Gra dla 2-3(max) graczy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: kisio »

pan_satyros pisze: Przy okazji update listy możliwości:
zostają
  • Książęta Florencji (co z wariantem an 2, opinie są diametralnie podzielone z tego co czytam)
    Galaxy Trucker (raczej biorę)
    W roku smoka (niepewne z racji wariantu na 2)
    Shipyard (czekam na opinie o grze na 2)
    El grande (tylko na 3)
    Puerto R (opinie o wariancie 2 osobowym mile widziane)
    Hawana (czy naprawdę tak dobra na 2 graczy ? warto brać mając już posiadane przeze mnie karcianki ?)
odpadają
  • imperial
    i może Brass (za mało opini o wariancie na 2)
    Dungeon Lords (skopane warianty dla mniej niż 4 graczy)
1. KF na dwie osoby - wieje nudą, licytacja 2 osób, hmm - nie polecam
2. GT na dwie osoby - nie czuć tej rywalizacji, jak przy 3-4 osobach (najlepiej chodzi na 4 osoby), jest jakoś za luźno, nie wierz, tym co piszą, że na 2 osoby fajnie można zbudować swój statek, przecież tu nie chodzi o dopracowanie w najmniejszych szczegółach, tylko fun z gry - nie polecam
3. W Roku Smoka na dwie osoby - wg mnie im więcej osób, tym lepiej, podobnie jak wyżej - jest za luźno (choć to zupełnie różne gry) - nie polecam
4. Puerto Rico na dwie osoby - podobno niektórzy grają w ten wariant, ale dla mnie to masochizm (podobnie, jak granie w Wysokie Napięcie w 2 osoby :? ) - nie polecam
5. Hawana na dwie osoby - najwięcej knucia, jest możliwość skupienia się tylko na jednym przeciwniku i jego poczynaniach, nie ma poczucia chaosu i uczucia braku panowania nad rozgrywką - najlepszy wybór z Twojej listy

Dodatkowo odnosząc się do wcześniejszego wpisu. Na Twoim miejscu nie zwlekałbym na uruchomienie Torfowiska, z dodatkiem Agricola nabiera dodatkowych smaczków, w gronie moich współgraczy nikomu nie przejdzie przez myśl do powrotu do samej podstawki.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: pan_satyros »

Ostatecznie pewniak to:
Galaxy Trucker

Hawana jakoś mnie nie zachwyca mechaniką, a karcianek już trochę mam (Dominion, RftG, St. Petersburg, WH:Inwazja, Cytadela ...)

Co do Shipyard na gwałt potrzebuję opinii o rozgrywce 2 osobowej hehe

Z 'W roku smoka' mam ten problem iż mniej więcej tyle osób poleca przy rozgrywce na 2 co odradza ...

Zainteresowałem się też:
Torres
Mykerinos

obie zapowiadają się wyśmienicie.

Piszcie co o tym myślicie, bo w poniedziałek chciałbym puścić zamówienie.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2010, 13:17 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: Ryu »

pan_satyros pisze:Co do Shipyard na gwałt potrzebuję opinii o rozgrywce 2 osobowej hehe
Wczoraj grałem tylko z żoną w "Shipyarda". Ciężko sobie wyrobić opinię po 1 rozgrywce ale grało się bardzo przyjemnie. W zasadzie nie jest to gra nastawiona przeciwko innym współgraczom dlatego w tym wariancie również powinna się sprawdzić. W każdym razie dziś powtórka z rozrywki :) Zobaczymy...

"W roku smoka" - na 2 osoby jest OK. Ale gra zyskuje przy każdej osobie więcej :)

"Havana" - grałem tylko w 4 osoby. Powiem tak: chaos, chaos, chaos.... Kiedyś spróbuję na 2 ale póki co zadowolę się niezniszczalną Cytadelą :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: Krwawisz »

A ja będę wciąż namawiał na Hawane.

Z gier, które wymieniłeś - jedynie Hawana idealnie chodzi na dwie osoby. A z karcianek, które posiadasz można ją porównać tylko z Cytadelą, którą moim zdaniem bije na głowę - w szczególności jeśli chodzi o gry dwuosobowe.

Polecam powtórne rozważenie tej kandydatury ;) Grałem dotychczas jakieś 20 razy z dziewczyną i ona wciąż nie ma dosyć, a to jedna z lepszych rekomendacji bo kobieta jest dość wymagająca :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: pan_satyros »

Krwawisz pisze:A ja będę wciąż namawiał na Hawane.

Z gier, które wymieniłeś - jedynie Hawana idealnie chodzi na dwie osoby. A z karcianek, które posiadasz można ją porównać tylko z Cytadelą, którą moim zdaniem bije na głowę - w szczególności jeśli chodzi o gry dwuosobowe.

Polecam powtórne rozważenie tej kandydatury ;) Grałem dotychczas jakieś 20 razy z dziewczyną i ona wciąż nie ma dosyć, a to jedna z lepszych rekomendacji bo kobieta jest dość wymagająca :)
Czytałem wiele recenzji i opinii, owszem piszą, że gra przyjemna dla 2 osób w kliku przypadkach, że doskonała, jednak cena trochę przesadzona jak na taki target. Za 50-60 pewnie był brał.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: Krwawisz »

To fakt :/ 100zł to lekka przesada...

Ja na szczęście mam wersję angielską, za którą zapłaciłem 50zł... może jeszcze uda Ci się gdzieś znaleźć...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: pan_satyros »

Krwawisz pisze:To fakt :/ 100zł to lekka przesada...

Ja na szczęście mam wersję angielską, za którą zapłaciłem 50zł... może jeszcze uda Ci się gdzieś znaleźć...
Z tym raczej ciężko ... cóż poczekam na jakąś promocję, a na razie muszę dojść do czegoś z wcześniej podanymi tytułami.
===========================================
Ostatecznie zamówienia poszły na:
  • Torres
    W roku smoka
    Galaxy Trucker (polska edycja)
    Die Werft (Shipyard)
    Mykerinos
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: Archibald »

Na 3 graczy:

Ksiazeta Florencji - srednio, za duzo opcji przy licytacji, na ogol kazdy sobie wybiera co chce. Jakies home rules by sie przydaly (czasami gramy, ze cala "zielenina" jest na jednym stosie do licytacji). Na pewno lepiej przy 4 graczach. Na 2 pewnie jest slabo (ale grac sie chyba da).

Galaxy Trucker - super

Mykerinos - w porzadku, ale ciut wiecej graczy by pomoglo

Hawana - nie gralem na 3, ale na 4 jest beznadziejna. Im mniej tym lepiej.

Age of Empire III - super (nie gralem na wiecej graczy, ale na 3 jest bardzo dobra, poniewaz ludzie narzekaja, ze dopiero od 5 sie dobrze gra, ja bym to czytal tak, ze na mniej graczy jest bardzo dobra a na wiecej niebiansko bardzo dobra :D).
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: srokaplotkara »

Puerto Rico na 2 graczy po kilku partiach zaczyna nużyć... to moja subiektywna opinia z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: jingowawa »

srokaplotkara pisze:Puerto Rico na 2 graczy po kilku partiach zaczyna nużyć... to moja subiektywna opinia z własnego doświadczenia.
Ja zagrałem kilkadziesiąt partii na 2 osoby i nigdy mnie rozgrywka nie nużyła. Ale to też oczywiście moja subiektywna opinia.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: pan_satyros »

Mały UP.
Ciekaw jestem jak te gry chodzą na 2 graczy (i czy są warte uwagi) ?
Hansa (podobno nieźle)
Yspahan
In the Shadow of the Emperor
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: garg »

pan_satyros pisze:Mały UP.
Ciekaw jestem jak te gry chodzą na 2 graczy (i czy są warte uwagi) ?
Hansa (podobno nieźle)
Yspahan
In the Shadow of the Emperor
Hansa bardzo dobrze (o ile nie najlepiej ze wszystkich konfiguracji), Yspahan po prostu dobrze (jest dobry wariant oficjalny na dwóch graczy), a w ItSotE nie grałem w dwójkę, ale moim zdaniem to nie będzie miało sensu.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: staszek »

wypowiem się na temat Cesarza(ItSotE)-gra bardzo dobra,ale trudna i nadająca się tylko dla 4 graczy(bardzo ewentualnie 3).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: pan_satyros »

Hanse wiązłem skoro to jedna z lepszych pozycji na 2.
Zostaje mi tylko dowiedzieć się czegoś więcej o wariancie 2 osobowym oraz jego działaniu w Yspahan.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra dla 2-3(max) graczy.

Post autor: staszek »

małe sprostowanie jeśli chodzi o Cień Cesarza-grałem w dwie osoby i było fajnie-gorzej niż w 4,ale też dobrze
ODPOWIEDZ