Tichu - która edycja?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Tichu - która edycja?

Post autor: Furan »

Zamierzam kupić Tichu na drobny prezent. Pytanie brzmi - którą edycyję brać? W rodzimych sklepach są:
- 112-kartowa od Abacus-Spiele (wstępnie odrzucona przeze mnie, ze względu na kartonowe opakowanie)
- 56-kartowa, Abacus, puszka
- 56-kartowa, Fata Morgana/Abacus, puszka otwierana od góry - od niedawna dostępna.

Która puszka zapewnia lepszy komfort przenoszenia i ochronę kart. W której karty są lepszej jakości (jeśli czymkolwiek poza jeśli dobrze pamiętam grafikami się różnią)?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Tichu - która edycja?

Post autor: Don Simon »

Ja mam te 112-kartowa, troche podrozowala i ciagle sprawna :).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Tichu - która edycja?

Post autor: salmunna »

Nowa puszka, otwierana od góry, jest bardzo poręczna bo o połowę mniejsza od poprzedniej.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tichu - która edycja?

Post autor: steady »

salmunna pisze:Nowa puszka, otwierana od góry, jest bardzo poręczna bo o połowę mniejsza od poprzedniej.
Bez dwóch zdań. Można do niej jeszcze zmieścić pliczek kartek i ołówek z IKEA :).
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Tichu - która edycja?

Post autor: Furan »

Dzięki.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
ODPOWIEDZ