Poszukuję gry do wspólnej zabawy z ... mamą :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Poszukuję gry do wspólnej zabawy z ... mamą :)

Post autor: idha »

Gry, które w moim przypadku sprawdziły się przy stole z rodzicami/mamą to:

Wikingowie - podobali się mojej mamie, która uważa, że planszówki to rozrywka dla dzieci, dlatego nie warto się nimi zajmować. To chyba coś znaczy ;) Poza tym to chyba jedyna lżejsza gra, jaką znam, która zdecydowanie działa lepiej na 2 i 3 osoby niż na 4 (bo jest wtedy mniej losowa). Osobiście rozegrałam jakieś 300 partii na 2 osoby ;)
Teby - nikt ich nie wymienił, a szkoda... Naprawdę szkoda... :( Powiedziałabym, że to takie trochę trudniejsze Thurn and Taxis. Były rodzinnym (i nie tylko rodzinnym) hitem zarówno przy grze na 2, 3 jak i 4 osoby.
Caylus - doczekał się entuzjastycznego przyjęcia przez rodziców mojego chłopaka, powiedziałabym, że o wiele bardziej entuzjastycznego przyjęcia niż przeze mnie ;) Nie wiem tylko, jak jest z grą na 2 osoby, bo do tej pory graliśmy tylko we czwórkę.

Z gier, które baaardzo podobają się rodzicom, a które mnie osobiście szalenie nudzą mogę polecić oczywiście nieśmiertelny Ticket to Ride (Europa)

Z gier o które pytałeś:
Jeśli chodzi o Eufrat i Tygrys - osobiście bardzo tą grę lubię. Na 2 osoby to prawie czysta logika (gdyby nie losowanie elementów, to byłaby czysta logika), na 4 to gra ze sporym elementem negatywnej interakcji między graczami. Jednak jak na pierwszą, drugą a nawet trzecią grę dla mamy jest moim zdaniem za trudna i mało atrakcyjna. Zasady nie są intuicyjne, zwłaszcza warunki zwycięstwa.

Stone Age - proste zasady i dużo rzutów kośćmi. Łatwa, lekka, przyjemna - tylko tyle i aż tyle. Wrzuciłabym do jednego worka (jeśli chodzi o prostotę zasad) do Carcassonne i Osadników z Catanu. Jednak nie wiem, jak się w to gra na 2 osoby.

Życzę udanego wyboru :)
ODPOWIEDZ