Jaki dodatek do runebounda?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
carloss6
Posty: 20
Rejestracja: 03 sty 2010, 04:59
Lokalizacja: Warszawa

Jaki dodatek do runebounda?

Post autor: carloss6 »

Witam,

Moje pytanie jest nastepujace, jaki wybrac dodatek do runebounda. Zauważyłem że ostatnio pojawil się nowy expansion ale nie jestem co do niego przekonany. Myśle też o FROZEN WASTES. Dużo wprowadza do gry? Co możecie powiedzieć o spolszczonych dodatkach(piaski i wyspa)? Jaki dodatek jest najlepszy wg was.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaki dodatek do runebounda?

Post autor: Kaktus+ »

Szczerze? Każdy z tych wydanych w Polsce jest fajny ;)

Wyspa wprowadza nieco więcej interakcji niż daje nam podstawka, możemy popływać po morzu, generalnie klimat jest przyjemny.
Co do piasków Al-Kalima to są świetne, bajery w stylu znikające miasta, burza piaskowa i zupełnie inny cel dodatku niż ukatrupienie bossa, sprawia że rozgrywka ma nieco innych charakter niż tylko pakowanie statów, a każde opóźnienie w stosunku do innych graczy może oznaczać przegraną.
Ciekawy pomysł z podziałem na fazy dnia i nocy, każda z nich inaczej oddziałowuje na bohaterów i wrogów.

Tak na prawdę to polecam oba, ze wskazaniem na Piaski.

We Frozen Waste nie grałem, czekam na PL, aż tak na Runebounda mi się nie spieszy ;) aczkolwiek jest szansa, że w tym roku się ukaże.
O Mist Of Zanga wiem tyle, że się ukazał i wędrujemy po dżungli. 8)
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Jaki dodatek do runebounda?

Post autor: skoti »

Z planszowych dodatków posiadam jedynie wyspę…
I jest naprawdę fajna :D . Dzięki niej kilku osobom, którym wcześniej runebound wydawał się suchy i niezbyt „pociągający” spodobała się ta gra.
Dodatek ten daje nowe możliwości, zupełnie nową przygodę i jak pisał przedmówca daje trochę interakcji do gry (nie ma co ukrywać że w podstawce jest jej praktycznie 0).
Generalnie gra staje się ciekawsza, trochę dynamiczniejsza i zachowawcza -Pokonanie głównego bosa może byś sporym wyczynem (walczymy po kolei z 8 potworami –losowo, jak jako pierwszy wylosuje się boss to powinno pójść łatwo, ale jak będzie ostatni to już nic przyjemnego…) więc trzeba się dobrze przygotować, zebrać niektóre unikatowe przedmioty, a więc i walka z innymi graczami robi się bardziej opłacalna niż w podstawce, do tego w ciekawy sposób rozwiązane jest przemieszczanie się między wyspami... a i sama plansza jakaś ładniejsza jest :D :) .
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
ODPOWIEDZ