Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: zaba »

Jako że, głód grania jest dyzy a często nie mam z kim zagrać szukam czegoś by można by było zagrać samemu ewentualnie we 2 zastanawiam się nad
http://www.rebel.pl/product.php/1,728/1 ... rates.html tylko tu mnie trochę odstrasza wersja Ang. ewentualnie : http://www.rebel.pl/product.php/1,728/1 ... Beach.html a możne to http://www.rebel.pl/product.php/1,302/8 ... -1942.html proszę o pomoc i sugestie możne jakiś inny tytuł ?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: Andy »

"Wróg u bram" jest grą dwuosobową i z tego co czytałem, nie nadaje się do grania.

"Kaiser's Pirates" jest grą dziwną, bo nie wiadomo, w którą stronę konfliktu się wcielamy. Mnie to nie zachwyciło.

"Omaha" nawet we dwie osoby pozostaje grą samotniczą. Gracze po prostu dzielą się siłami amerykańskimi.

Polecę Ci równie enigmatycznie, jak Ty zadałeś pytanie :wink: : http://www.rebel.pl/product.php/1,728/1 ... Eagle.html Tego samego autora co http://www.rebel.pl/product.php/1,728/1 ... Beach.html

Trzy gry w jednym: dwie samotnicze i jedna dwuosobówka. Wszystkie świetne!

No, ale bez angielskiego ani rusz.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: zaba »

No to juz mam mała jasność podany przez ciebie tytuł zapowiada sie ciekawie ale raczej nie przeskoczę tu języka ang :( a co powiesz o
Memoir '44 ?? czy bedzie to dobry wybór na grę stricto dla 2 osób, którzy ze strategią mieli mało wspólnego ale chcą spróbować (klimat II wojny jak najbardziej pasuje!) tu widzę ze nie będzie problemu z językiem
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: janekbossko »

nie polecam. Ta gra niestety ma malo wspolnego ze strategia a juz na pewno nie z planszowaniem ;) losowosc kart akcji i kostek przyprawia o bol glowy. Dla dzieci to i dobra pozycja ale dla starszego odbiorcy nie polecam. Szczegolnie ze na poczatku proponowales powazniejsze tytuly a teraz...to zupelnie inny kaliber
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: Andy »

zaba pisze:a co powiesz o Memoir '44 ??
Nic nie powiem, bo gra do tego stopnia nie leży w polu moich zainteresowań, że nigdy w nią nie grałem i raczej nie zagram.

Pozytywne na ogół opinie zbiera wydany niedawno karciany Panzer General. Z tego co czytałem, gra jest dwuosobowa, ale są też reguły i scenariusze dla samotnika. Widziałem też w sieci polską instrukcję, przyprawia o lekki zawrót głowy, ale przynajmniej jest. Po szczegóły zajrzyj do wątku PG, bo ja go nie mam i wiem tyle, co przeczytałem.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: srokaplotkara »

A może Agricola. Strategia tam potrzebna :) No i od 1 gracza.
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: arturion »

Tryb jednoosobowy w Agricolii w ogóle nie działa, nędza... Zedcydowanie lepiej gra się solo w Pandemica.
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: mst »

Ja nie grywam w planszówki solo ale zainteresowało mnie określenie, że tryb jednoosobowy nie działa w Agricoli - co masz na myśli?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: arturion »

mst pisze:Ja nie grywam w planszówki solo ale zainteresowało mnie określenie, że tryb jednoosobowy nie działa w Agricoli - co masz na myśli?
Nudy kompletne, stawiam tu, zabieram, stawiam tu buduje obore i tak do samego końca, jakoś to do mnie nie przemawia. No ale to zapewne tylko moje dziwne mniemanie :)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: SeeM »

Race for the Galaxy z kostkami, czyli pierwszym dodatkiem Gathering Storm. Ale jak na karciankę to będzie całkiem spory wydatek.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: zaba »

karciany Panzer General - mam potwierdzam dobra gra karciana Agricola hmm jakoś nie mogę sie przekonać jak juz sie spotykamy w szerszym granie to albo puert rico , cywilizacja albo Dominiony o nowych grach raczej nikt nie chce słyszeć, nic nadal szukam czegoś dobrego na 2 osoby
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Gra dla najlepiej 1 lub 2 osób

Post autor: TomuSS »

Ja miałem przyjemność grać sam ze sobą w Agricolę i było bardzo przyjemnie muszę przyznać.
Trochę mniej skomplikowanie niż normalnie, mniej strategii i zero przeszkadzania przeciwnikowi. Ale nie kupowałbym jej tylko po to żeby grać solo.
ODPOWIEDZ