gra dla dwóch-trzech osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: gra dla dwóch-trzech osób

Post autor: Brylantino »

A jakikolwiek kierunek? W co lubicie grać? Jaki wiek mniej więcej? Do jakiego budżetu? Ciężko coś polecić, jak nie wiemy nic.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: gra dla dwóch-trzech osób

Post autor: Golfang »

Ja z karcianych polecić mogę Splendora. Tym bardziej polecam, jeśli jesteście początkującymi planszówkowiczami. Ja pomimo ogrywania wielu tytułów nadal lubię Splendora - za prostotę, szybkie przygotowanie gry oraz za krótki czas rozgrywki. Na początku możecie spokojnie grac na podstawce, po pewnym czasie powinniście dokupić dodatek - bo jednak mocno urozmaica rozgrywki (jeden dodatek - ale zawiera tak na prawdę 5 różnych wariacji gry rozszerzając podstawkę na rózne sposoby).

World of Tanks Rush - można teraz kupić ją za cenę złomu... coś koło 25 zł, a do tego dostaje się kod na czołg premium do gry PC (który jak coś można sprzedać na allegro za 10 może nawet 15 zł). Gra ma proste zasady deck buildingu. Rozgrywka na 2 osoby jest dość szybka - góra 30 minut. Na 4 osoby potrafi dobić do 1 godziny. Wadą jest to że dodatki są już wyprzedane i niestety kupno ich graniczy z cudem (a jak są gdzieś używki to za bardzo wysokie ceny).

Osadnicy Narodziny Imperium. Bardzo przyjemna gra - ale już dużo bardziej skomplikowana od poprzednich. Za to oferuje bardzo dużo opcji rozbudowy imperium. Są dodatki, więc jak coś można rozszerzać podstawkę.

Gra kooperacyjna, przygodowa - Pathfinder Adventure Card Game. Ja grałem na razie tylko w Rise of the Runelords - ale zamówiłem już kolejną sagę (to jest stara edycja) - obecnie można tez kupić nową edycję. Gra jest fajna trochę przypomina trochę RPG - jest trochę fabuły (nie jakoś strasznie dużo ale jest) + rozwój postaci po pokonaniu scenariusza. Wada drobna - brak polskiej lokalizacji gry.

No i mój ulubiony tytuł - tez kooperacyjna, tez przygodowa (jw) - Horror w Arkham LCG. No gra jest mega fajna. Bardzo wciąga (mnie) w fabułę aż chce się grać kolejne scenariusze. Dodatkową zaletą jest to że da się grać solo (jw). Wada - gra dużo zajmuje czasu pod względem przygotowania talii oraz sama rozgrywka może być kilkugodzinna. Jednak mnie to pasuje
----------------
10% flamberg.com.pl
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: gra dla dwóch-trzech osób

Post autor: anna26 »

Jeśli karcianka to majestat według mnie lepszy od splendoru
Z trochę trudniejszych 51 stan master set lub osadnicy narodziny imperium
Jeśli niekoniecznie karcianka to azul lub zamek smoków
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: gra dla dwóch-trzech osób

Post autor: Zaan84 »

Za tydzień wychodzi Wyprawa do El Dorado, sprawdzi się wyśmienicie.
Awatar użytkownika
wolf_kain
Posty: 44
Rejestracja: 14 kwie 2017, 07:51
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: gra dla dwóch-trzech osób

Post autor: wolf_kain »

anna26 pisze: 19 wrz 2019, 05:03 Z trochę trudniejszych 51 stan master set lub osadnicy narodziny imperium
Jeśli niekoniecznie karcianka to azul lub zamek smoków
Azula i Zamku Smoków karciankami bym nie nazwał ale to bardzo fajne lekkie pozycje. Natomiast jeśli karcianka to faktycznie 51 Stan Master Set jest idealny. Duża regrywalność, olbrzymia ilość kombinowania, a zasady nie wymagają siedzenia z instrukcją w ręku bo wszystko idzie bardzo płynnie i intuicyjnie. Osadnicy natomiast to taka lżejsza wersja 51 Stanu w kolorowych słodszych grafikach, bez ciężkiego klimatu postapo- dobrze się nadaje na granie z dziećmi i w ogóle w gronie rodzinnym.
giventofly
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 2014, 08:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 29 times

Re: gra dla dwóch-trzech osób

Post autor: giventofly »

Co się stało z postem oryginalnym?
ODPOWIEDZ