Piłka Nożna na planszy?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Karh »

Witam,
jak w temacie, szukam gry planszowej w tematyce pilki noznej. Zaznaczam, ze gry dla dzieci nie wchodza w rachube. Wszystkie propozycje mile widziane, pozdrawiam!
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: bart8111 »

Z tych co kojarzę:

Champions 2020
StreetSoccer
UEFA Champions League: Officially Licensed Board Game
11
Subbuteo (zręcznościowa)
Finger Soccer (zręcznościowa)

A najlepiej wejść w link, który podał MisterC, uszeregować sobie według rankingu i sprawdzać po kolei ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: maciejo »

Fussball Taktik
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: garg »

The World Cup Game
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: staszek »

Pamiętam ,że w latach 80 grałem w Puchar Europy-wtedy baaardzo mi się podobało-teraz pewnie nieco mniej.
Myślę,że kilku forumowiczów ma to w swoich zasobach i mogłoby spieniężyć(ja nie sprzedam :) )
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: SeeM »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C5%82ka ... _%28gra%29 8) Może zbyt zachęcająco nie wygląda, ale to dobra gra jest.
+ (BGG)
maci0
Posty: 65
Rejestracja: 10 wrz 2011, 02:45

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: maci0 »

moja wlasna gra, jak ogarniasz zuntzu to zapraszam do testow ;)
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Czochrun »

staszek pisze:Pamiętam ,że w latach 80 grałem w Puchar Europy-wtedy baaardzo mi się podobało-teraz pewnie nieco mniej.
Myślę,że kilku forumowiczów ma to w swoich zasobach i mogłoby spieniężyć(ja nie sprzedam :) )
O ja! Pamiętam! Grywałem w to do upadłego. Wprawdzie patrząc dzisiaj śmiać mi się chce z megalosowości tej gry (rzucanie kostkami i zapisywanie wyników) to jednak coś w tym było. Można było doprowadzić polskie drużyny do najbardziej pożądanego trofeum :) O ile kojarze był Górnik Zabrze, Lech i Legia.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: trance-atlantic »

Właśnie wydobyłem niemalże z podziemi zacny PE! Zakurzony, ale wciąż w komplecie. :)

W moim egzemplarzu z polskich ekip jest Ruch Chorzów. :)

Zachował się na dodatek plakat Milanu i kalendarz na rok '90. A te kartoniki z nazwami drużyn własnoręcznie wycinane... achhhhh... ;) A gdy się planszę na podłodze rozłożyło, to aż samemu się chciało na to boisko wskoczyć. 8)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Czochrun »

A ja ją gdzieś zapodziałem. Ale pograłoby się :) Może jakieś skany? :P
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: trance-atlantic »

Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: jamm1 »

Tez zagrywalem sie w Puchar Europy ;-) Teraz juz tylko z sentymentu czasem zagram, ale to czysta loteria ;-)
Polecam za to sprawdzic moja gierke, ktora powinna sie w maju pojawic
EuroMecz
Jak juz zostanie wszystko dopiete do konca to dam na forum namiar na grafiki i instrukcje. Gra byla juz testowana na Nocy Planszowkowej w Bydzi, wiec pare osob juz pogralo ;-) Prawdopodobnie jutro na tej Nocy bede mial juz pierwsze egzemplarze z drukarni ;-)
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: trance-atlantic »

W Bydzi powiadasz? ;) Mi akurat kojarzy się ona ze speedway'em, stworzyłem nawet szkielet żużlowej karcianki i też będę się przymierzał do ogarnięcia tego w gronie znajomych, ale to znów nie tak chwytliwy temat jak futbol. Gdybym miał trochę bliżej to bym chętnie się załapał na te Twoje testy, tym bardziej że gier (ogólnie) sportowych jest jak na lekarstwo...

w każdym bądź razie czekam na jakieś wieści odnośnie tego Twojego projektu i koniecznie daj znać jeśli cokolwiek pojawi się w sieci i będzie można się tym pobawić ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

Witam
Myślę, że będę miał coś dla kibiców piłkarskich i miłośników gier planszowych.
Dwadzieścia parę lat temu opracowałem piłkę nożną na planszy. Graliśmy sobie w nią tylko w kręgu rodzinnym. Zawiera ona wszystkie elementy jakie się mogą zdarzyć w prawdziwym meczu.(Gole :wink: strzelane z pola, z karnego, faule, spalone, gra na czas, auty, rogi, wykopy bramkarza ) Według mnie rewelacyjna.
Jestem po drugiej selekcji do programu "Dragons Den" może uda mi się ją wypromować z ich udziałem.
Mam mnóstwo pomysłów jak ją wykorzystać przez internet. Ale to już będzie następny etap

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

Witam

Właśnie dostałem informację, że się nie zmieściłem do programu. :( Postaram więc ją się sam wydać. Nakład na początek będzie około 2 000 szt. Potrwa to co najmniej dwa miesiące.
Tyle co mogę zapowiedzieć to to , że gra jest piękna jak szachy, prosta jak warcaby i fascynująca jak piłka nożna.
Gra jest przeznaczona dla dwóch graczy którzy są kapitanami dwóch drużyn. Oni decydują jak i którzy zawodnicy poruszają się po boisku.
Boisko posiada specjalnie opracowaną siatkę po której poruszają się zawodnicy i piłka.
Praktycznie nie ma możliwości aby powtórzyły się dwa takie same mecze na jednej planszy.
Rodzaje plansz można tworzyć w nieskończoność. Praktycznie do każdego stadionu na świecie można zbudować inną planszę. Nie zmieniają się tylko zasady gry. Inaczej tylko trzeba będzie budować taktykę gry.
Zasady gry chronione są prawem autorskim. Póki co należą tylko do mnie.
Zakładam, że każda następna partia gier (jeżeli rynek je zaakceptuje :? ) będzie posiadała trochę inne boisko
Jeżeli nie znajdę wspólnika to z grą przez internet poczekamy do roku od wydania gry na planszy.
Mam koncepcje do wyłaniania reprezentacji do meczy spotkań ligowych czy międzynarodowych. Opracowane mam wszystkie szczegóły w oparciu o istniejące rozwiązania techniczne i możliwości internetu. Możemy dokopać Niemcom na 100 boiskach na raz. W mojej koncepcji WSZYSCY :D jesteśmy drużyną narodową (nie tylko Adamiakowa :) )
Dwadzieścia parę lat dopracowywania szczegółów zrobiło swoje. Chociaż samą grę opracowałem w dwie godziny. Nie miałem partnera do gry w szachy więc szybko przeniosłem atmosferę szachów ba boisko i wszyscy już wiedzieli o co w grze chodzi.
Do dziś mam tą kartkę papieru na której wtedy graliśmy.
Ech te czasy na robocie eksportowej w Związku Radzieckim. Po 20 latach pracy w kraju jechało się na rok za granicę. Dla zacniejszych był "Zachód" dla pospolitych "Blok Wschodni"
W wolnym czasie jedni tam pili :( . Ja pisałem listy albo grałem :)

Pozdrawiam
Zbyszek :)
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: jamm1 »

Pewnie Bydgoszcz kojarzy sie raczej z zuzlem, ale przy odrobinie szczescia bedzie tu takze ekstraliga pilkarska w przyszlym sezonie (Zawisza).

Sa juz pierwsze grafiki mojej gierki EuroMecz.
Wyslalem tez instrukcje i czekam na akceptacje oraz pojawienie sie jej w dziale z plikami.
Zapraszam do odwiedzin i komentarzy:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/124636/euromecz
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: FortArt »

Brzozak pisze: Zasady gry chronione są prawem autorskim. Póki co należą tylko do mnie.
Nie są. Poszukaj na forum.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Vernix
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:29
Lokalizacja: Białystok/Czarna Biał.

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Vernix »

Brzozak pisze:Witam
Myślę, że będę miał coś dla kibiców piłkarskich i miłośników gier planszowych.
Dwadzieścia parę lat temu opracowałem piłkę nożną na planszy. Graliśmy sobie w nią tylko w kręgu rodzinnym. Zawiera ona wszystkie elementy jakie się mogą zdarzyć w prawdziwym meczu.(Gole :wink: strzelane z pola, z karnego, faule, spalone, gra na czas, auty, rogi, wykopy bramkarza ) Według mnie rewelacyjna.
Jestem po drugiej selekcji do programu "Dragons Den" może uda mi się ją wypromować z ich udziałem.
Mam mnóstwo pomysłów jak ją wykorzystać przez internet. Ale to już będzie następny etap

Pozdrawiam
Super, czekam na dalsze informacje!
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: jamm1 »

EuroMecz został wydany:
Obrazek

Do nabycia m.in. w Pegazie:
http://www.pegaz-gry.pl/lamiglowki/935- ... oszcz.html
Teraz w cenie 39 zl.
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

jamm1 pisze:Brzozak napisał(a):
Zasady gry chronione są prawem autorskim. Póki co należą tylko do mnie.

Nie są. Poszukaj na forum.
Sprawdziłem w necie. Masz rację. Mimo, że sam utworzyłem zasady to wystarczy je inaczej opisać i "po ptokach" :( . Mimo, że kończę już negocjacje z producentem gry, samo pojawienie się gry na rynku może się trochę przeciągnąć. Gdyż prawie równolegle chcę zbudować portal na którym będzie można grać przez internet.
Samej grze to nie zaszkodzi ponieważ w międzyczasie testuję ją z osobami zajmującymi się czynnie piłką nożną i zbieram ich opinie i uwagi. Grafikę mam już w zasadzie dopracowaną.
Na początek chcę wypuścić na rynek 5 różnych zestawów Polska-Anglia, Polska-Czarnogóra, Polska-Czechy, Polska-San Marino (nasza grupa eliminacyjna na WM 2014). Oprócz różnych zestawów drużyn, każdy zestaw będzie posiadał po dwa różne boiska (jedno u siebie drugie na wyjeździe) Zasady gry będą takie same ale trochę inna siatka pokrywająca boisko zmusza do trochę innej taktyki (każdy może przetestować na jakim boisku gra mu się najlepiej).
Dla grających jest to super rozwiązanie :D dla wydawcy problem :( z zastrzeżeniem wzoru wyrobu (każdy kosztuje oddzielnie). Podrabiającym grę nie opłaci się kopiować wystarczy stworzyć trochę inną siatkę na boisku inaczej opisać zasady (jeszcze raz je opisuję aby ująć ją na różne sposoby tak aby nie można by ją było inaczej opisać) Oczywiście będzie wersja skrócona która zmieści się na dwóch stronach A4.
Wracając do boisk to powstały na testach wersje "dziecięce" gdzie łatwiej zdobywa się bramki. No i takie na których trzeba się trochę napracować aby strzelić gola.

Pozdrawiam
Zbyszek
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: staszek »

Czochrun pisze:
staszek pisze:Pamiętam ,że w latach 80 grałem w Puchar Europy-wtedy baaardzo mi się podobało-teraz pewnie nieco mniej.
Myślę,że kilku forumowiczów ma to w swoich zasobach i mogłoby spieniężyć(ja nie sprzedam :) )
O ja! Pamiętam! Grywałem w to do upadłego. Wprawdzie patrząc dzisiaj śmiać mi się chce z megalosowości tej gry (rzucanie kostkami i zapisywanie wyników) to jednak coś w tym było. Można było doprowadzić polskie drużyny do najbardziej pożądanego trofeum :) O ile kojarze był Górnik Zabrze, Lech i Legia.
Sprawdziłem w moim egzemplarzu jest Widzew i Górnik
Górnik ma II klasę a Widzew III
Efgard
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2012, 23:12

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Efgard »

Najlepszą planszówką w tym klimacie jest na pewno The World Cup Game.
Aktualnie praktycznie nieosiągalna. Sam poszukuję od pół roku - bezskutecznie. :(
Jabbas

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Jabbas »

Co do piłki na planszy - teraz kopię taktycznej gry EUROMECZ
można otrzymać GRATiS:

szczegóły:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 34&t=19017
Jabbas

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Jabbas »

http://www.euromecz.design.com.pl/

strona gry wraz z zasadami!
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

Witam
Wydanie gry trochę się przeciągnęło. Ale już niedługo będzie dostępna. Firma która ją wykonuje już ją zamieściła w informacji o nowościach.
http://www.polskiegryplanszowe.pl/football-club.html
Gry są wydane w dwóch wersjach:
1. Polska, Czechy, Grecja, Rosja (nasza grupa eliminacyjna ME 2012)
2. Hiszpania, Włochy, Niemcy, Portugalia (cztery najlepsze drużyny ME 2012)
Każda z wersji posiada po dwa boiska (klasyczne i juniorskie). Oczywiście w każdej wersji inne. Tak, że kupując np dwie gry nic nam się nie dubluje. Mamy 8 drużyn i cztery różne boiska.

25-28 października na Targach Książki w Krakowie odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja gry.
Drugą publiczną prezentację planuję w Gdańsku 17-18 listopada na Targach Gra i Zabawa.
Gra będzie również dostępna przez serwis Allegro'

Pozdrawiam
Zbyszek
ODPOWIEDZ