"Taktyczna" gra karciana...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: poooq »

Poczytaj:
http://fileserv.polter.pl/JakGracWDungeoneer.pdf
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=4059
http://www.forum.galakta.pl/viewforum.p ... df78863443
i wszystko stanie się jasne... Ta gra ma poważnie skopaną instrukcję, zasady nie są aż tak bardzo skomplikowane, za to sposób ich wytłumaczenia woła o pomstę do nieba...
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Sporek »

Wszystko z tego widziałem ale i tak nic nie rozumiem... Faza Przywrócenia rozumiem że to po prostu pułapki przywraca i stracone pkt ruchu ? Głównie nie rozumiem Fazy władcy lochów i Fazy Bohatera... Z tym atakowaniem też wszystko zagmatwane... już wszystko mi się w kupie nie mieści, mam papkę z mózgu...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6454
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 585 times
Been thanked: 941 times

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Odi »

A nie lepiej było zapoznac się z instrukcją PRZED zakupem? Assurbanipal podał Ci linka do instrukcji kilka postów wyżej.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: poooq »

Pewnie lepiej i bezpieczniej...

Faza przywracania resetuje "chwilowe" zmiany, Faza władcy lochu to zagrywanie wrednych kart symbolizujących niebezpieczeństwa związane z fachem poszukiwacza przygód (głównie zagrywane przez punkty grozy), a faza bohatera to heroiczne dokonania postaci (najczęściej sterydowanie się ekwipunkiem i zdolnościami oraz eksploracja świata).

Instrukcja jest pogmatwana, jak my graliśmy w fazie utrzymania rzadko coś się działo, później losujesz kartę i budujesz labirynt, wykorzystujesz Grozę innych graczy i wysyłasz na nich przeszkadzajki, wykorzystujesz swoją Chwałę i strasz się wykonać misję.

Na forum wydawcy (G.) jest wydzielony temat w którym mnóstwo problemów interpretacyjnych jest omówionych. W tę grę da się grać, poważnie.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Sporek »

Z instrukcją zapoznałem się przed zakupem ale nie wiedziałem jak to wygląda w praktyce... Najbardziej nie rozumiem faktu, o co chodzi z tymi ikonkami po bokach kart i z atakami specjalnymi, np. ta pięść, do czego ona ? Albo te skarby i itemy, nie wiem co się z nimi robi. Grałem dzisiaj tak że łazi się za pkt ruchu po mapie robi się misje ale nie zawsze wiadomo jak je zrobić i potem walczymy, kto wyrzuci więcej wygrywa.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: janekbossko »

ale zupelnie nie o to w tej grze chodzi...
tak sobie mysle, moze daj instrukcj komus starszemu do przeczytania?
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Sporek »

:lol: Pytałem się paru osób i znajomych, też nic nie wiedzą :?
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, 16:19 przez Sporek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: poooq »

Jedyna rada: wydrukować samouczek "Jak grac?" i czytać go w trakcie rozgrywki. Albo wkręcić się do gry z bardziej doświadczonymi kolegami.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Sporek »

Nie mam niestety znajomego co by miał Dungeoneer'a :cry: Z tym samouczkiem "jak grasz" masz rację tylko że mi się, łagodnie mówiąc, zepsuła Drukarka... :lol: Jak naprawię to wydrukuję w pomniejszeniu ale po przeczytaniu tej instrukcji nadal wiele nie rozumiem... Coś przesadzam ostatnio z tymi emotikonkami :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Sporek »

Mieliście racje. W tą grę da się grać. Wydrukowałem ten poradnik i w mig wszystko załapałem. Trochę krótko się gra i małe urozmaicenie ale coś się wymyśli. Temat nadal aktualny więc możecie dawać tytuły dalej drodzy planszowicze :-)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Matio.K »

Sporek pisze:Mieliście racje. W tą grę da się grać
Jeśli się nie uśnie w połowie to tak :)
Sporek pisze:Temat nadal aktualny więc możecie dawać tytuły dalej drodzy planszowicze
Gry z naciskiem na słowo taktyczna [bo "Duengoneer" takowy nie jest] :

Pocket Battles: Celts-Romans
Iliad
Hero Immortal King: The Den of Dementia [trzy, odrębnie kupowane zestawy; można grać solo i ponoć sprawdza się nieźle]
Medievalia
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Sporek »

Oczywiście w temacie prosiłem o gry PL :) Jeżeli to nie problem to możecie dawać linki do podawanych gier.
Jeżeli wam to nie przeszkadza to możecie podawać gry nie tylko taktyczne, mogą być też gry typu zombiaki :) Pozdrawiam.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Matio.K »

Sporek pisze:Oczywiście w temacie prosiłem o gry PL :) Jeżeli to nie problem to możecie dawać linki do podawanych gier.
Jeżeli wam to nie przeszkadza to możecie podawać gry nie tylko taktyczne, mogą być też gry typu zombiaki :) Pozdrawiam.
Duża część gier jest niezależna językowo/posiada tłumaczenia kart, a instrukcje zawsze znajdą się po polsku. Ograniczając się do Polskiego wiele stracisz!
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Sporek »

Tylko u mnie kiepsko z angielskim ponadpodstawowym, a gracze którzy ze mną często grają to w ogóle nie wiedzą nawet podstaw :(
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Targowo.Istore »

Uwierz mi,że w niektórych grach bardzo szybko załapiesz o co chodzi. Nie musisz znać angielskiego bardzo dobrze,aby móc zagrać. Wydaje mi się że umiesz wiecej tylko boisz się obcej wersji jezykowej gry.
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Szklo »

Osobiście chciałbym Ci polecić CrystalicuM. Nowa edycja zostanie wydana na jesieni tego roku. Karcianka w całości po polsku, wiele wzorów kart, niezwykły klimat i sporo osób grających w pierwszą edycję, dają obietnicę spełnienia marzeń o dobrej, nieskomplikowanej karciance. Nieskomplikowanej oznacza jedynie że zasady są proste i można je szybko pojąć, ale pod względem dróg prowadzących do zwycięstwa, mnogości taktyk i zastosowania kart, gra rządzi;]
Tu masz więcej info:
http://www.facebook.com/pages/Crystalic ... 8709759109
i tutaj:
https://www.wolffang.pl/Crystalicum-21.html
a tu profil na nk:
http://nk.pl/profile/34830616
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: "Taktyczna" gra karciana...

Post autor: Targowo.Istore »

Co prawda nie grałem w CrystalicuM,ale z opisu wygląda bardzo zachęcajaco,na forum można poczytać opinie na jej temat,warto zapoznać się z dokładną recenzją użytkowników. Plusem jest polskie wydanie gry.
ODPOWIEDZ