Jeden duży ameri i jedna mała gra sci-fi

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Phate
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Jeden duży ameri i jedna mała gra sci-fi

Post autor: Phate » 12 cze 2019, 23:11

Witam,
Nie przedłużając, poszukuję dziś dwóch tytułów. Jeden do gry solo / na dwie osoby z małżonką (ma to być ładna duża przygodówka / coop ) a drugą do gry z "wybrednym" ojcem zapatrzonym w gry z klimatem szerokopojętego sci-fi.

Zaczynając od dużej gry dla nas:
Wpłynie trochę gotówki ze sprzedaży gier i innych okoliczności więc celujemy w grę droższą, na która normalnie byśmy się pewnie nie zdecydowali.
Budżet to max 300 zł. Poszukujemy gry coop, klimat bez znaczenia. Partia / scenariusz max 1,5 h. Gry, które bierzemy pod uwagę z opisem naszych obaw - kolejność bez znaczenia:
1) Descent - boję się, że tytuł u nas (PL) umarł a, że jest dużo dodatków to po zakupie podstawki będę zmuszony szybko kupować dodatki aby w przyszłości nie było problemów z ich dostaniem. Tu fajnie, że jest tryb mrocznego władcy i możliwość gry full co-op z aplikacją.
2) legendary encounters Alien - Swego czasu się na niego strasznie grzałem ale temat jakoś umarł, teraz obejrzałem sobie ponownie kilka recenzji i game play'ów i znów Hype podskoczył. Czy gra w swojej klasie jest wciąż bardzo dobra ? Jak podziała na 2 osoby (ewentualnie solo) . Czy może jest już na rynku coś lepszego od niej ?
3) Aeon's End - Bardzo głośno teraz o tej grze (ze względu na War Eternal) i nie powiem, podoba mi się teoretyczne założenie tej gry. Nie wiem jak wypada w praktyce sama rozgrywka i ile jest w niej regrywalności (na samej podstawce)
4) Star Wars Imperium Atakuje - Mimo, że jest to udoskonalony Descent to tytuł chyba jest całkiem martwy czy tak ? Podstawka strasznie droga > 300,00 zł a wiadomo, że po czasie dobrze by było mieć dodatki

Posiadamy / mamy zamówione: WP: Podróże przez Śródziemie, Nemesis, Rycerzy Pustkowi 2 ed. Także tych gier proszę nie proponować.
A może zaproponujecie jakieś inne "większe gry". W sumie jak tak się zastanowię to fajnie jakby te zaproponowane tytuły miały tryb gracz na gracza (żona w ramach odpoczynku od kooperacji lubi czasem skopać mi cztery litery ;p )

Drugi tytuł - do gry z ojcem:
Ojciec zainteresował się tematyką gier planszowych po zakupie Terraformacji Marsa (Nemesis i Rycerze Pustkowi to też wynik jego namowy) i widzę, że ciągnie go do gier które są w klimatach postapo, podbój kosmosu, Alien itp.
Duże gry mamy lub będziemy mieć ale brak mi czegoś takiego krótkiego w tym klimacie aby można było usiąść i w ciągu 30 - 60 minut rozegrać fajną lekką partię. Mam Race for The Galaxy (to jeszcze za wcześnie), Star Realms (wypróbuje na Nim na wakacjach), 51-stan (podoba mu się).
Znacie coś w tych klimatach ale z lżejszego kalibru ?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi

c08mk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Jeden duży ameri i jedna mała gra sci-fi

Post autor: c08mk » 12 cze 2019, 23:30

Descent jeszcze żyje przynajmniej patrząc od strony wydawcy, który ostatnio robi dodruk dodatku. Forum Descenta jest mniej aktywne.

Legendary to są deckbuildingi z dużą losowością (w przeciwieństwie do Aeon's End). Losowy jest "market", losowo wchodzą karty z którymi trzeba się zmierzyć. Mam Marvela i po zaakceptowaniu losowości gra się bardzo przyjemnie.

Aeon's End to deckbuilding z niewielką losowością. Gracz sam sobie ustawia deck, talia wroga jest budowana na początku i jest stopniowania (najłatwiejsze karty na górze, trudniejsze na dole) i tylko kolejność rund jest w pełni losowa. Jak dla mnie bardzo przyjemna gra dla kontrastu do Legendary.

SW IA interesowałem się tylko na tyle co znajomy chciał żeby mu zamawiać i na chwilę obecną gra padła (od strony wydawcy, który już nic nie wydaje do tej gry).

Mogę jeszcze polecić do sprawdzenia Gears of War. Gra w charakterze Descenta ale z innymi rozwiązaniami mechanicznymi. W pełni kooperacyjna lub solo. Dodatki są tylko w formie misji DnŻ (nie pamietam już jedna czy dwie paczki), mogą być trudno dostępne ale nie są aż tak konieczne, bo gra jest jeszcze z czasów gry FFG wypuszczało pełne wersje gier.

Jeszcze dodam Magię i Myszy do propozycji. Gra typu ruch i walka z mocno zarysowaną fabułą.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2019, 05:28 przez c08mk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
woytas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Jeden duży ameri i jedna mała gra sci-fi

Post autor: woytas » 13 cze 2019, 01:06

Z wymienionych gier mam i gram Aeon's End i LE: An Alien. Obie polecam, obie dają frajdę, są regrywalne, różnią się się od siebie na tyle, że obie warto mieć na półce. Dodatkowym atutem może być również to, że zasady nie są skomplikowane i nie wyparowują z głowy po krótkiej przerwie. Generalnie gram solo, ale w oba te tytuły grałem również na dwóch graczy i w obu tych kombinacjach grało się bardzo dobrze.

ODPOWIEDZ