Gra pociągi

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Gra pociągi

Post autor: Joanka »

Witam serdecznie,
poszukuję gry planszowej w tematyce pociągi TtR odpada, przetestowana męża nie bawi :( . Muszę przyznać że do planszówek podchodzi jak do przysłowiowego jeża. Mimo sporej kolekcji nic Mu nie pasuje. Szukam więc prostej gry, łatwe zasady a jednocześnie wciągającej i koniecznie w temacie. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Gra pociągi

Post autor: MichalStajszczak »

Z drogi śledzie, pociąg jedzie? :D
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Gra pociągi

Post autor: Joanka »

Dokładnie :x
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra pociągi

Post autor: solkan »

Railways of the World. Niezbyt skomplikowana i bardzo ładnie wykonana.
Awatar użytkownika
kemotix
Posty: 111
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznań / Toruń

Re: Gra pociągi

Post autor: kemotix »

Joanka pisze:Szukam więc prostej gry, łatwe zasady a jednocześnie wciągającej
Praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Coś prostego z łatwymi zasadami na dłuższą metę nie będzie wciągające ;)
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Gra pociągi

Post autor: Joanka »

kemotix pisze:
Joanka pisze:Szukam więc prostej gry, łatwe zasady a jednocześnie wciągającej
Praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Coś prostego z łatwymi zasadami na dłuższą metę nie będzie wciągające ;)
OK. wiem, że to bardzo dużo to niech zostanie wciągające :D , proszę o pomoc MUSZĘ zarazić palnszówkami.
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Gra pociągi

Post autor: Palmer »

Jeśłi gracie w więcej niż 2 osoby to zdecydowanie Chicago Express.
Proste, wciągające, szybkie i ładne ;)
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Gra pociągi

Post autor: Joanka »

Palmer pisze:Jeśłi gracie w więcej niż 2 osoby to zdecydowanie Chicago Express.
Proste, wciągające, szybkie i ładne ;)
Na tą grę mam wielką ochotę jednak poszukuję gry głównie dla 2 graczy
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Gra pociągi

Post autor: Joanka »

O.K. jeżeli nie pociągi, to może inna gra, która wciągnie moją drugą połowę . Bardzo mi na tym zależy :)
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Gra pociągi

Post autor: Arkadiusz »

Joanka pisze:Mimo sporej kolekcji nic Mu nie pasuje.

A co tam ciekawego macie? Gdybyś powiedziała, może łatwiej byłoby zdiagnozować w czym problem. Z doświadczenia wiem, że mimo starań, niektórym ludziom nie da się wpoić miłości do planszówek. Jednak przed taką diagnozą wolałbym dowiedzieć się co macie i co interesuje Twojego męża.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Gra pociągi

Post autor: Joanka »

STARSCREAM pisze:
Joanka pisze:Mimo sporej kolekcji nic Mu nie pasuje.

A co tam ciekawego macie? Gdybyś powiedziała, może łatwiej byłoby zdiagnozować w czym problem. Z doświadczenia wiem, że mimo starań, niektórym ludziom nie da się wpoić miłości do planszówek. Jednak przed taką diagnozą wolałbym dowiedzieć się co macie i co interesuje Twojego męża.
Posiadam:
1. Zaginione miasta
2.Turn und Taxis ( po kupieniu chciał grać)
3.Carcassonne
4.Stone age
5.Agricola - zupełnie nie odpowiada :? ja bardzo lubię
6. Pandemic ( daje się naómwić)
7. Hawana ( dał się namówić zaledwie 1 raz)
8. Osadnicy z Catanu szybka gra karciana ( to szło fajnie w miarę :( :o )
9. Znak starszych bogów (nawet nie zagrał :evil: )
10. Puerto Rico jak w pkt.9
POMOCY MUSI BYĆ jakaś gra, która przypadnie mężowi do gustu , pomocy :) :)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra pociągi

Post autor: charlie »

Jeżeli nie usiadł do Puerto Rico to nie ma już dla niego ratunku. Proponuję rozwód :D
Z grą o pociągach będzie ciężko. Bo praktycznie wszystkie wciągające ( Steam, Age of Steam, seria 18xx, Railroad Tycoon) to gry przygotowane z myślą o liczbie graczy od 3 wzwyż, a jeżeli są warianty dwuosobowe, to beznadziejne i nienadające się do gry.
Jeżeli twierdzisz, że lubi gry typu route/network building to może Roads and Boats? A z innej beczki Hansa. Obie dobrze pójdą na dwie osoby. W Thurn and Taxis nie gracie?

Poza tym, może coś karcianego, dość szybkiego, skoro osadnicy idą w miarę, np. Na Chwałę Rzymu: Glory to Rome?
Beznadziejny przypadek. Gierki macie nienajgorsze :)
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra pociągi

Post autor: piechotak »

Z tego co widzę, twoja kolekcja gier to raczej euro na temat budowania. Zaproponuj mężowi coś bardziej konfrontacyjnego: Zimna wojna, Warhammer: Inwazja, Neuroshima Hex, Bitwy Westeros. Może zapach napalmu i krwi podziała lepiej niż cegły i zaprawa. :twisted:
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Gra pociągi

Post autor: Arkadiusz »

O kurde Joanka, nie mów, że kupiłaś to wszystko z myślą o graniu z mężem i mimo wszystko osiągasz tak niezadowalające rezultaty. Musisz mieć w stosunku do tego spory entuzjazm. Niemała kasa na to poszła, mąż jeszcze nie kręci nosem, że to niepotrzebne wydatki? Moja żona tak robi. :P

Wygląda na to, że masz bardzo solidną kolekcję Eurogier, skoro nie odpowiadają mężowi, powinnaś spróbować czegoś innego.
piechotak pisze:Może zapach napalmu i krwi podziała lepiej niż cegły i zaprawa. :twisted:
Nie wiemy jak Tobie będzie odpowiadał zapach krwi i napalmu ale to może podziałać na męża. :P Jeśli lubi gry komputerowe albo jakieś filmy wojenne to jest nadzieja. Niestety, możliwe, że będziesz musiała iść na kompromis w tym względzie (na który możesz nie mieć ochoty). Jest to dość typowy przypadek, że obu stronom podoba się coś innego, konieczne jest poszukiwanie "złotego środka", który zadowoli obie strony.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gra pociągi

Post autor: matoozik »

Jeszcze w kwestii pociągów. To spróbuj Days of Steam
Jest o pociągach, jest o budowaniu połączeć, jest proste i szybkie i dobrze chodzi na 2 osoby.

Powodzenia

PS.Miałem ten sam problem z żoną :)
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Gra pociągi

Post autor: Kezia »

Joanka pisze:
Palmer pisze:Jeśłi gracie w więcej niż 2 osoby to zdecydowanie Chicago Express.
Proste, wciągające, szybkie i ładne ;)
Na tą grę mam wielką ochotę jednak poszukuję gry głównie dla 2 graczy
Przy grze w dwie osoby gra jest jeszcze prostsza ale mimo wszystko może się podobać. Licytacja jest uproszczona (zawsze mniej więcej wiemy ile pieniędzy ma przeciwnik i jaka kwota możemy go przebić) i mamy więcej opcji przy budowaniu tras.

Jednak nawet przy większej ilości graczy gra jest mało wymagająca.
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Gra pociągi

Post autor: Joanka »

[quote="STARSCREAM"]O kurde Joanka, nie mów, że kupiłaś to wszystko z myślą o graniu z mężem i mimo wszystko osiągasz tak niezadowalające rezultaty. Musisz mieć w stosunku do tego spory entuzjazm. Niemała kasa na to poszła, mąż jeszcze nie kręci nosem, że to niepotrzebne wydatki? Moja żona tak robi. :P

:oops: Wiesz takie babskie...... nie nie przyznam się bo jeszcze odkryjesz sekrety żony :wink: . Wiem ciężki przypadek niestety. Pocieszające jest to, że starszy syn gra z przyjaciółmi :) Mam jeszcze ze 3 gierki do gry solo. Eh pozostanie rozwód :lol: :wink: Zapach napalmu..... :? :cry: trzeba coś pożyczyć z przedstawionych propozycji. Dziękuję na Was zawsze można liczyć nawet jeżeli jest to beznadziejny przypadek :P :wink:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gra pociągi

Post autor: Veridiana »

Gdy ja starałam się nawrócić na planszówki kuzynkę stacjonującą w moim mieszkaniu to właśnie popełniłam błąd prostych gier. Z prostych NIC jej się nie podobało i myślałam, żę sprawa przegrana. Dopiero jak wyciągnęłam Le Havre, Aoe 3 (nie, żeby trudna, ale już bardziej złożona) no i Zamki Burgundii - chwyciło i trzyma :D Niemal codziennie woła "Rozkładać Cywilizację?".
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra pociągi

Post autor: bartek_mi »

Moze malymi krokami?

Battle line - ma w sobie cos z pokera i karcianki wiec reguly sa proste do przyswojenia (nawet dla "jezy")
Ingenious (Geniusz) - proste i przyjemne, ladnie wykonane i w sumie niebanalne

obydwie gry dzialaja z "niegraczami"

Ale nei nastawiaj sie na sukces - ja z mom ojcem moge zagrac conajwyzej w jenge i 6 bierze. Inne gry nie sa w stanie go zainteresowac.
A jeszcze Packa na muchy :)
Za to w 1000 zagra bardzo chetnie...

edit: doczytalem, ze masz zaginione miasta...ze sie nie podobaja to mnie nie dziwi :) BL o niebo lepszy :).
I jeszcze - jakbym nie lubil gier i by mi ktos rzucil w paszcze pandemica albo agricole to bym nie palal entuzjazmem.
W TuT chcial grac ale czy zagral?
Dice Hate Me :(
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Gra pociągi

Post autor: Joanka »

TuT tak na to daje się namówić :) trudno wyczuć coś w charakterze pokera jak najbardziej, gorzej ze :( mną w tym temacie.Czekam na dalsze sugestie
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra pociągi

Post autor: espresso »

A może bardziej coś z logicznych? Nie widzę nic z takich gier w Twojej kolekcji. Np. Abalone, Ingeniuos, Blokus, Rój...
rupert84
Posty: 118
Rejestracja: 23 lut 2012, 09:43
Lokalizacja: Opole

Re: Gra pociągi

Post autor: rupert84 »

Union pacific - proste , rodzinne
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Gra pociągi

Post autor: arturion »

Może z grubej rury? AGE OF STEAM! Niech onieśmieli was potęga tej ekonomii! Drżyjcie przed nia :twisted:
Saluton amikoj!
ODPOWIEDZ