koszulki na karty

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: koszulki na karty

Post autor: Kolejarz »

Jak ktoś chce koszulkować całą dużą kolekcję, to FFG potrafi dać po kieszeni - nawet rozłożone w czasie to ciągle ten sam, bardzo wysoki koszt.
W najlepsze koszulki dobrze zaopatrzyć się w przypadku tytułów bardzo często ogrywanych. Jeśli coś rzadziej trafia na stół (a w przypadku dużej kolekcji po prostu tak musi być), to nie ma się co dziwić, że się szuka tańszego rozwiązania. Przecież zabezpieczenie też nie musi być nie wiadomo jakie, a jak kilka koszulek na kilkaset się zepsuje, to i tak wychodzi to znacznie taniej.
W przypadku LCG to rzeczywiście jakimś rozwiązaniem jest trzymanie w koszulkach tylko aktualnie granych kart. Niestety, kart jest bardzo dużo, a przydaje się dobra ochrona.
Do Standard CCG wybór jest znacznie większy, niż inne rozmiary koszulek. Można jeszcze spróbować Ultra Pro Pro-Fit (nie wiem, czy są jeszcze dostępne). Zakoszulkowanie wszystkich kart wyjdzie dużo taniej, niż przy FFG, koszulki są dość cienkie, ale zawsze to jakieś zabezpieczenie. Dodatkowym plusem jest to, że karty w tych koszulkach wchodzą do protektorów z kolorowym tyłem, których można używać do samego grania. Takie połączenie to całkiem dobry wynalazek do LCG.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: koszulki na karty

Post autor: RUNner »

Jeśli chodzi o tanie rozwiązania, to w kwestiach ochronnych nie mam żadnych zastrzeżeń - spełniają swoją rolę. Estetyka wykonania, kiepska wygoda tasowania i inne wady, spowodowały że zainwestowałem w FFG. Jak mi się WP znudzi (a na to się nie zanosi) to wtedy koszulki wykorzystam do innej gry. Nawet po wielu tasowaniach koszulki FFG praktycznie wyglądają jak nowe, na pewno nadają się do wykorzystania w innej karciance.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: koszulki na karty

Post autor: Kolejarz »

Zgadza się, za to tanie koszulki mogą okazać się jednorazowe - samo wyjęcie karty z takiej koszulki może jej zaszkodzić (koszulce, nie karcie).
Pod względem estetyki moim zdaniem nie można nic zarzucić Pro-Fitom, karty wyglądają w nich bardzo dobrze. Generalnie jak na cenę 8gr za koszulkę, to jest to bardzo wysoka jakość i w odróżnieniu od maydayowskich idealnie pasują na kartę. U Maydaya to "ultra-fit" odnosi się tylko do wielkości stosu banknotów, który trzeba na nie przeznaczyć, są po prostu tanie. Pro-fit od Ultra Pro naprawdę są dopasowane do kart i można je w LCG używać jako koszulek wewnętrznych, co pozwala oszczędzać karty także przy przekładaniu do droższych protektorów (kolorowych).
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszulki na karty

Post autor: paralelizm »

a czy ULTRA PRO pro-fit wejdą bez problemu do tych FFG http://morgad.pl/pl/p/FFG-Koszulki-Stan ... -sztuk/466? bo zostało mi jeszcze 200 szt. wolnych zakupionych do WH:I i wtedy ewentualnie mógłbym karty przekładać - co o tym myślicie?
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: koszulki na karty

Post autor: Jelithe »

Ja niedawno wypróbowałam koszulki Arcane Tinmen do mojego Netrunnera i jestem z nich całkiem zadowolona. Są troszkę gorszej jakości niż FFG (cieńsze i bardziej śliskie), ale to nie spowodowało żadnego dyskomfortu w grze. Ceną za to różnią się trochę od FFG, bo paczka 100 szt. kosztuje jakieś 14 zł, co mimo wszystko wciąż jest jednak dosyć sporą inwestycją :-)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: koszulki na karty

Post autor: sirkozi »

windziarz44 pisze:Aczkolwiek nic nie przebije FFG. Jeśli zależy Ci na super jakości a także na względach estetycznych to tylko te.
Ponoć Dragon Shieldy są lepsze, ale przyznam, że nie miałem z nimi jeszcze do czynienia.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

Być może kogoś to zainteresuje, ku przestrodze koszulki kwadratowe Ultra Pro 69x69 mają w rzeczywistości rozmiar 72x72mm, a że szukałem koszulek na karty 67x67 to zakup udał mi się średnio. Może tak przy okazji ktoś wie jakie dokładnie rozmiary mają koszulki kwadratowe FFG 70x70 ?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: FortArt »

Jacek_PL pisze:Być może kogoś to zainteresuje, ku przestrodze koszulki kwadratowe Ultra Pro 69x69 mają w rzeczywistości rozmiar 72x72mm, a że szukałem koszulek na karty 67x67 to zakup udał mi się średnio. Może tak przy okazji ktoś wie jakie dokładnie rozmiary mają koszulki kwadratowe FFG 70x70 ?
Podawany wymiar to przecież nie rozmiar zewnętrzny tylko rozmiar kart, które mieszczą się wewnątrz.
Kwadratowe FFG mają zewnętrzny rozmiar 73x73.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

FortArt pisze:Podawany wymiar to przecież nie rozmiar zewnętrzny tylko rozmiar kart, które mieszczą się wewnątrz.
Kwadratowe FFG mają zewnętrzny rozmiar 73x73.
Wiem o tym, ale liczyłem na jakieś mniejsze marginesy. Dziękuję za info o koszulkach FFG. Jak ktoś by chciał "upchnąć" karty 70x70 do tych koszulek Ultra Pro to też bez problemu wejdą.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: FortArt »

Rozumiem. To faktycznie problem zbyt spory margines.
Zamówiłem sobie w tym tygodniu koszulki Swan m.in. takie oznaczone 67x67. Zmierzę je gdy już przyjdą, może to jest rozwiązanie Twojego problemu.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: koszulki na karty

Post autor: sirkozi »

Jacek_PL pisze:Być może kogoś to zainteresuje, ku przestrodze koszulki kwadratowe Ultra Pro 69x69 mają w rzeczywistości rozmiar 72x72mm, a że szukałem koszulek na karty 67x67 to zakup udał mi się średnio. Może tak przy okazji ktoś wie jakie dokładnie rozmiary mają koszulki kwadratowe FFG 70x70 ?
Karty elektrowni z Wysokiego napięcia idealnie pasują do tych koszulek. Nie zwalaj winy na koszulki, tylko na swoją niewymiarową grę. :wink:
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: koszulki na karty

Post autor: Hertil »

Gdzie mogę kupić 20 koszulek na karty STANDARD CCG? Na rebel.pl widzę tylko 50 i 100 a nie opłaca mi się kupować tylu. Chodzi mi o koszulki na List Miłosny :)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: koszulki na karty

Post autor: sirkozi »

Mogę Ci sprzedać. Ale jaki to ma sens jak 50 koszulek przyzwoitej jakości kupisz za 6,5? http://www.rebel.pl/product.php/1,51/80 ... oh-50.html

Albo 100 tanich za 4? http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... R-100.html
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: koszulki na karty

Post autor: Hertil »

Warhammer:Inwazja, M:tG i List Miłosny mają te same koszulki? Jeśli tak to jest zestaw 500 koszulek? ;D Bym już wszystko zakoszulkował.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Brylantino »

Nie, ale są zestawy np. po 100 koszulek. Kup takich 5 i będziesz miał z głowy (na jakiś czas, bo pewnie długo takie koszulki nie pociągną).
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: koszulki na karty

Post autor: RunMan »

Doczepię się do tematu

czy gdzieś można znaleźć aktualizowaną o nowe gry listę pasujących rozmiarów koszulek?

@edit:
minutę po napisaniu posta znalazłem tego typu listę na stronie Mayday Games ;)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Koshiash »

Kolejny raz zawiodłem się na koszulkach Mayday. Zawartość jednej paczki minimalnie różni się szerokością. Niby nic wielkiego, ale w przypadku produktu tego typu niedopuszczalne. Cena zachęca, więc pewnie zdarzy mi się je jeszcze kupić, jednak ceniącym sobie jakość produktu zdecydowanie odradzam.
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszulki na karty

Post autor: paralelizm »

Koshiash pisze:Kolejny raz zawiodłem się na koszulkach Mayday. Zawartość jednej paczki minimalnie różni się szerokością. Niby nic wielkiego, ale w przypadku produktu tego typu niedopuszczalne. Cena zachęca, więc pewnie zdarzy mi się je jeszcze kupić, jednak ceniącym sobie jakość produktu zdecydowanie odradzam.
dołączam się do opinii, bo też tak miałem, dlatego przerzuciłem się na FFG a karty, którymi akurat nie gram trzymam w klaserze - to jeden z plusów LCG ;)
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: koszulki na karty

Post autor: janekbossko »

http://www.planszomania.pl/akcesoria/46 ... x89mm.html

zamowilem 10 paczek wiec wole sie jeszcze upewnic czy warto ;)
Ma ktos z nimi doswiadczenie? grał i widział?
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: koszulki na karty

Post autor: Wajar »

Ja na nich gram i sobie chwalę. Stosunek ceny do jakości całkiem dobry, a i karta pieknie w środku leży, a nie pływa:)
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: koszulki na karty

Post autor: xelos80 »

Wajar pisze:Ja na nich gram i sobie chwalę. Stosunek ceny do jakości całkiem dobry, a i karta pieknie w środku leży, a nie pływa:)
Kupiłem parę paczek ale są bardzo śliskie. Inne koszulki są mniej śliskie. Czy po paru grach nie będzie tego problemu?
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszulki na karty

Post autor: Migdał »

Ktoś z Was wie czy w naszym kraju idzie dostać koszulki na karty firmy Legion Supplies?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: koszulki na karty

Post autor: Bardias »

Nie widziałem nigdy w żadnym polskim sklepie internetowym ani stacjonarnym, więc podejrzewam, że trzeba by kombinować ze sprowadzaniem na własną rękę.
syringe
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:21

Re: koszulki na karty

Post autor: syringe »

Witam.
Jakiś czas temu zacząłem ubierać wszystkie swoje gry w koszulki.
Problem mam z kartami do Dday at Omaha Beach. Karty maja wymiar 9x5.8.
Czy ktoś wie gdzie moge trafić takie koszulki?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Curiosity »

Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ