Dokonałem dobrego wyboru ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szyman6
Posty: 61
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:13

Dokonałem dobrego wyboru ?

Post autor: Szyman6 »

Witam właśnie zakupiłem dodatek do osadników z catanu - miasta i rycerze z catanu (w cenie 79 zł - odyn.pl) .
Co sądzicie na temat tego tytułu , czy znacznie urozmaici rozgrywkę ?
Czy może lepszym zakupem okazałby się dodatek z żeglarzami ?
Cena jest atrakcyjna ?
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Re: Dokonałem dobrego wyboru ?

Post autor: meham »

to 2 zupełnie inne dodatki. Wg mnie żeglarze zachowują pierwotny charakter rozgrywki, powiększając planszę i urozmaicając ją, rycerze zmieniają nieco grę nadając jej bardziej strategiczny "czy to dobre słowo przy Osadnikach" charakter i znacznie wydłużają rozgrywkę

Meham
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Dokonałem dobrego wyboru ?

Post autor: Tommy »

Generalnie zgodzę się z Mehamem.

napiszę Ci jak to było u nas:

1. Osadnicy solo przejadły się relatywnie szybko dokładnie wszystkim.

2. Osadnicy + żeglarze nie chwycili prawie wcale, lekkie urozmaicenie, fajnie jest, ale nie ma rewolucji.

3. Miasta i Rycerze (wydłużają grę, wzrasta stopień komplikacji, a także negatywnej interakcji - karty) - trafiły w 10tkę. na tyle zmieniają Osadników, że zaczęli się swego czasu znowu regularnie pojawiać na stole. Pomimo znacznego wydłużenia czasu dzisiaj nikt już u nas nie zagra w osadników solo, czy też z żeglarzami. Tylko i wyłącznie z miastami i rycerzami.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Dokonałem dobrego wyboru ?

Post autor: staszek »

zgadzam się z przedmówcami,jednak niezupełnie :)
Żeglarze to nowe mapy,Rycerze znacznie wydłużają i komplikują rozgrywkę-tutaj pełna zgoda.
Natomiast "u nas" nikt nie zagra z rycerzami,a tylko solo lub z żeglarzami.
Cenię Osadników za to,że to lekka,losowa,nieskomplikowana i niedługa gra.Rycerze wszystko to(oprócz losowości)zmieniają.Jeśli chcę pograć w coś ciężkiego,skomplikowanego i długiego to wolę Brassa lub TTA.
ODPOWIEDZ