Gry imprezowe dla 8 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kulesz88
Posty: 37
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:20

Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: kulesz88 »

Witam,
poszukuję gier raczej o charakterze imprezowym, lekkich, śmiesznych i dla dużej liczby graczy (do 8 osób), które można by zabrać na wakacyjny wyjazd, do pogrania przy ognisku czy na plaży. Towarzystwo jest raczej niezbyt często grające.
Gry, które mam, a pasują do opisu:

Bang!
Sabotażysta
Dobble
Palce w pralce
Uno
Cytadela

Zastanawiam się nad Jungle Speed, 6 bierze oraz jakimś kalambury. I tu właśnie jest zagwozdka, nie wiem co wybrać? Znalazłem Activity, Tabu oraz Party Alias. Co możecie polecić z tego, albo może coś zupełnie innego do planszowo/karcianej zabawy?
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: tchazzar »

W Jungle Speeda rozegrałem ponad 40 szpili podczas przeróżnych obozów. Świetna gra towarzyska, mnóstwo śmiechu i zabawy. Pamiętam, że dochodziło do takich absurdów jak wyrzucanie totema i bieg za nim :)

Kurde szkoda, że na 8 osób. Jakby dwie zajęły się robieniem kiełbasek to na 6 - dixit, na 7 - fasolki.

Przy ognisku mile wspominam czarne historie oraz mafie. Za to jak ma się właśnie ekipę 8+ obowiązkiem jest The Resistance: Agenci Molocha
kulesz88
Posty: 37
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:20

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: kulesz88 »

MisterC pisze:Bezdyskusyjnie The Resistance ;)
Osobiście jak bym miał Dobble, to Jungle Speeda chyba bym już nie kupował.
Boję się o trwałość kart do Dobble, po ok 10h grania kilka jest już pogiętych, ale nie połamanych na szczęście :) a poza tym to zawsze jakieś urozmaicenie :D
ozzman1

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: ozzman1 »

Jak najbardziej Jungle Speed. Bawiliśmy się świetnie, gra się nie nudzi. Cytadela też będzie OK. 6. bierze to już gra wymagająca myślenia, szczególnie dla wersji z limitowaną liczbą graczy liczbą kart (zrozumieliście? :)) i na dosłowną 'imprezę' się średnio nadaje. Sabotażysta - polecam najpierw zagrać - moim zdaniem szybko się nudzi. Inna sprawa, że jest tani, więc jeśli nie trafisz, wiele nie stracisz (podobnie z Jungle Speed i 6. bierze)
czyzyk29
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2011, 22:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: czyzyk29 »

Świetna grą do polecenia jest oczywiście Tabu. Gra dla nieograniczonej ilości osób (2 drużyny, co druga w kółku). Kupa śmiechu i zabawy, a miejsca zajmuje tyle co nic.

Wszystkich pewnie odrzuca cena, ale można znaleźć stronkę w necie na której jest baza kart z hasłami. Wystarczy wydrukować w odcieniach szarości, powycinać i cieszyć się rozgrywką. Jak skończą się hasłą, bądź zużyją się karty, wystarczy dodrukować nowe.
ewaewa
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011, 18:52

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: ewaewa »

Kupiliśmy Sabotażystę z tych samych powodów. Problem w tym, że osoby niegrające po prostu nie sabotowały, tylko dobierały karty, bo jako sabotażyści nie moli zapytać reszty graczy co mają robić.

The Resistence odradzam. Szybko się nudzi, a na mniejszą liczbę graczy niż 7 po prostu nie działa. Myślę, ze czasami łatwiej po prostu zagrać w mafię.

Dwie gry, które jeszcze nigdy nie zawiodły to Dixit i Jungle Speed. Ale nie mam Dobble, więc nie wiem czy gry się nie zdublują.

Dixit niby tylko dla 6 osób, ale graliśmy już nawet w 10: dodatkowe pink zawsze się znajdą - było już ciastko, precelek itp. Jeśli chodzi o numerki do głosowania, to w ruch szły albo zwykłe karty, albo na kolorowych karteczkach pisaliśmy ręcznie numerki:) Chociaż kart w 1. może być za mało, najlepiej chyba zainwestować w pierwszy dodatek.

W Tabu grałam po niemiecku, niby dobre, ale to zależy od współpracy graczy - tak samo przy Czarnych Historiach - lepsza gra była z ludźmi grającymi niż "nowymi", którzy po prostu stwierdzili, ze zadawanie pytań jest głupie.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: Olgierdd »

Odradzam Resistance. Co prawda jest to gra krótka, dla wielu graczy i ma proste zasady, jednak nie jest to gra imprezowa. W moim gronie jest to gra bardzo wymagająca, przy której konieczne jest pełne pokerowe skupienie.

Polecam za to Jungle Speed lub Prawo Dżungli. To dwie różne, ale polegające na tym samym gry.
kulesz88
Posty: 37
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:20

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: kulesz88 »

A z gier w pokazywanie czy opowiadanie, co możecie polecić? A może jakaś gra quizowa?
nox
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2018, 20:33

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: nox »

Na tej stronie można zagrać w pytania i wyzwania. Są tam i wariackie pytania o tematyce 18+ https://www.facebook.com/groups/318420875347665/
monik_
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2018, 10:27

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: monik_ »

Na imprezach ogólnie sprawdził się u mnie:
1. Dixit - ogólnie jestem zachwycona tą grą, nie tylko na imprezach, ale zauważyłam, że wszyscy moim znajomi byli z rozgrywki bardzo zadowoleni. Tylko wiadomo, im dłużej w nią grasz, tym bardziej masz ochotę poszerzyć swoją kolekcję kart. :)
2. Ego Love - niewymagająca zbytnio gra, w sam raz do większej ilości alkoholu. Nie polecam jednak grać w nią z chłopakiem/dziewczyną. Ta gra niszczy związki! d:
Klasyka, czyli:
1. 5 sekund
2. Taboo
Zawsze się sprawdzają, jest od groma śmiechu w trakcie rozgrywki.
Ew. Munchkin, który jest fajnym wstępem do bardziej strategicznych gier. A przy tym jest dość zabawny. :)
lakebutler
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2009, 13:57
Kontakt:

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: lakebutler »

Ja mam fajną grupę do gier. Jak najbardziej sprawdza się Dixit Odyseja (plus wszystkie dodatki), ponadto:
-Taboo i Taboo po północy
-Wszelkie Aliasy, najlepszy chyba Kobiety vs Mężczyźni
- Świetna, a niedoceniana gra to:PODAJ DALEJ
- Times'Up
- Gorący Ziemniak
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: anna26 »

Założysz się u nas fajnie działało w różnych towarzystwach
Tajniacy obrazki też skojarzenia jak w dixicie
Dixit Odyseja jest aż do 12 osób
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry imprezowe dla 8 osób

Post autor: kenigis »

Ryzyk Fizyk to najlepsza gra imprezowa.
ODPOWIEDZ