Cos z kostkami?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Cos z kostkami?

Post autor: Andy »

Spróbuj wersji Late Bronze Age, spodoba Ci się jeszcze bardziej.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Cos z kostkami?

Post autor: Dzej »

Andy pisze:Spróbuj wersji Late Bronze Age, spodoba Ci się jeszcze bardziej.
Wpierw ogram do bólu Bronze Age, bo potem pewno nie będę chciał już do niej wracać :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Cos z kostkami?

Post autor: FormatC »

Ja tez zaopatrzylam sie w RttA i uwazam, ze jest calkiem sympatyczna, nie wiem tylko, czemu ten wariant Late Bronze Age niby wywraca ja do gory nogami... Hmmm... :) Musze chyba jeszcze troche pograc. ;) Mam tylko nadzieje, ze znajde chetnych zeby w ogole "normalnie" w to zagrac (nie w trybie solo ;) ) bo na razie maz sie krzywi.

A co do Decathlonu, to tez wyprobowalam (tym razem nawet z mezem!;) ) i byl bardzo sympatyczny. Prosty do bolu, zupelnie nieprzytlaczajacy iloscia decyzji do podjecia :mrgreen:, ale i tak emocjonujacy. Bardzo tez podobal sie mojej mamie. ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Cos z kostkami?

Post autor: Andy »

Dzej pisze:Wpierw ogram do bólu Bronze Age, bo potem pewno nie będę chciał już do niej wracać :wink:
Masz to jak w banku! :)
FormatC pisze:nie wiem tylko, czemu ten wariant Late Bronze Age niby wywraca ja do gory nogami...
A kto tak twierdzi? To wciąż ta sama gra, tylko trwa dłużej i ma kilka nowych, bardzo fajnych smaczków.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Cos z kostkami?

Post autor: FormatC »

Andy pisze: A kto tak twierdzi? To wciąż ta sama gra, tylko trwa dłużej i ma kilka nowych, bardzo fajnych smaczków.
a nie wiem, gdzies przeczytalam (moze na bgg?), ze bez tego wariantu gra jest slaaaaaaaba... :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Cos z kostkami?

Post autor: yosz »

Największa zmiana to taka że są dodane statki, które po wybudowaniu pozwalają wymienić jedno dobro na inne więc dają niezły zastrzyk kasy w pewnym momencie.

No i druga to taka że gra się do 7 developmentów - ale to można wprowadzić i do normalnej rozgrywki.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Cos z kostkami?

Post autor: janekbossko »

ja gram tylko w podstawke na razie ale od razu wprowadzilem jedno z zalecen z bgg czyli:
- na 2 do 7 dev
- na 3 do 6 dev
- na 4 do 5 dev
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Cos z kostkami?

Post autor: Tommy »

Ty chyba miałeś to, ale zawsze mogę dorzucić mój głos dla innych szukających podobnej gry:

1. Stone Age
....
... (długo, długo nic)
...
2. Kingsburg

:D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Cos z kostkami?

Post autor: janekbossko »

nadal mam :)
mnie sie gra podoba i mam troszke partii za soba ale...uslyszalem ostatanio: Adam Ty masz same gry o zywieniu i budowaniu ;)
ODPOWIEDZ