Lord of the ring

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Lord of the ring

Post autor: Alabama1 »

Witam
Szukam gry w tym temacie, która nadawałaby się dla 9 latka. Widziałam że jest lord of the ring konfrontacja, ale nie wiem czy byłoby to ciekawe?
Może też wiecie jak jest z tymi figurkami do malowania z władcy pierścieni - czy to kupuje się oddzielnie, są jakieś zasady? Jestem w tym temacie zupełnym laikiem choć samą Sagę Tolkiena bardzo lubię :)
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Lord of the ring

Post autor: Perpetka »

Konfrontacja jest grą o bardzo eleganckich i ciekawych, ale dość"suchych" zasadach. Gra się trochę jak w warcaby czy w szachy - bardzo dobra gra dedukcji i blefu, wymaga sporo kombinowania i najlepiej stałego przeciwnika na podobnym poziomie. Nie dla każdego 9-latka się nada.

Jeśli angielski nie byłby problemem, to dobry byłby Middle Earth Quest - chodzi się figurkami, odkrywa karty, bardzo przyjemna przygodówka. Tylko że gra wielka i trochę droga.

W kwestii figurek do malowania się nie wypowiadam, bo nic nie wiem.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Lord of the ring

Post autor: WRS »

Perpetka pisze:Jeśli angielski nie byłby problemem, to dobry byłby Middle Earth Quest - chodzi się figurkami, odkrywa karty, bardzo przyjemna przygodówka. Tylko że gra wielka i trochę droga.
Warto dodać, że wkrótce ma być polska wersja!
http://www.galakta.pl/newspost_135.html
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Lord of the ring

Post autor: Targowo.Istore »

Zgadzam się,dobra przygodówką będzie Middle Earth Quest powinna zaciekawic 9 latka,jest duza ze wzgledu na figurki ale czy taka droga?? Chyba nie,a naprawde warto. Lord of the Ring to pozycja dla nieco starszych graczy.
ODPOWIEDZ