Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: janekbossko »

Dungeoneer jest ta kdobry ze na forum mozna kupic wszystkie czesci po 20 zl za sztuke ;)

To nie jest dobra gra a juz na pewno nie ma nic wspólnego z MiMem. W D grałem w DO nie.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Krwawisz »

No ale jednak coś w niej być musi skoro doczekała się aż tylu dodatków - choćby i były za 20 zł ;)

Osobiście nie jestem jakimś wielkim fanem D, ale grałem z kumplami parę razy i było całkiem przyjemnie. Myślę, że warto dać tej grze szansę, mimo że z MiM ma oczywiście niewiele wspólnego. Na pewno mniej niż DO. Ten z kolei jest raczej nudnawy - zagrałem raz i na więcej nie mam ochoty. Takie to jakieś wszystko suche... "idź tu, idź tam, zabij, awansuj, weź kartę". Niby na tym generalnie polegają przygodówki, ale w innych grach ów mechanizm jednak dużo lepiej działa.
Cap.Kovnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2010, 18:07

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Cap.Kovnik »

janekbossko pisze:Dungeoneer jest ta kdobry ze na forum mozna kupic wszystkie części po 20 zl za sztuke ;)
A na forum można kupi nie a dla mnie nie sa warte choćby 10zł... De Gustibus kolego...
Nie ma nic wspólnego z MiMem?? A to ciekawe...wyjasnisz?
Wygląda na to, iż cały swój post napisałeś, bo D nie lubisz i ci sie niepodoba, przyjmij wiec do swojej wiadomości, że są ludzie na tym forum którym, D mógł sie podobać chętnie jeszcze sobie w niego ciupią od czasu do czasu - pewnie według ciebie sa tępi i ograniczeni, le cóż...
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Liarus »

Cap.Kovnik pisze:
janekbossko pisze:Dungeoneer jest ta kdobry ze na forum mozna kupic wszystkie części po 20 zl za sztuke ;)
A na forum można kupi nie a dla mnie nie sa warte choćby 10zł... De Gustibus kolego...
Nie ma nic wspólnego z MiMem?? A to ciekawe...wyjasnisz?
Wygląda na to, iż cały swój post napisałeś, bo D nie lubisz i ci sie niepodoba, przyjmij wiec do swojej wiadomości, że są ludzie na tym forum którym, D mógł sie podobać chętnie jeszcze sobie w niego ciupią od czasu do czasu - pewnie według ciebie sa tępi i ograniczeni, le cóż...
lol, czy to nie podchodzi pod nadinterpretację postu? Chyba za bardzo przewrażliwiony jesteś...
Cap.Kovnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2010, 18:07

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Cap.Kovnik »

fakt podchodzi i zrobiłem to celowo - nie lubie ludzi kurzy nie potrafią zrozumieć, że cos sie komuś może podobać.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: janekbossko »

to zrozum ze mnie sie nie podoba
Cap.Kovnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2010, 18:07

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Cap.Kovnik »

janekbossko pisze:to zrozum ze mnie sie nie podoba
Wyobraz sobie, że ja rozumiem, ale Ty chyba nie potrafisz zrozumie , że mnie sie podoba i inni moga miec inne zdanie.
Wiec przedstaw argu dlaczego nie i bedzie ok - bo opinie o tym , że gre możesz kupic za 20 zł można sobie wsadzić...
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: janekbossko »

wsadzic to Ty sobie mozesz takie wycieczki personalne. Nie mam zamiaru sie Tobie tlumaczyc...
Jak nie posiadasz odrobiny kultury to nie jest moj problem tylko Twoj.

Tury wloką się niemimilosiernie, losowosc przy losowaniu za wysoka i dzieki temu balans bierze w łeb, przy grze na 2 osoby gra sie nie sprawdza w wiecej - za dlugo sie czeka na swoja kolej. Możliwość odpadniecia z rozgrywki to imo rowniez zarzut.
Plusem jest interakcja miedzy graczami i cena, ale zeby gra nie byłą zbyt wtorna trzbeba kupic wiecej wersji, co wiąże się z większym wydatkiem a za cene powyzej 100 zł można już kupić Prohpercy czy od biedy Runebound.

BTW ja mam zrozumiec ze Tobie sie podoba ale Ty nie mozesz zrozumiec ze dla mnie gra jest ponieżej średniej?
Cap.Kovnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2010, 18:07

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: Cap.Kovnik »

janekbossko pisze:wsadzic to Ty sobie mozesz takie wycieczki personalne. Nie mam zamiaru sie Tobie tlumaczyc...
Jak nie posiadasz odrobiny kultury to nie jest moj problem tylko Twoj.
Wycieczki moge dopiero zacząć jeśli chcesz
Brak kultury? tam wyraźnie jest , że takie teksty MOŻNA SOBIE (a nie możesz...)...jeśli odbierasz personalnie sorry , nie moja wina
Podałeś konkrety i jest git
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Postanowiłem wziąć Dragon's Ordeal. Dzięki wszystkim za propozycje.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: TomuSS »

Ja mogę polecić Dragons Ordeal, ale moją opinią się nie sugeruj. Grałem raz i stwierdzam, że gra bardzo sympatyczna jednak może po kilku następnych razach nie jest już tak miło.
Mogę za to odradzić Dungeoneera. Lubię gry karciane bardzo, ale opcja układani planszy z kart kompletnie nie przypadła mi do gustu. Pomysł niby jest, ale grywalności nie ma.
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Zakupiłem już Dragon's Ordeal. Mnie się osobiście podoba. Dużą wadą jest niejasna instrukcja. Do tej pory nie mogę odczytać kilku zasad (poszło do Ciebie PW z pewnym zapytaniem :) ).
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, 23:16 przez politan, łącznie zmieniany 1 raz.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: TomuSS »

Jak coś to pytaj :D
A grałeś już czy oceniasz na razie z wyglądu i wykonania?
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa gra w stylu Runebound lub Magia i miecz

Post autor: politan »

Grałem, grałem. Wykonanie mi się podoba. Styl rozgrywki też. Jedynie tak jak mówię, zasady (zadałem Ci pytanie na ten temat na PW ;) ). Głupotą też jest danie 2 kości do zestawu a później wymaganie rzutu 4 kośćmi.
ODPOWIEDZ