Czy wypada i ewentualnie co?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: koksik111 »

Jak koleżanki, koledzy myślą, czy w prezencie z okazji ślubu można dorzucić grę i nie wyjdzie się na skrzywionego na ich punkcie, i czy to w ogóle wypada?. Zaznaczam, że to dla znajomych, którzy dla kolegów urządzają poczęstunek poza weselem. Zastanawiam się czy lepiej może dać prześcieradła :) i być normalnym czy zaryzykować. A jeśli już to, z jaką pozycją? Myślę, że powinna być nie konfliktowa, działająca na 2 ale i na 4 osoby (jak ich odwiedzimy) i taka która załapie w parze, ładnie wydana. Pomyślałem o Stone age, ale może coś innego sugerujecie, o ile nie zasugerujecie zarzucić pomysł.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: folko »

Takie tematy już się przewijały na forum... czemu nie? Jeśli lubią grać? A co... to już zależy co lubią.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: skanna »

koksik111 pisze:Jak koleżanki, koledzy myślą, czy w prezencie z okazji ślubu można dorzucić grę i nie wyjdzie się na skrzywionego na ich punkcie, i czy to w ogóle wypada?. Zaznaczam, że to dla znajomych, którzy dla kolegów urządzają poczęstunek poza weselem. Zastanawiam się czy lepiej może dać prześcieradła :) i być normalnym czy zaryzykować. A jeśli już to, z jaką pozycją? Myślę, że powinna być nie konfliktowa, działająca na 2 ale i na 4 osoby (jak ich odwiedzimy) i taka która załapie w parze, ładnie wydana. Pomyślałem o Stone age, ale może coś innego sugerujecie, o ile nie zasugerujecie zarzucić pomysł.
Jak grający, to jak najbardziej, jak nie grający, to średnio, chyba, że jako dodatek do jeszcze jakiegoś prezentu bardziej praktycznego :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: nikozja_dg »

skanna pisze:
koksik111 pisze:Jak koleżanki, koledzy myślą, czy w prezencie z okazji ślubu można dorzucić grę i nie wyjdzie się na skrzywionego na ich punkcie, i czy to w ogóle wypada?. Zaznaczam, że to dla znajomych, którzy dla kolegów urządzają poczęstunek poza weselem. Zastanawiam się czy lepiej może dać prześcieradła :) i być normalnym czy zaryzykować. A jeśli już to, z jaką pozycją? Myślę, że powinna być nie konfliktowa, działająca na 2 ale i na 4 osoby (jak ich odwiedzimy) i taka która załapie w parze, ładnie wydana. Pomyślałem o Stone age, ale może coś innego sugerujecie, o ile nie zasugerujecie zarzucić pomysł.
Jak grający, to jak najbardziej, jak nie grający, to średnio, chyba, że jako dodatek do jeszcze jakiegoś prezentu bardziej praktycznego :)
Jestem tego samego zdania :) Jak nie grają warto kupić coś popularnego można dołączyć kartkę, że to na wspólne spotkania, czy coś w tym stylu. Stone Age bardzo fajna gra, ale może lepiej Osadnicy z Catanu? I do tego coś praktycznego (no może nie prześcieradła ;p)Moja koleżanka opowiadała, że jak jej znajomi brali ślub, to cała rodzina składała się na dodatki do osadników z catanu, bo oni są fanami tej gry :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: Odi »

W przypadku niegrających (czyli takich, co to znają Monopoly i Scrabble, co najwyżej), nie ryzykowałbym dawania planszówki jako prezentu głównego, no może poza Dixitem i Osadnikami. Obie te gry mają jednak to do siebie, że w 2 osoby raczej trudno pograć.

Chyba bym kupił na Twoim miejscu prześcieradła, i dołożył np..... Abalone Travel? Tichu? Roll Trough the Ages? W każdym bądź razie coś małego i taniego.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: nikozja_dg »

Odi pisze:W przypadku niegrających (czyli takich, co to znają Monopoly i Scrabble, co najwyżej), nie ryzykowałbym dawania planszówki jako prezentu głównego, no może poza Dixitem i Osadnikami. Obie te gry mają jednak to do siebie, że w 2 osoby raczej trudno pograć.

Chyba bym kupił na Twoim miejscu prześcieradła, i dołożył np..... Abalone Travel? Tichu? Roll Trough the Ages? W każdym bądź razie coś małego i taniego.
Można też przemyśleć Carcassonne, Fasolki dla dwóch osób, Ubongo das Duell, Blokus?
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: MichalStajszczak »

Niedawno była dyskusja na forum o grach o specyficznej tematyce, która to tematyka może się ze ślubem (i jego bezpośrednimi następstwami :mrgreen: ) kojarzyć. Aczkolwiek dający taki prezent może zostać uznany za skrzywionego nie pod kątem gier, ale pod pewnym innym kątem. :lol:
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: wajwa »

Kumpel z pracy niedawno się żenił , dorzuciłem się do prezentu "od wszystkich" , a od siebie dałem Wilki i Owce , jako , że para z pewną taką nieśmiałością do gier podchodziła , no i bardzo się ucieszyli i mam w ich osobach teraz współgraczy , bo i w Osadników , i w Agricolę , i w Dominiona , i w wiele , wiele innych gier pograliśmy :D

Ja polecam taki prezent , trza jeno wyczuć tytuł odpowiedni , coby nie zrazić... :D
Always look on the bright side of life
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: Mongea »

wielu pozycji jeszcze nie znam bo dopiero zaczynam, jakbys zalozyl ze bedziecie z nimi grac gdy ich odwiedzicie to spokojnie moge polecic Dixita (dostalam 5 dni temu, a juz gralismy wiele razy - gierka-zabawa chwyta) ;)

ostatnio widze ze jest w modzie dawanie oprocz glownych prezentow/kasy drobnych rzeczy zamiast kwiatow (z tym ze jest to w przypadkach jakie znam inicjatywa pary mlodej): jedni znajomi poprosili by zamiast kwiatow (ktore zwiedna) dac im maskotke 8), inni poprosili o ksiazke... oczywiscie kwiaty tez byly bo nie wszyscy goscie przychylili sie do prosby, ale generalnie pomysl nieglupi (szczegolnie w tym drugim przypadku: znajomi maja juz mala slubna biblioteczke) ;) - w przelozeniu na gry moznaby poprosic o jakas mala karcianke: fasolki, tichu itp :)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Czy wypada i ewentualnie co?

Post autor: watman »

My w ramach dodatku do prezentu dostaliśmy od znajomych Carcassonne i żona dzięki temu 'wpadła' w planszówki ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
ODPOWIEDZ