Smart Games - które?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Smart Games - które?

Post autor: FortArt »

folko pisze:Za to Kolorowy kod jest dość prosty. Wczoraj wieczorem przeszedłem z rzędu 75 pierwszych zadań (tych najprostszych ;-) ). Zostały mi te najtrudniejsze, pewnie się na nich zatrzymam dłużej... Ale muszę przyznać że Kolorowy kod jest niesamowicie grywalny, bardzo wciąga i nie czuć znużenia jak przy innych łamigłówkach (przeważnie po 10 muszę zrobić sobie przerwę).
Czasem czytam te recenzje łamigłówek i oczom nie wierzę jak autor(ka) pisze, że łatwe zadania, a ja siedzę nad tym po kilkanaście minut. Pierwszy raz sam to mogę napisać. :) Kolorowy Kod jest śliczny, ciekawy i ... banalnie prosty. Nie żartuję można spokojnie zejść poniżej minuty na zadanie. Po prostu widać, które szybki trzeba wziąć, chwila namysłu nad kolejnością i ... to wszystko. Nie czuć znużenia jak napisał folko faktycznie bo nie ma kiedy, siadasz półtorej godziny i całą setka rozwiązana.

Nie mówię, że jest niewarta zakupu, ale ujmijmy to tak: cena za 1h rozrywki jest tu dość wysoka. :) Dzieciom warto bo ładna, kolorowa i wciąga bez namawiania.

Jest to też pierwsza łamigłówka Smart Games z ogromną wadą: trzeba zachować opakowanie. Do tej pory wszystkie miały swoje wewnętrzne solidne plastikowe pudełka i kartonik mógł powędrować do kosza. Tu tak nie zrobiono, a szkoda bo widać, że spokojnie można było te szybki schować pod spodem tego czegoś na czym się je układa.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Smart Games - które?

Post autor: DDP »

Rok temu przed świętami miałem pierwszy boom na łamigłówki-zabawki ;) "Przeszedłem" Tytanica oraz Rush Hour (z 2 dodatkami) i pobawiłem się Alcatraz (nie porwał mnie). Teraz przed świętami znowu czuję potrzebę łamania szarych komórek :D Dotarło do mnie, że wszystkie moje łamigłówki były dynamiczne-ruchowe więc przydałaby się jakaś statyczna. Mam 2 typy: chwalony za różnorodność Port Lotniczy oraz nowość - Troja.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2011, 18:33 przez DDP, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Smart Games - które?

Post autor: folko »

Osobiście wolę Troję ;-)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Smart Games - które?

Post autor: melee »

Ja kierując się waszymi podpowiedziami zainwestowałem w Titanic i Antivirus. Obie bardzo fajne, jedyny minus jest taki, że tak naprawdę obie są do siebie dość podobne.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smart Games - które?

Post autor: eazydoor »

Podepnę się pod watek, czy są gdzieś dostępne dodatkowe zadania do łamigłówek Smartgames?
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Smart Games - które?

Post autor: Kin@a »

Zastanawiam się nad następującymi pozycjami:
Titanic albo Metro (nie wiem czy gdzieś jeszcze jest dostępny)
Ekspedycja (przezroczyste kafle z Eskimosem i niedźwiadkami)
Parking puzzler
Blokada *(albo Rush Hour z dodatkami z serii ThinkFun)



Z magnetycznej wersji:
Arka Noego,
Dziura w całym
Kopalnia złota
Wodny świat czy Magiczny las

Chętnie poczytam opinie co do poziomów trudności.

To mają być prezenty "na zajączka" dla dzieci (dwóch bliźniaków chłopców 4 lat, chłopiec 6 lat)

Dla 2 letniej dziewczynki wybrałam Czerwonego kapturka, elementy wyglądają na solidne, myślę że z najłatwiejszym obrazkiem z pomoca rodziców sobie poradzi.
ODPOWIEDZ