Conflict of heroes - który?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Conflict of heroes - który?

Post autor: Cogito »

Hej,
Chciałbym zakupić grę z serii Conflict of Heroes - pytanie którą?
Awekening the Bear czy Storms of Steel?
Jakie są główne różnice, czy obie te gry są tak samo przystępne dla nowych graczy? (szczegolnie storms of steel?)
Jak wygląda sprawa potencjalnych dodatków do serii? (nie chciałbym kupować odrębnych gier z tej samej serii, potencjalne małe dodatki budujące efekt synergii :) bylyby ok)
Czy gra na więcej osób faktycznie się sprawdza?
Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Conflict of heroes - który?

Post autor: melee »

Ja zmieniłem AtB na SoS głównie po to, aby mieć nowe zasady :) Plus trochę lepsze komponenty, chyba jedna mapa mniej, ale za to nakładki na mapy (wzgórza itp.). Instrukcja w lepszym formacie (A4). Przystępność jest identyczna. Na więcej osób nie grałem i nie widzę specjalnie sens.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Conflict of heroes - który?

Post autor: jax »

Cogito pisze:Hej,
Chciałbym zakupić grę z serii Conflict of Heroes - pytanie którą?
Awekening the Bear czy Storms of Steel?
W zasadzie nie ma znaczenia. Gra się bardzo podobnie mimo nieco zmodyfikowanych zasad w SoS. Obie są też tak samo niezbilansowane ;) SoS możesz wybrać jeśli zależy Ci na posługiwaniu się coolerskim ( ;) ) sprzętem (Tygrys), bądź też niszczeniem takowego. W SoS dochodzą samoloty, jeśli Cię to interesuje. W SoS jest niby ciut więcej zasad (choćby samoloty, nowe rodzaje przeszkód terenowych itd.), ale z drugiej strony wiele przepisów zostało wyczyszczonych i uproszczonych, tak więc przyswojenie zasad jednej i drugiej gry powinno być podobnie łatwe/trudne.
Cogito pisze:Jak wygląda sprawa potencjalnych dodatków do serii? (nie chciałbym kupować odrębnych gier z tej samej serii, potencjalne małe dodatki budujące efekt synergii :) bylyby ok)
Planowane dodatki raczej będą duże i samodzielne (z wyjątkiem 'polskiego': 'Price of Honour', który będzie wykorzystywał komponenty z AtB i/lub SoS).
Cogito pisze:Czy gra na więcej osób faktycznie się sprawdza?
Nie wiem, osobiście nie próbowałem.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of heroes - który?

Post autor: ozy »

Scenariusze wieloosobowe sprawdzają się wyśmienicie.

Na początek lepiej chyba wziąć SoS, jest bardziej user friendly, ale uważam, że scenariusze z AoB są lepsze.

Dodatki będą samodzielnymi grami - zarówno Normandia jak i Guadalcanal. Polski dodatek będzie tu wyjątkiem, będzie pasował i pod AoB i pod SoS.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Conflict of heroes - który?

Post autor: Cogito »

Dzięki za pomoc, CoH SoS - zostal zakupiony i wyprobowany parokrotnie - jestem bardzo zadowolony z zakupu, jedyne "ale" to miałem nadzieję na ciut mniejszą losowość.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Conflict of heroes - który?

Post autor: Targowo.Istore »

Ale grywalność w SoS jest moim zdaniem duża a zasady jasne i przejrzyste dla każdego z graczy,dlatego jeżeli miałbym decydować to w pierwszej kolejności zagrałbym w SoS.
ODPOWIEDZ