Gra dla x-latka/-ki - pytania pomocnicze

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
DarkSide
Użytkownik wspierający
Posty: 2582
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 45 times
Been thanked: 12 times

Gra dla x-latka/-ki - pytania pomocnicze

Post autor: DarkSide » 04 lut 2013, 10:15

Szanowny internauto!

Zanim założysz temat z pytaniem o rady w sprawie zakupu gier dla swej pociechy. Proszę zapoznaj się z poniższym zestawem pytań pomocniczych. Zamieszczenie w pierwszym poście tematu odpowiedzi na poniższe pytania, pozwoli forumowiczom optymalnie Tobie doradzić, zwiększyć szanse trafienia w gust, a tym samym dobrze spełnić swoją rolę. :)

1. Podanie płci zwykle ukierunkowuje poszukiwania i ułatwiania doradzenie, jak również odradzenie pewnych tytułów. (Choć oczywiście bywają wyjątki)

2. Czy adresat(ka) gry będzie grał(a) tylko/głównie/przede wszystkim/różnie to bywa* z rówieśnikami, czy także z dorosłymi?

3. W ile osób najcześciej będzie grywać? Czy raczej w parze, rodzinnie (3-4 osoby), czy też w większym gronie?

4. Jakie ma doświadczenie z grami planszowymi? Czy to ma być pierwsza gra planszowa? Czy też ta osoba jest zaprawionym graczem? Jeśli tak to czy są tytuły, które lubi, a może są takie, które "nie podeszły"?

5. Jakie zainteresowania ma ów młody człowiek? Przede wszystkim jakie klimaty lubi/nie lubi*: kosmos, piraci, rycerze i smoki, industrial, starożytność, orient?

6. Czy w grę wchodzą tylko planszówki, czy może być karcianka?

7. Czy ma zacięcie do gier ekonomicznych, strategicznych, logicznych? Gier ogólnie przyjętych jako mózgożernych?

8. Czy negatywna interakcja między graczami będzie przeszkadzała? Niekażdy nastolatek dobrze radzi sobie ze "złośliwymi" zagraniami (wynikającymi z mechaniki gry)

9. Ile czasu jest w stanie grać w jedną rozgrywkę i się nie znudzić? 30min/1h/2h/cały dzień*

10. Czy jest w stanie opanować zasady gry czytając samodzielnie instrukcję, czy może jednak będzie wymagana asysta dorosłej osoby przy zgłębianiu arkanów gry? Czy jest w stanie poradzić sobie z przyswojeniem reguł nawet złożonej mechaniki gry?

11. Wszelkie dodatkowe informacje, uwagi, wskazówki będą pomocne i łatwiej uniknie się nieporozumień.

(*) - niepotrzebne skreślić

ODPOWIEDZ