartach ataku rowniez dziala ta zdolnosc.
6. moim zdaniem zostaje jak jest. glowna plansza nie posiada zadnej numeracji.
9. kontrola ftl to akcja, wiec karta kryzysu normalnie jest rozpatrywana.
10. znacznik przeskakuje na poczatkowe pole po rozpatrzeniu skoku z akcji. jesli z karty kryzysu w tej samej turze wynika, ze jest przygotowanie do skoku, to znacznik przesuwa sie o jedno pole do przodu.
13. dwie dowolnego, o ile gracie na zasadach z podstawki. w pegasusie to zmienili i nalezy dobierac dwie karty roznego rodzaju.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Nabuchodonozor »

Dla mnie z kolei inna rzecz jest niejasna:
Czy kart akcji danej kategorii może używać wyłącznie specjalista tej kategorii.
W moim gronie są dwie teorie:
1) postać może używać jako akcji tylko kart tego rodzaju które dobiera w swojej turze, a karty pozostałe np zdobyte w akcjach na planszy miże użyć tylko do głosowań np roslyn nic nie naprawi
2) postać może używać każdej karty jaką zdobędzie jako akcji, co by oznaczało, że taki Szef może użyć rozkazu prezydenckiego

Te wątpliwości pojawiły się już od pierwszej gry gdy byłem jefynem mechaniekiem i zarazem cylonem
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: feniks_ciapek »

Kart akcji może używać każdy, jak je zdobędzie - np z akcji pomieszczeń można dociągać karty spoza własnej specjalności. Wyjątek: ujawniony Cylon może tylko używać akcji z kart Treachery (z dodatku), a ludzie i utajone Cylony wszystkich poza nimi. No i oczywiście karty pilotażu są do użycia tylko w przestrzeni, więc są mechanicznie bezużyteczne dla wszystkich poza latającymi pilotami.
Nabuchodonozor pisze: 27 gru 2019, 10:43 Dla mnie z kolei inna rzecz jest niejasna:
Czy kart akcji danej kategorii może używać wyłącznie specjalista tej kategorii.
W moim gronie są dwie teorie:
1) postać może używać jako akcji tylko kart tego rodzaju które dobiera w swojej turze, a karty pozostałe np zdobyte w akcjach na planszy miże użyć tylko do głosowań np roslyn nic nie naprawi
2) postać może używać każdej karty jaką zdobędzie jako akcji, co by oznaczało, że taki Szef może użyć rozkazu prezydenckiego

Te wątpliwości pojawiły się już od pierwszej gry gdy byłem jefynem mechaniekiem i zarazem cylonem
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Nabuchodonozor »

Możliwość dociągnięcia karty nie jest równoznaczna z możliwością jej użycia i stąd moje pytanie ;)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Atamán »

Wszystko się zgadza. Można używać kart, nawet takich kolorów, których normalnie się nie używa.
feniks_ciapek pisze: 27 gru 2019, 10:48 No i oczywiście karty pilotażu są do użycia tylko w przestrzeni, więc są mechanicznie bezużyteczne dla wszystkich poza latającymi pilotami.
Ale tutaj drobna uwaga: duża część kart pilotażu jest do użycia tylko, gdy się pilotuje statek, ale nie zawsze tak jest. Jest trochę takich kart pilotażu, które mogą być użyte przez kogoś, kto nie lata statkiem.

Przykładowo, w podstawce jest karta:
- Manewry unikowe: Zagraj, kiedy Viper jest atakowany, aby ponowić rzut kością. Jeśli Viper jest pilotowany, odejmij 2 od nowego wyniku.
Taką kartę można zagrać, gdy atakowany jest nieobsadzony Viper albo gdy ktoś inny pilotuje vipera, do którego Cyloni strzelają.

W dodatkach doszło jeszcze kilka takich kart, które można użyć w podobny sposób:
- Odwrócenie uwagi (z dodatku Pegasus): Zagraj, gdy Raidery atakują: 4 Raidery z jednego pola przestrzeni automatycznie chybiają.
- Najlepszy z najlepszych (z dodatku Exodus): Zagraj, gdy pilotowany Viper atakuje, niszczy on tyle Raiderów, ile wyrzuci na kości.
- Weteran (z dodatku Świt): Akcja: Aktywuj 3 nieobsadzone Vipery.
- Wysłać rezerwy (z dodatku Świt): Akcja: Umieść 2 Vipery z rezerw na polu, na którym jest pilotowany Viper, a następnie aktywuj je.

Wszystkie te karty można zagrać nie będąc w przestrzeni, a nawet nie posiadając umiejętności Pilotaż (jeżeli jakoś uda się komuś dobrać te karty).
Frantz_Kazinsky
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2021, 14:07
Has thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Frantz_Kazinsky »

Cześć,
Nie wiem czy temat BG jeszcze żyje ale będąc po ostatniej rozgrywce na 6 osób z "przyjaznym cylonem" miałem wątpliwości co się dzieje w następującej sytuacji:
W fazie uśpionych agentów gracz posiadający kartę Lojalności "jesteś cylonem" (tzw. nieujawniony cylon) otrzymuje kartę "przyjazny cylon" co powinien wykonać?
- natychmiast ujawnić kartę lojalności "przyjazny cylon" i wylosować kartę z talii przyjaznych intencji? (grać przyjaznym cylonem pomimo, że posiada kartę "jesteś cylonem")
- przekazać kartę lojalności "przyjazny cylon" jednemu graczowi prowadzącemu człowieka (tak jakby był ujawnionym cylonem). Jeśli tak jest, to proszę o wskazanie w którym miejscu w instrukcji jest taki zapis.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: sirafin »

BSG wiecznie żywe :)

Natychmiast ujawnia kartę lojalności przyjaznego Cylona, a pozostałe swoje zakryte karty lojalności oddaje 1 wybranemu graczowi prowadzącemu człowieka.

Zakładam, że zdecydowaliście się na grę z tym wariantem, bo nie macie pozostałych rozszerzeń ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Frantz_Kazinsky
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2021, 14:07
Has thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Frantz_Kazinsky »

Dzięki za odpowiedź, tak to właśnie interpretowałem. Graliśmy z tym wariantem, bo mieliśmy 6 osób chętnych do gry a wersja z sympatykiem nie bardzo mi pasuje. Z rozszerzeń brakuje mi tylko "Świt" ale już się pogodziłem, że jest raczej nie do dostania. W sumie po ostatnim malowaniu modeli statków schowały mi się gdzieś 2 basestary i teraz kombinuje jak je zastąpić/dokupić i nie wracać do modeli tekturowych z podstawki.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: Nabuchodonozor »

Chciałbym poruszyć tutaj chyba najtrudniejszy temat jeśli chodzi o zasady Battlestara. Mianowicie chodzi o kwestie utrzymania tajności. Ostatnio np zwróciłem moim współgraczom uwagę na to, że pytania w stylu "czy ktoś ma rozkaz prezydencki?" albo "zanim zdecydujemy czy grac ten test powiedzcie czy ktoś z was może go zrobić jawnym?" są raczej w tej grze nie na miejscu. Wydaje mi się, że rodzaj trzymanych na ręce kart powinien pozostać tajny i takie pytania bardzo utrudniają konspirację.
Proszę abyście teraz wypowiedzieli się nie tylko odnosząc się do tego co napisałem, ale także podając inne przykłady w grze na wypowiedzi prawidłowe i nieprawidłowe, co pozwoli mi i tym, którzy tu zajrzą dobrze podejść do kwestii "konspiry".
Uprzedzam też, ze wiem iż w instrukcji jest na ten temat rozdział, ale autorzy gry nie mogli uwzględnić wszystkich możliwych form wypowiedzi i dlatego właśnie chciałbym tu rozpocząć dyskusję na ten temat.

Przypomniała mi się jeszcze druga kwestia. Niektóre karty (umiejętności, kryzysów itd) używają sformułowania "aktywny gracz". Czy aktywny gracz to ten, którego tura właśnie się odbywa, czy też ten, któremu przekazano turę za pomocą rozkazu prezydenckiego? To jest istotne np gdy grasz Helo i nie wiesz czy możesz czy nie możesz przerzucić kostkę, albo np w sytuacji gdy wywołany rozkazem prezydenckim gracz uruchomi jakiś test i nie wiesz czy zacząć dokładanie kart od niego czy od gracza, który użył rozkazu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: Curiosity »

Nabuchodonozor pisze: 03 sie 2021, 09:51 "aktywny gracz". Czy aktywny gracz to ten, którego tura właśnie się odbywa, czy też ten, któremu przekazano turę za pomocą rozkazu prezydenckiego?
Dotyczy to gracza, którego tura się właśnie odbywa.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Nabuchodonozor pisze: 03 sie 2021, 09:51 Chciałbym poruszyć tutaj chyba najtrudniejszy temat jeśli chodzi o zasady Battlestara. Mianowicie chodzi o kwestie utrzymania tajności. Ostatnio np zwróciłem moim współgraczom uwagę na to, że pytania w stylu "czy ktoś ma rozkaz prezydencki?" albo "zanim zdecydujemy czy grac ten test powiedzcie czy ktoś z was może go zrobić jawnym?" są raczej w tej grze nie na miejscu. Wydaje mi się, że rodzaj trzymanych na ręce kart powinien pozostać tajny i takie pytania bardzo utrudniają konspirację.
Proszę abyście teraz wypowiedzieli się nie tylko odnosząc się do tego co napisałem, ale także podając inne przykłady w grze na wypowiedzi prawidłowe i nieprawidłowe, co pozwoli mi i tym, którzy tu zajrzą dobrze podejść do kwestii "konspiry".
Uprzedzam też, ze wiem iż w instrukcji jest na ten temat rozdział, ale autorzy gry nie mogli uwzględnić wszystkich możliwych form wypowiedzi i dlatego właśnie chciałbym tu rozpocząć dyskusję na ten temat.

Przypomniała mi się jeszcze druga kwestia. Niektóre karty (umiejętności, kryzysów itd) używają sformułowania "aktywny gracz". Czy aktywny gracz to ten, którego tura właśnie się odbywa, czy też ten, któremu przekazano turę za pomocą rozkazu prezydenckiego? To jest istotne np gdy grasz Helo i nie wiesz czy możesz czy nie możesz przerzucić kostkę, albo np w sytuacji gdy wywołany rozkazem prezydenckim gracz uruchomi jakiś test i nie wiesz czy zacząć dokładanie kart od niego czy od gracza, który użył rozkazu.
Takie pytanie są NAjBARDZIEJ NA MIEJSCU. Zawsze możesz skłamać i dorzucić rozkaz do testu np. Jak Ci takie pytania rozwalają konspirę to chyba jednak lepiej w Dobble pograć. Pozdrawiam.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: Nabuchodonozor »

Instrukcja podstawowa mówi:
Karty i testy umiejętności:• Graczom jest zabronione
ujawniać dokładną siłę posiadanych na ręce kart.
Gracze mogą dawać niejasne wskazówki, np. „Przy
tym kryzysie mogę wam odrobinę pomóc”, nie mogą
natomiast mówić wprost „Zagrywam 5-kę Pilotażu”.
Dodatkowo, po wykonaniu testu umiejętności, gracze
nie mogą wskazywać, które karty zagrali. Powód takiej
tajności jest jeden – utrzymywanie tajemnicy utrudnia
odkrycie tożsamości Cylonów.
Mowa więc głównie o sile, ale niżej jest napisane, że nie można wskazywać kart które się zagrało.
Wyobraź więc sobie taką sytuację: jeden z graczy pyta "Masz kartę żeby test był jawny?", Zmuszony do odpowiedzi mówisz "Tak, ale może lepiej dodać ją do testu bo akurat ten kolor jest potrzebny".
Jaki jest efekt takiego dialogu? Po wykonaniu tego testu gracze prawdopodobnie (o ile ktoś inny nie zagra takich samych kart) będą wiedzieć dokładnie która karta była twoja.
Nie powiesz, że takie coś nie jest wątpliwe w stosunku do zasad.

A takie uwagi jak "Jak Ci takie pytania rozwalają konspirę to chyba jednak lepiej w Dobble pograć." lepiej sobie daruj. Nie wprowadzają dobrej atmosfery na forum i nie świadczą zbyt dobrze o kulturze dyskusji.
gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Nabuchodonozor pisze: 03 sie 2021, 14:08
Nie powiesz, że takie coś nie jest wątpliwe w stosunku do zasad.

Nie jest, w tej grze chodzi o to, że kłamać, wprowadzać w błąd, robić mindgames, a pytanie o rozkaz czy komisję śledczą, nie przeszkadza w żadnej konspirze przecież, mówisz, że nie masz dorzucasz do testu za 1, 2, 3 tury, albo mówisz, że dopiero przy pociągnięciu doszła. O manewry unikowe też pilotów, ani nikogo innego nie pytasz jak raidery atakują? Nie kumam mówię mam komisję śledczą dorzucam do testu komisję śledczą i jaką konspirę tu zepsułem? Jak ta sytuacja przeszkadza w grze? U nas na starcie tury osoby, która ciągnie zielone, zawsze zaczyna się żebranina, ej masz rozkaz?:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: Curiosity »

gogovsky pisze: 03 sie 2021, 14:22 U nas na starcie tury osoby, która ciągnie zielone, zawsze zaczyna się żebranina, ej masz rozkaz?:D
Krzysiek, to Ty? Bo coś znajomo brzmisz :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Nabuchodonozor pisze: 03 sie 2021, 14:08Wyobraź więc sobie taką sytuację: jeden z graczy pyta "Masz kartę żeby test był jawny?", Zmuszony do odpowiedzi mówisz "Tak, ale może lepiej dodać ją do testu bo akurat ten kolor jest potrzebny".
U nas taki dialog byłby nielegalny, nie można omawiać kart, które ma się na ręku. Zasłanianie się tu "potencjalnym blefem" jest słabe, bo jeśli większość graczy nie jest Cylonami i zaczną sobie w ten sposób przekazywać prawdziwe informacje, to ukryty Cylon ma mniejsze pole manewru.

My nie pytamy, a już na pewno nie deklarujemy, jakie karty MAMY. Zasada tajności ma utrzymać pewien poziom dezinformacji, więc pytanie o takie konkretne rzeczy się z nią gryzie. Wystarczy odrobinę zmodyfikować tę konwersację.

- Czy sprawisz żeby ten test był jawny? / Zagrasz Komisję śledczą?
- Nie. (Z resztą Komisje śledcze i tak bardziej by się tu przydały jako punkty.)

Ten sam dialog, ale żadnych informacji, co kto ma na ręce. Ogólne spostrzeżenie o punktach z Komisji opcjonalne, ale też dopuszczalne.

gogovsky pisze: 03 sie 2021, 14:22U nas na starcie tury osoby, która ciągnie zielone, zawsze zaczyna się żebranina, ej masz rozkaz?:D
U nas pytamy "Czy ktoś da mi Rozkaz?". Subtelna różnica, ale jednak :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: donmakaron »

Dla mnie żadna różnica w świetle zasad. Eufemizmy i zawoalowane sformułowania nie zmienią faktu, że jeden pyta o konkretną kartę, a drugi odpowiada czy ją ma czy nie.

My przyzwalamy na pytania wprost, choć najczęściej ograniczamy się do stwierdzeń typu: w tej chwili przydałby się Rozkaz Prezydencki albo weź ktoś napraw Hangar jak najszybciej. Pozwalamy sobie również na dorzucę trochę do testu, dorzuć coś do testu, wrzucam dużo ale sam nie dam rady czy wrzucam tyle co nic (choć w tym ostatnim przypadku chodzi raczej o 1 może 2 a nie 0 ;) ).
Vestis
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2017, 17:08

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: Vestis »

Witam,
Szybkie pytanie o ruch ciężkich riderów.
Co do zwykłych w instrukcji dokładnie opisano ich aktywację, także co do poruszania po planszy, zgodnie z ruchem wskazówek zegara w kierunku najbliższego statku cywilnego. A ciężkie? Też zgodnie z zegarem, czy wybierają drogę najkrótszą?


Będę wdzięczny za odpowiedzi i z góry za nie dziękuję.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: Curiosity »

Vestis pisze: 29 lis 2022, 12:15 A ciężkie? Też zgodnie z zegarem, czy wybierają drogę najkrótszą?
Ciężkie lecą najkrótszą drogą do śluzy, jesli w obie strony jest taka sama odległość, to zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Ujawnieni cyloni losują na koniec tury karty kryzysów? Z instrukcji niewprost wynika, że tak, tylko nie wszystkie zawarte tam akcje są realizowane, np. nie przesuwa się znacznik skoku floty.
Nie. Jak się ujawnią poza Brigiem (Aresztem), to dostają Super Kryzys. Poza tym mogą odpalić kryzysy z pola "Caprica". Kryzysy na koniec swojej tury mają tylko ludzie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Vestis
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2017, 17:08

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: Vestis »

Dzięki, jesteś wielki :wink:

Co do ujawnionych też do tego doszedłem. Źle zinterpretowałem jeden z zapisów instrukcji.
Frantz_Kazinsky
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2021, 14:07
Has thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: Frantz_Kazinsky »

Hej,
Potrzebuję pomocy w kwestii gry na 6 graczy bez sympatyka/przyjaznego cylona. Z tego co pamiętam były takie zasady (zmniejszenie/inne ustawienia zasobów) jako errata ale gdzieś podziałem pdf. Jak możecie dać linka do takiego pdf (szukałem bezskutecznie) albo napisać zasady to będę wdzięczny.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: Atamán »

Na stronie Galakty masz w plikach do pobrania 4 warianty gry: https://galakta.pl/gry/gry-planszowe/ba ... postTabs=2
BRAK SYMPATYKA
Ta opcja przeznaczona jest dla graczy, którym nie przypadł
do gustu zmienny charakter karty „Sympatyka”. Należy
zauważyć, że ten wariant czyni grę łatwiejszą dla ludzi.
Podczas rozgrywki dla 4 lub 6 osób należy zastosować
następujące zmiany:
• Podczas rozgrywki dla 6 osób, w trakcie przygotowania
gry nie można wybrać postaci Sharon „Boomer” Valerii.
• Zamiast karty „Jesteś sympatykiem” do talii Lojalności
należy dodać 1 dodatkową kartę „Nie jesteś Cylonem”.
• Ludzie rozpoczynają z tarczami zasobów ustawionymi na
następujące wartości: paliwo – 8, żywność – 7,
morale – 9, populacja – 10.
• Ujawnieni Cyloni losują w swojej turze 3 (a nie 2) karty
umiejętności.
ODPOWIEDZ