koszulki na karty

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: koszulki na karty

Post autor: mate00 »

xelos80 pisze:Kupiłem parę paczek ale są bardzo śliskie. Inne koszulki są mniej śliskie. Czy po paru grach nie będzie tego problemu?
Tak, po kilku grach będą mniej napęczniałe i mniej śliskie.
Awatar użytkownika
Dj_Andzia
Posty: 102
Rejestracja: 03 paź 2014, 11:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: koszulki na karty

Post autor: Dj_Andzia »

Witam,
poszukuje koszulek na karty do gier fasolki oraz sabotażysta. Znalazłam koszulki USA 56 x 87, i mam pytanie odnośnie nich sa to twarde koszulki czy miękkie? A może coś innego polecicie? Zależy mi żeby koszulki były trwałe oraz wygodne w użytkowaniu.
Z góry dziękuje za radę :)

Edit//
Chodziło mi o "STANDARD AMERICAN USA". Są to sztywne folie? Rozumiem że ich używasz, czy po włożeniu karty, ma ona miejsce na przesunięcie się? Czy jest włożona "na wcisk" (bez możliwości przesunięcia się).
Ostatnio zmieniony 16 paź 2014, 20:10 przez Dj_Andzia, łącznie zmieniany 3 razy.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pixa »

Podalas wymiar koszulek a nie firme. Najlepsze jakosciowo,najgrubsze i najdrozsze sa koszulki Fantasy Flight Supply. So to tez jedyne koszulki, ktore z czystym sumieniem moge polecic.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszulki na karty

Post autor: SaszaPL »

Ja polecam Mayday'a, w wersji premium (grubsze, pakowane po 50 szt.).
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Losiek »

A ja polecam Arcane Tinmen - jakość FFG za mniej więcej pół ceny.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Chaaber »

A jakiś sklep sprzedający Arcanne Tinmen z koszulkami standard CCG na stanie możesz polecić?
Bo dłubie w tych internetach i dłubie i nigdzie nie ma dostępnych. Byłbym bardzo wdzięczny za informacje w tym temacie :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Chaaber pisze:A jakiś sklep sprzedający Arcanne Tinmen z koszulkami standard CCG na stanie możesz polecić?
Bo dłubie w tych internetach i dłubie i nigdzie nie ma dostępnych. Byłbym bardzo wdzięczny za informacje w tym temacie :)
Kupowałem na Allegro od casualgaming.pl bo faktycznie z dostępnością słabo. Wcześniej bywały w 3 Trollach i bodaj w Planszostrefie.
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: koszulki na karty

Post autor: Vilk »

Bardzo dawno nie kupowałem przezroczystych koszulek na karty LCG. Potrzebuję czegoś wytrzymałego i nieco sztywniejszego. Czy przezroczyste FFG Standard dorównują jakością ichniejszym Art Sleeves?
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: koszulki na karty

Post autor: xilk »

Przeglądam internet i również ten temat, bo niedługo chcę kupić koszulki do kart. Problem w tym, że nawet w tym temacie spotykam sprzeczne opinie co do poszczególnych firm.

Dlatego może coś doradzicie, na podstawie konkretnych potrzeb. Zaznaczę na wstępie, że będę kupował koszulki do dwóch gier planszowych, więc samo tasowanie nie będzie jakieś częste, zwykle raz na rozgrywkę. Liczy się dla mnie stosunek ceny do jakości, tzn. wolę kupić tańsze koszulki, które spokojnie mi wystarczą, niż droższe, których potrzebują gracze grający np. w Magica lub inne gry karciane. Choć oczywiście nie będę kupował też byle czego i jak najtańszego. Dlatego mówię, szukam koszulek, które będą się nadawać do poniższych dwóch gier, a jednocześnie nie zbankrutuję przy ich zakupie ;)

Gra pierwsza:
Będę potrzebował 150-200 koszulek na karty o wymiarach 56x87 mm. Karty będą tasowane na samym początku gry, a potem już tylko dobierane. Zobaczyłem, że pasują tutaj koszulki Mayday Games USA 100 szt. Są też te same koszulki, ale w wersji premium. Koszt wtedy zwiększa się jednak prawie dwukrotnie, bo pakowane są po 50 sztuk w paczce, przy prawie 2 razy większej cenie... Oczywiście te premium mają grubość 90 mikronów, a te drugie tylko 40 mikronów. Dlatego moje pytanie, czy warto prawie zapłacić 2 razy więcej za koszulki w tym przypadku?

Druga gra:
Tutaj potrzebuję dwóch typów koszulek, a mianowicie 50 o rozmiarze 44x67 mm i ze 100 63x88 mm. Tutaj również szukałem i znalazłem odpowiednio: Mayday Games Mini Euro 100 szt. lub wersja Premium z 50 sztukami oraz Mayday Games Standard 100 szt. dla drugiego typu kart. I teraz, jak wyglądać będzie tasowanie. O ile te duże będą tasowane tylko na początku gry, o tyle część tych małych będzie tasowana z 5-10 razy na rozgrywkę. Stąd moje pytanie, czy lepiej do tych mniejszych kart kupić wersję Premium? Bo niby te 50 sztuk powinno wystarczyć, ale zastanawiałem się, czy nie kupić 100 sztuk, co może się przydać, gdy później zakupię dodatek do gry i znów będą kolejne mniejsze karty do włożenia w koszulki.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pixa »

Generalnie Mayday w wersji standardowej sa bardzo cienkie, co powoduje ze (gdy karta nie wchodzi na wcisk, tylko jest odrobine miejsca) sie marszcza, ciezko sie je tasuje, karty lubia wychodzic z koszulki no i ogolnie jak dla mnie sa do kitu. Wersji premium nie mialem w rekach. Generalnie jak koszulki to tylko FFS (FFG) - drogie, ale grube, nie kleja sie, dobrze sie tasuje.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Fuser.exe »

Tytuly gier to tajemnica? Spytaj w temacie z gra najlepiej.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: FortArt »

Pixa pisze:Generalnie Mayday w wersji standardowej sa bardzo cienkie, co powoduje ze (gdy karta nie wchodzi na wcisk, tylko jest odrobine miejsca) sie marszcza, ciezko sie je tasuje, karty lubia wychodzic z koszulki no i ogolnie jak dla mnie sa do kitu.
Zdecydowanie popieram. Marszczenie się koszulek Mayday to koszmar. Te koszulki to nieporozumienie - wywaliłem je wszystkie.

Arcane Timnem albo FFG. W specyficznych zastosowaniach (nietypowa rozmiarówka) Swan.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszulki na karty

Post autor: Jabol »

Szybkie pytanie, szybka odpowiedź. Jakie koszulki do Osadników - Narodzin Imperium? :)
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Odp: koszulki na karty

Post autor: premek »

Jabol pisze:Szybkie pytanie, szybka odpowiedź. Jakie koszulki do Osadników - Narodzin Imperium? :)
Szare FFG Standard
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: koszulki na karty

Post autor: xilk »

Pixa pisze:karty lubia wychodzic z koszulki
Jeśli nie są dopasowane, to nic dziwnego.
Fuser.exe pisze:Tytuly gier to tajemnica? Spytaj w temacie z gra najlepiej.
1) Tytuły gier to nie tajemnica. Jednak pytam o opinię o koszulkach, a nie "jakie koszulki pasują do tej gry", bo rozmiary potrzebnych koszulek znam dobrze :P Dlatego bardziej adekwatny dla mnie był ten temat, niż dawać dwa posty w dwóch innych.
2) Pierwsza gra to Wsiąść do Pociągu: Europa, a druga to Magia i Myszy. W drugim przypadku kupuję na zapas, choć wiem, mocno z tym ryzykuję, bo patrząc na dotychczasowe problemy z wydaniem tej gry, coraz bardziej zniechęcam się do czekania na ten tytuł... Jednak liczę, że ostatnia zapowiedź o premierze 15 stycznia jest wiążąca i faktycznie zakupię tą grę :? :) No chyba, że cena od Cube w przedsprzedaży mnie przerazi, wtedy chyba odpuszczę sobie sam tytuł.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pixa »

xilk pisze:
Pixa pisze:karty lubia wychodzic z koszulki
Jeśli nie są dopasowane, to nic dziwnego.
Mayday czesto w wersji standard nie trzymaja wymiarow - powodzenia w dopasowywaniu ;-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Fuser.exe »

xilk pisze: 1) Tytuły gier to nie tajemnica. Jednak pytam o opinię o koszulkach, a nie "jakie koszulki pasują do tej gry", bo rozmiary potrzebnych koszulek znam dobrze :P Dlatego bardziej adekwatny dla mnie był ten temat, niż dawać dwa posty w dwóch innych.
Watpie ;)
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszulki na karty

Post autor: tommifon »

SaszaPL pisze:Ja polecam Mayday'a, w wersji premium (grubsze, pakowane po 50 szt.).
Jeszcze 2 lata temu, zgodziłbym się bez wahania.
Teraz nie polecam nikomu! Czasami jeszcze jestem zmuszony kupować koszulki w rozmiarze chimera (małe lub standardowe), ale zawsze kończy się to dramatem.
Każda paczka to inny rozmiar, różnice dochodzą do 3-4 mm... Plus często spotykane poszarpane brzegi :cry:
Tylko FFG lub Arcane Tinmen, nawet kosztem gorszego dopasowania :wink:
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pixa »

tommifon pisze:
SaszaPL pisze:Ja polecam Mayday'a, w wersji premium (grubsze, pakowane po 50 szt.).
Jeszcze 2 lata temu, zgodziłbym się bez wahania.
Teraz nie polecam nikomu! Czasami jeszcze jestem zmuszony kupować koszulki w rozmiarze chimera (małe lub standardowe), ale zawsze kończy się to dramatem.
Każda paczka to inny rozmiar, różnice dochodzą do 3-4 mm... Plus często spotykane poszarpane brzegi :cry:
Tylko FFG lub Arcane Tinmen, nawet kosztem gorszego dopasowania :wink:
No nie strasz nawet, wlasnie kupilem 3 paczki chimera premium on-line, bo zielone FFG sa za ciasne do Magnatow :-/
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: koszulki na karty

Post autor: xilk »

Ja właśnie kupiłem 2 paczki Maydaya po 100 sztuk do Wsiąść do Pociągu: Europa u znajomego. Fakt są cienkie, ale takie mają być, aby się wszystko mieściło w wyprasce.

Do Myszy jeszcze pomyślę co kupić, może na razie się wstrzymam z zakupem koszulek, do czasu wydania gry (a niech się okaże, że potem odechce mi się zakupu gry, jak znów przesuną datę premiery lub przedsprzedaż okaże się klapą i nie warto było czekać na nią).
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszulki na karty

Post autor: tommifon »

Pixa pisze:No nie strasz nawet, wlasnie kupilem 3 paczki chimera premium on-line, bo zielone FFG sa za ciasne do Magnatow :-/
Też ostatnio kupiłem do Magnatów i jest delikatnie mówiąc słabo...
Część wchodzi bez problemu, połowa była za wąska i karty są lekko wybrzuszone, a 1/3 jest krótsza od reszty o parę mm. Poza względami estetycznymi 1mm kart wystaje poza koszulkę :(
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

A ja będę bronił Maydaya Chimerę - wszystko ładnie dopasowane, nie sterczy, nie wybrzusza się. Maydaye są cienkie, ale nie będę grał z pięciolatkiem, ani tysiąca rozgrywek, żeby miało to jakieś znaczenie. Tasowania wiele nie ma. Grać, nie narzekać ;)
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszulki na karty

Post autor: tommifon »

Tylko, że moja opinia dotyczy serii premium. Z cienkich koszulek nie korzystam, więc się nie wypowiem :wink:
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pixa »

Cienkie to jeszcze wiekszy badziew. Zamowilem 3 paczki premium - zobaczymy, zakladajac nawet 10% odrzutow ze wzgledu na szerokosc, do Magnatow powinno styknac.

Co do Wsiasc do pociagi - zapakowalem w zielone FFG i tez wszystko sie miesci w wyprasce, nawet dodatkowo jeszcze wagoniki dla 6 gracza.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Lubel »

Ze swojej strony polecam Arcane Tinmen, dobry stosunek jakości do ceny. W niektórych przypadkach stosuję jeszcze Ultra Pro pro-fit - są cienkie ale trwałe. Maydaye mam na TtR, ale często muszę wymieniać popsute koszulki na nowe.
ODPOWIEDZ