Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mhrok
Posty: 50
Rejestracja: 16 lut 2010, 17:12
Lokalizacja: Jaworzno

Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: Mhrok »

Witam!

Poszukuję dobrej gry na dwie osoby. Przede wszystkim nie interesują mnie gry ekonomiczne ani worker placement (jakoś nie bawi mnie przesuwanie kawałków drewna po tekturze :D ). Dobrze by było, gdyby czas rozgrywki zamykał się w trzech godzinach. Bardzo ważnym dla mnie kryterium są ładne figurki ( w Runewarsie są trochę liche, ale od biedy mogą być). Losowość z umiarem :) . Grą, którą mam, a świetnie pasuje do kryteriów jest Starcraft. Prosiłbym o coś równie dobrego, niekoniecznie strategię (patrz wyżej :) ). Tak już mam, że gra musi ładnie wyglądać (figurki), by mi się spodobała :D.

Pozdrawiam i proszę o pomoc. :)
Awatar użytkownika
Fiona
Posty: 34
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:24
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: Fiona »

Zainteresuj się Tannhauserem. Co prawda gra trwa krócej niż 3 godziny, ale figurki są piękne i pomalowane fabrycznie.To gra przygodowa - walka 2 drużyn (Rzesza i Unia).
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: asiok »

Polecam w ciemno bo jeszcze nie grałem ( ;) ) ale może Claustrophobia?

Opis np. tu: http://www.gamesfanatic.pl/2010/02/20/c ... %E2%80%A6/
nikosss
Posty: 70
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: nikosss »

Absolutnie Claustrophobia (w ŚGP jest teraz recenzja). Świetnie pomalowane figurki, ciekawy mechanizm blokowania zestawień statystyk, ale to tylko jeśli będziesz grał tylko w 2 osoby. Z dwuosobówek polecam również Kingpina (ale to bez figurek) jedna z najlepszych dwu-osobówek w jaką grałem.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: Grzechu »

Mhrok pisze:Dobrze by było, gdyby czas rozgrywki zamykał się w trzech godzinach. Bardzo ważnym dla mnie kryterium są ładne figurki
Hmmm... to może pobaw się w jakiegos bitewniaka. Zazwyczaj na dwie osoby i małe bitwy w mniej niż 3 godziny :twisted:
Mhrok
Posty: 50
Rejestracja: 16 lut 2010, 17:12
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: Mhrok »

Z tego co wiem, to bitewniaki są portfelożerne :) . Z drugiej strony nie chce mi się bawić w makiety itp. Po prostu rozkładam planszę i gram :). Co do Tannhausera, to spotkałem się z opiniami, iż jest bardzo losowy. Była też mowa o niewyważeniu gry. Natomiast o Claustrophobii poczytam. Czekam również na inne propozycje. :)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: SeeM »

Memoir 44, albo poczekaj na nowe Battlelore i zobaczysz czy ci podejdzie. Obejrzyj sobie zdjęcia na bgg z "Tigers in the Snow" - robi wrażenie.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: grondo »

Lubisz duze of FFG wiec moze War of the Ring ?
Mhrok
Posty: 50
Rejestracja: 16 lut 2010, 17:12
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: Mhrok »

War of the Ring mam w domu :D, natomiast Claustrophobia wydaje się być całkiem niezłą propozycją.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2 osób - dziwne kryteria.

Post autor: Muttah »

Jeśli rozważasz Claustrophobię, to sądzę że warto pomyśleć też o Space Hulk'u. Cena znacznie wyższa, ale też oferuje on znacznie więcej "gry w grze". Claustro, choć fajne, to jest raczej gra z serii "zagrajmy żeby zobaczyć co się stanie" (jak ułożą się podziemia, jakie przygody spotkają tym razem ekipę itd.), natomiast SH to już znacznie twarszy pojedynek umysłów, przez niektórych graczy określany wręcz mianem zagadki logicznej z przeciwnikiem (np. "chaingun musi obstawić tś odnogę conajmniej dwie tury, dzięki czemu dowódca zajmie dobrą pozycję obronną po drugiej stronie. W tym czasie dwóch gości osłania tyły, a trzech innych w określonym szyku spróbuje przebić się przez główny korytarz"). Do tego dochodzi jeszcze presja czasu (jakieś 3 minuty na turę dla marines).

Tak czy inaczej - obie gry są fajne i chyba nieźle wpasowują się w Twoje dziwne kryteria :wink:
ODPOWIEDZ