2 pytanka na temat karcianek :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
freakman
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2010, 17:27

2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: freakman »

Witam wszystkich zwracam się do was z prośbą o polecenie mi jakieś ciekawej karcianki. Szukam czegoś przy czym się uśmieje albo jakieś gry w klimacie rpg/fantasy (najlepiej jedno i drugie)

Mam już Munchkina i wiochmena może to wam pomoże w zrozumieniu mojego gustu. Co do ceny to chciałbym się zmieścić do 60 złotych

A gra powinna być na 2-4 osoby :)

A moje drugie pytanie jest dość nietypowe. Mianowicie czy można gdzieś kupić puste karty do gry? pytam bo po głowie mi chodzi pomysł na grę a nie chce mi się bawić w drukowanie wycinanie sklejanie wolałbym mieć puste karty i samemu sobie wszystko narysować opisać

Z góry dziękuje za odpowiedzi ")
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: Sandking »

Chyba pocięcie cienkiego kartonu z białym gładkim wykończeniem nie powinno być ponad Twoje miary :] Jeśli to próba gry, to chyba nie ma co pakować kasy za dużo, bo ciągle się będzie coś zmieniać. Opcją jest też wydrukowanie kart na zwykłych a4, kupienie tanich koszulek i poszukać darmowych commonów do Magica :] (ewentualnie kupić hurtem za grosze). Wtedy robisz tylko swoją "nakładkę" na taką kartę i gotowe.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: 2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: Molu »

Jesli chodzi o zabawe to od razu przyszly mi na mysl fasolki - ale tutaj jest od 3 do 5 osob :/

Co do gier dla 2-4 osob w klimacie fantasy - Thunderstorm albo Dominion. Niestety sa drozsze - ponad 100 pln, ale mozna taniej kupic uzywane (ja przez forum kupilem Dominiona za 70 pln).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: 2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: pan_satyros »

Co do Dominion i Thunderstorm, przy żadnej z nich się nie "uśmiejejesz", a podejrzewam, że przy Thunderstorm możesz się nawet popłakać ... (wyjątkowo marna gra) ogólnie bardzo polecam Dominiona,ale raczej nie spełnia on Twoich wymogów.

Z karcianek o nietypowej mechanice (ze względu na narracje przypominającej rpg), które w jakimś stopniu pasują do Twojego opisu poczytaj o "Once upon a Time" (tłumaczenie kart dostępne jest na bgg, dodatek sam będę tłumaczył jeszcze w tym miesiącu). Podstawka to 69 zł na Rebelu (jest tylko tam)

Ciekawa była by Cytadela,ale chyba jest na razie niedostępna, i chodzi dobrze minimum przy 3 graczach.

Zombiaki, też raczej pasują (obie części), z tym że to gra na 2 graczy. (każda około 25/29 zł)

Karty są też główną częścią "At the Gates of Loyang", ale to tak na marginesie gdyż nie jest to karcianka, a i cena jest dość wysoka.
freakman
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2010, 17:27

Re: 2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: freakman »

Heh rozważałem Dominiona jednak trochę przeraziła mnie cena i fakt, że tak naprawdę nie wiem o czym ta gra jest :D myślałem także nad
Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych albo coś w tych klimatach. co do fasolek to wiele osób mnie już zachęcało jednak jakoś niespecjalnie ciągnie mnie do tej gry. nie wiem czemu po prostu nie czuje tego o czułem przed kupnem poprzednich gier :D

A i oczywiście chętnie widzę w grach losowość i nieprzewidywalność :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: 2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: Jacek_PL »

Do Dominiona trochę podobna jest Arcana i bardziej spełnia kryteria cenowe, jednak główna wada to zbytnia losowość rozgrywki przez co gra traci swoją mózgożerność :) i spada do ligi gier szybkich, lekkich i czasami zbyt irytujących.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: 2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: pan_satyros »

'szybkich, lekkich, irytujących' i nie oszukujmy sie dość słabych.
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: 2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: michaelius »

Na dwie osoby bardzo fajnie chodzi warhammer inwazja, ale niestety tylko na 2 osoby.
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: 2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: Szklo »

Osobiście chciałbym Ci polecić CrystalicuM. Nowa edycja zostanie wydana na jesieni tego roku. Karcianka w całości po polsku, wiele wzorów kart, niezwykły klimat i sporo osób grających w pierwszą edycję, dają obietnicę spełnienia marzeń o dobrej, nieskomplikowanej karciance. Nieskomplikowanej oznacza jedynie że zasady są proste i można je szybko pojąć, ale pod względem dróg prowadzących do zwycięstwa, mnogości taktyk i zastosowania kart, gra rządzi;]
Tu masz więcej info:
http://www.facebook.com/pages/Crystalic ... 8709759109
i tutaj:
https://www.wolffang.pl/Crystalicum-21.html
a tu profil na nk:
http://nk.pl/profile/34830616
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: 2 pytanka na temat karcianek :)

Post autor: Targowo.Istore »

Jeżeli szukasz gry na 4 osoby to z pewnością warto popatrzeć na taki tytuł jak Cytadela,jednak nie jest to "zabawna" gra,ma ona zupełnie inny klimat. Jeżeli chcesz się pośmiać to zagrajcie w fasolki. Ale jak dla mnie gra jest trochę oklepana.
ODPOWIEDZ