gra na temat komunikacji na 2 i 3 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kminkie_orsky
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2009, 21:54

gra na temat komunikacji na 2 i 3 osoby

Post autor: kminkie_orsky »

Szukam gry na temat szeroko pojętej komunikacji, która będzie dobrze działała na 2 i 3 osoby (możliwie jak najbardziej mózgożernej z niewielką losowością) co prawda są to plany na dalszą przyszłość ale nauczony doświadczeniem wolę dowiedzieć się czego szukać znacznie wcześniej :lol:
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: gra na temat komunikacji na 2 i 3 osoby

Post autor: Perpetka »

Komunikacji w sensie pociągi i autobusy czy komunikacji w sensie interpersonalnej?
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: gra na temat komunikacji na 2 i 3 osoby

Post autor: bart8111 »

Jeśli o komunikacji w sensie pociągi i autobusy to dwie gry o których słyszałem a by chyba pod to podpadały to Bus i On the Underground. W żadną z nich nie grałem, więc nie wiem czy są coś warte. Aczkolwiek z tego co słyszałem Bus jest całkiem mózgożerny, nie wiem jak z jego losowością. A jeśli to niekoniecznie mają być przewozy pasażerskie to z gier mózgożernych i mało losowych jest Age of Steam. Losowości nie ma w ogóle jest bardzo niewiele a mózgożerny jest nawet bardzo. Tylko, że takie gry najlepiej sprawdzają się w więcej osób niż 2.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 01:45 przez bart8111, łącznie zmieniany 1 raz.
kminkie_orsky
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2009, 21:54

Re: gra na temat komunikacji na 2 i 3 osoby

Post autor: kminkie_orsky »

Perpetka pisze:Komunikacji w sensie pociągi i autobusy czy komunikacji w sensie interpersonalnej?
W sensie ogólnie pojęty transport:)
Age of steam jest od 3 graczy a możliwość grania w 2 to dla mnie podstawa
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: gra na temat komunikacji na 2 i 3 osoby

Post autor: konev »

kminkie_orsky pisze:
Perpetka pisze:Komunikacji w sensie pociągi i autobusy czy komunikacji w sensie interpersonalnej?
W sensie ogólnie pojęty transport:)
Age of steam jest od 3 graczy a możliwość grania w 2 to dla mnie podstawa
Age of steam o ile się nie mylę to jest nawet od jednego gracza. Trzeba mieć tylko dodatkowe mapy ;).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: gra na temat komunikacji na 2 i 3 osoby

Post autor: Perpetka »

Bus jest bardzo dobry, ale od 3 osób. I nie wiem, czy jest gdziekolwiek dostępny oprócz wersji online na SpielByWeb.

Ticket to Ride (Wsiąść do pociągu) chodzi od dwóch - to w kategorii lekkie familijne, a z cięższych i wielkoplanszowych - Railroad Tycoon (tylko on ma naprawdę wieeeeelką planszę, co może być problemem, jak ma się mały stół).
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: gra na temat komunikacji na 2 i 3 osoby

Post autor: steady »

Age Of Steam - edycja Eagle Games posiada w komplecie mapę dwuosobową, moim zdaniem jedną z lepszych map do AoS. Jeżeli Ci się spodoba, możesz zainwestować w nowe dodatki Bezier Games - większość z nich to dwie mapy dwuosobowe plus jedna większa, na większą liczbę graczy.
niczka

Re: gra na temat komunikacji na 2 i 3 osoby

Post autor: niczka »

Wydaje mi się, że Metro może chodzić na 2 osoby, choć pewności nie mam... Ewentualnie Hansa- trochę naciągana komunikacja;)
ODPOWIEDZ