Jakie koszulki do Osadników z Catanu?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
FeniX667
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2012, 13:34

Jakie koszulki do Osadników z Catanu?

Post autor: FeniX667 »

Witam,
Zakupiłem ostatnio zestaw osadników z Catanu w wersji plastikowej i od razu zauważyłem, że są cieńsze niż te z edycji drewnianej. Między innymi z tego względu chciałbym zakupić na nie koszulki - tylko jakie? Są jakieś różnice oprócz rozmiaru? W tytułach niektórych koszulek podaje się rozmiary 56x82, ale to chyba do starej wersji, więc rozumiem, że 44x68 będą wporzo? I jak karty w koszulkach wpływają na komfort? Ślizgają się, lub coś w tym rodzaju? I jeszcze jedno - o ile przy Osadnikach kart używa się często i trzyma się je głównie w rękach, to czy opłaca się również zadbać o karty z Horroru w Arkham, czy będzie to raczej nadgorliwy wydatek?
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Jakie koszulki do Osadników z Catanu?

Post autor: Furia »

Tak. Pasujące koszulki mają wymiary 68x44. Na początku na pewno będą się ślizgać. No i nie mieszczą się do podajnika. W cieńszych koszulkach można upchać, ale wtedy zaginają się rogi koszulek. W FFG pewnie wejdą do połowy. Co do kart z Horroru to takie widzi mi się raczej. Karty leżą na stole i nie miętosi się ich w rękach. Chyba, że ktoś coś wyleje - wtedy masz pewność, że karty są zabezpieczone.
Awatar użytkownika
vagus
Posty: 27
Rejestracja: 26 sie 2017, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Jakie koszulki do Osadników z Catanu?

Post autor: vagus »

znalazł może ktoś dobre koszulki do kart tak aby po zakoszulkowaniu mieściły się do podajników ?
Sprzedam/wymienię: Aquatica, londyn, mini cywilizacja, kimono
66szesc
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2020, 13:56

Re: Jakie koszulki do Osadników z Catanu?

Post autor: 66szesc »

Podłączam się do zapytania, polecacie coś konkretnego?
Mitmart
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2021, 11:31

Re: Jakie koszulki do Osadników z Catanu?

Post autor: Mitmart »

Witam, czy temat zamknięty czy może komuś udało sie znaleźć koszulki mieszczące sie w podatnikach ?
ODPOWIEDZ