Gra rodzina pomoc w wyborze

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Milo970
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:02

Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: Milo970 »

witajcie
Mam już
Dungeoneer: Zemsta Malthorina i Smoki zapomnianych pustkowi w te gry gram z kumplami i szukam jakiejś rodzonej gry więc proszę o pomoc w wyborze gry rodzinnej
musi spełniać takie warunki
-Była po polsku
-ciekawa
-nie za trudna ani nie za łatwa
-od 2 do 4 osób
-nie za droga do 160zł
i chyba tyle.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6449
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 578 times
Been thanked: 934 times

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: Odi »

"nie za trudna ani nie za łatwa" 8)

Hm...

Za najlepszą grę 'na początek' uważani są Osadnicy z Catanu
Nie spełniają jednak warunku możliwości gry w 2 osoby, niestety... Ale to byłby świetny wybór.
Warto zainteresować się również takimi grami jak: Wsiąść do Pociągu (3-5 os), Stone Age (2-4 os, instrukcja PL - gra jest niezależna językowo), Dominion (2-4 os), Agricola (2-5 os), może też coś z nowości, np Świat bez Końca (2-4 os) czy Hawana (2-4 os)

Chociaż, za 160 zł kupisz bardzo przyjemny zestaw Osadnicy z Catanu (3-4 os) + Zaginione Miasta (2 os)

Poczytaj o tych grach - recenzji znajdziesz mnóstwo (choćby w Poradniku dla początkujących, który - mam nadzieję - przeglądałeś? :wink: )
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: skoti »

Milo970 pisze:(...)-ciekawa(...)
Ten warunek jest bardzo, ale to bardzo ogólny :twisted: … jaka tematyka Cię najbardziej interesuje?
To ma być coś o budowaniu, zarządzaniu, zdobywaniu… bardziej gra ekonomiczna czy może jakaś przygodówka?


A tak co od siebie, z gier do których raczej każdy chętnie zasiądzie, to polecam: :)
- świat bez końca :D –wspomniany już przez Odi’ego, naprawdę dobra gra, o dość prostych do spamiętania zasadach i mechanizmach, ale przy tym dających masę możliwości i stawiających nas przed ciągłymi wyborami. Przepiękne wykonanie.
- El grande – solidny tytuł, już klasyka. Jeśli ktoś lubi gry czysto rywalizacyjne, gdzie każdy Twój ruch ma wpływ na innych graczy to naprawdę warto.
- stone age – przyjemna rozstawianka, z duża ilością interakcji. Także dość proste i spójne zasady. Pięknie wykonana.
- filary ziemi – „poprzedniczka” światu bez końca. Jak w stone age, mamy swoich robotników, którym przydzielamy różne zadania… ale chyba nieco bardziej skomplikowana od światu bez końca czy stone age.
- Carcassonne – prosta, szybciutka gierka.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: vaski »

Carcassone (za te pieniądze znajdziesz na sieci nówkę Big Box)
Rummikube
Ingenious
Ubongo
Zaginione Miasta
Agricola
Każda z powyżej wymienionych świetnie sprawdza się jako gra rodzinna (przetestowane).
Milo970
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:02

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: Milo970 »

Nie przygodówka mam jeż 2 te co wymieniłem ale rodziną zagrać to to musi byś taka ekonomiczna takie jak Stone age
Ps.Rummikube odpada mam scrabble.
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: Meechauek »

jak rodzinna i ekonomiczna to Osadnicy z dodatkiem - łatwa, prosta, przyjemna. Z bardziej ambitnych tytułów to tak jak koledzy pisali: Puerto Rico, Agricola. Ja np poleciłbym też Genuę albo Świat bez Końca.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: vaski »

Milo970 pisze:Nie przygodówka mam jeż 2 te co wymieniłem ale rodziną zagrać to to musi byś taka ekonomiczna takie jak Stone age
Ps.Rummikube odpada mam scrabble.
Proszę tylko nie porównuj Rummikube do Scrabble to całkiem inny świat, inna gra. Rummikube na naszym stole gości bardzo często w przeciwieństwie do skrabble na których zbiera się kurz, a woreczek na kafelki z literkami jest już dawno zagospodarowany jako wylęgarnia potworów w Horror w Arkham. Rummikube jest szybką grą w przeciwieństwie do Scrabble i moim zdaniem posiada dużo większą "Miodność", po zakończeniu jednej partii chce się zagrać jeszcze raz i jeszcze raz, po scrabble moje grono znajomych jest już tak zmęczone "móżdżeniem", że każdy ma go serdecznie dość.

Jeśli porównywać Rummikube to tylko do Remika (notabene to ta sama gra tyle tylko, że Rummikub to kafelki z numerami w różnych kolorach, a do gry w Remika używa się standardowej talii kart)
Pozdrawiam

Ps. Proponuję wypróbować i porównać samemu ile Rummikube ma wspólnego z Scrabble?
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: Tommy »

vaski pisze: Jeśli porównywać Rummikube to tylko do Remika (notabene to ta sama gra tyle tylko, że Rummikub to kafelki z numerami w różnych kolorach, a do gry w Remika używa się standardowej talii kart)
Pozdrawiam
Ooooo. Ja gram w Remika karcianego od chyba 6ego roku życia.... a nie wiedziałem, że jest wersja kafelkowa/planszowa.

Muszę obczaić czy się u nas nie sprawdzi :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: garg »

Tommy pisze:
vaski pisze: Jeśli porównywać Rummikube to tylko do Remika (notabene to ta sama gra tyle tylko, że Rummikub to kafelki z numerami w różnych kolorach, a do gry w Remika używa się standardowej talii kart)
Pozdrawiam
Ooooo. Ja gram w Remika karcianego od chyba 6ego roku życia.... a nie wiedziałem, że jest wersja kafelkowa/planszowa.

Muszę obczaić czy się u nas nie sprawdzi :D
Są drobne różnice w regułach (szczególnie, że remik ma wiele odmian), ale to faktycznie prawie ta sama gra.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: Arhtu »

Agricola za ciężka jest na grę rodzinną. Dominion może być zbyt specyficzny. W Puerto Rico jest dość irytująca interakcja, ale to jest gra, któa podoba się prawie wszystkim.

Jeśli może być 2-5 osób, polecałbym Genuę.
-
Milo970
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:02

Re: Gra rodzina pomoc w wyborze

Post autor: Milo970 »

coś w stylu stone age lub podobne
bo stone age mi odpowiada ale może coś bardziej mi się zpodoba.
ODPOWIEDZ