Gra na prezent dla brata

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Gra na prezent dla brata

Post autor: gervaz »

Witam
rozważam kupno jakiejś gry planszowej dla brata na jego 22 urodziny. Najlepiej gdyby można było w nią grać od 2 do 6 osób, miała proste zasady, grało się dość szybko (do 2 godzin) i żeby była fajna, no i tak w cenie do 150 zł.
Problemem jest to, że nie bardzo wiem, co wybrać - w naszym rodzinnym i koleżeńskim gronie mamy już wiele "hiciorów" (puerto rico, osadnicy z catanu, dominion, horror w arkham, small world, battlestar galactica, dominion, chaos in the old world, ad astra, munchkin, cyclades, shogun, fury of dracula, age of empires 3, shadows over camelot) i szukam czegoś nowego. Myślałem o warhammer invasion - i pewnie bym się zdecydował bez wahania, gdyby nie to, że gra jest dla max 2 osób.
Czy moglibyscie zaproponować coś fajnego, co spełniało by wymienione przeze mnie kryteria - i było jednocześnie czymś innym niż wyżej wymienione tytuły. Jeżeli w grze jest element otwartego konfliktu - to nic nie szkodzi;), to nawet plus.
Jeszcze dodam, że brat lubi klimaty westernowe i cyberpunkowe.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: Mustafa »

gervaz pisze:Witam
rozważam kupno jakiejś gry planszowej dla brata na jego 22 urodziny. Najlepiej gdyby można było w nią grać od 2 do 6 osób, miała proste zasady, grało się dość szybko (do 2 godzin) i żeby była fajna, no i tak w cenie do 150 zł.
Problemem jest to, że nie bardzo wiem, co wybrać - w naszym rodzinnym i koleżeńskim gronie mamy już wiele "hiciorów" (puerto rico, osadnicy z catanu, dominion, horror w arkham, small world, battlestar galactica, dominion, chaos in the old world, ad astra, munchkin, cyclades, shogun, fury of dracula, age of empires 3, shadows over camelot) i szukam czegoś nowego. Myślałem o warhammer invasion - i pewnie bym się zdecydował bez wahania, gdyby nie to, że gra jest dla max 2 osób.
Czy moglibyscie zaproponować coś fajnego, co spełniało by wymienione przeze mnie kryteria - i było jednocześnie czymś innym niż wyżej wymienione tytuły. Jeżeli w grze jest element otwartego konfliktu - to nic nie szkodzi;), to nawet plus.
Jeszcze dodam, że brat lubi klimaty westernowe i cyberpunkowe.
Wysokie napięcie , Carson city
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: skanna »

A ma być mocno mózgożernie? Bo jak niekoniecznie, a liczy się dobra zabawa to może Robo Rally?
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: gervaz »

Carson city nieco wykracza cenowo ponad mój limit, a wysokie napięcie ma nudna tematykę. Najlepszy poziom mózgożerności (tj komplikacji zasad i trudności rozgrywki to średni).
Czy ktoś z was gral w carson city i czy to jest fajna gra???
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: poooq »

Ghost stories
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: sowacz »

Nie grałem jeszcze niestety, ale się mocno przymierzam: Cosmic Encounter
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: shagy »

Carson City Do tego polskie jest za 125zł wystarczy dobrze poszukać
http://www.gryplanszowe.pl/index.php?d=promocja
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: skoti »

Jeśli chodzi o klimaty westernowe to po za wspomnianym CARSON CITY nic mi do głowy nie przychodzi.
A gry osadzone w realiach saint sfiction to może:
- Race for the Galaxy
- Neuroshima Hex.

Od siebie polecę caylusa albo El grande.
Dwie świetne gry, od 2 do 5 osób. Caylus jednak trochę lepiej się skaluje (choć w El grande też często gram na dwóch). Caylus to gra bardziej wymagająca i bardziej mózgożerna, choć obie pozycje mają łatwe i spójne zasady, obu można się szybko nauczyć. El grande trochę szybsze, ale w obie gra się spokojnie po niżej dwóch godziny.
Jeśli brat lubi grać w Age of Empires 3 to myślę że caylusa też polubi (Worker Placement). Z tego co wiem to El grane często jest porównywane do chaos in the old world (w chiton nie grałem), gdzie chaos jest bardziej rozbudowany i wymagający.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: mnw »

Ja od siebie polecę już wspominane Carson City, zwłaszcza że można dostać poniżej 150 zł i jest w klimacie, który brata interesuje.
Gra jest bardzo fajna, oglądnij sobie recenzję Toma Vasela: http://www.youtube.com/watch?v=hCZGy5szFds
Zwłaszcza, że nie ma za wiele westernowych gier.
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: gervaz »

mnw i shaggy -> przekonaliście mnie tą recenzją i promocją - chyba właśnie czegoś takiego szukałem. Dziękuję i pozdrawiam :)
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: shagy »

Może i offtop ale mój nick to Shagy nie Shaggy to jest mój zamierzony błąd i nie będę pisać dlaczego mój nick jest w takiej formie a nie innej. :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: Arhtu »

gervaz pisze:wysokie napięcie ma nudna tematykę
Ale sama gra jest ciekawa ;)
-
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: Vinter »

gervaz pisze:Myślałem o warhammer invasion - i pewnie bym się zdecydował bez wahania, gdyby nie to, że gra jest dla max 2 osób.
Btw, dobrze jest mieć też coś tylko dla 2 osób, więc ja zdecydowałbym się bez wahania :P
Tym bardziej, że wychodzi dodatek z elfami, niah :D
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: gervaz »

shagy -> przepraszam i obiecuję poprawę ;)

Vinter - na dwóch nieźle nam się sprawdza dominion
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra na prezent dla brata

Post autor: gervaz »

gra (carson city) doszła błyskawicznie, dziś strzeliliśmy pierwszą partyjkę, i nasze wrażenia są jak najlepsze - gra ma proste zasady, klimat, wciąga i zmusza do myślenia - a przy tym szybka. Bardzo dziękuję za rady, to była dobra propozycja.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
ODPOWIEDZ