iKnow, Tabu ? a może...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
offboard
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2013, 16:23

iKnow, Tabu ? a może...

Post autor: offboard »

Cześć wszystkim planszomaniakom

Ostatnio po małej imprezie urodzinowej doszliśmy ze znajomymi do wniosku że wszystkie gry które posiadamy już nam się powoli ogrywają (może to dlatego że nie ma tego za wiele)

Postanowiłem więc wzbogacić moją kolekcje i mam pewien dylemat, mój budżet to troche ponad 250zł i zastanawiam sie co kupić:

jeden lub dwa tytuły droższe, czy może warto mieć o wiele więcej gier ale tańszych.

Z tych droższych wybrałem iKnow i tabu ale czy jest to dobry wybór ? może znacie coś podobnego a zarazem lepszego ?
Natomiast z tych tańszych.... sam nie wiem może nowe zombiaki lub jakiś munchkin ?

Reasumując: za te kwote moge równie dobrze kupić jedna porządną gre (co nieoznacza ze te tansze sa nie porządne) albo kilka roznorodnych gier, ale czy więcej oznacza lepiej ? dlatego doradzcie mi co mam wybrac wiele tanszych tytułow czy jeden lub dwa ale drozsze ?

1. jesli zdecyduje sie na jeden lub dwa drozsze tytuły to czy warto miec iknow i tabu ? czy moze jest cos lepszego w tym guscie ?
2.jesli polecicie mi wiecej tytułów a tanszych to jakie ? oprócz tanszych planszowek moga byc to tez karcianki byle by byly do 250 zł

preferencje: gry imprezowe ale zeby mozna bylo tez cos ruszyc glowa, dlatego tez wybralem iknow i tabu,
ilosc graczy: od 2 w gore
posiadamy juz: relic, android netrunner, rój ,
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: iKnow, Tabu ? a może...

Post autor: Perpetka »

Bang - spaghetti western z ukrytymi tożsamościami, śmieszny
Dixit - odgadywanie skojarzeń, coś wyjątkowego z pięknymi ilustracjami
Dobble - na spostrzegawczość
Jungle Speed - refleks i ostre paznokcie ;)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: iKnow, Tabu ? a może...

Post autor: Pierzasty »

Masz Resistance? Jeśli nie, to dorzuć Resistance.
Awatar użytkownika
Rufus87
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2013, 00:26
Lokalizacja: Śląsk

Re: iKnow, Tabu ? a może...

Post autor: Rufus87 »

Tabu jest ok,problem w tym,że kosztuje dosyć sporo,za cenę tabu można zakupić kilka innych mniejszych gier.Dobble jest dobre jako przerywnik do pogrania kilku partii w pół godzinki,fajna zabawa,ale na krótko.Napewno warto zaopatrzyć się w '6 bierze',koszt nieduży,a zabawa w większym gronie jest świetna i w sumie tak szybko się nie nudzi-przypominam sobie np wieczory gdzie grało się w '6 bierze' partia za partią przez 3 godzinki :wink:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: iKnow, Tabu ? a może...

Post autor: MichalStajszczak »

Tabu jest od 4 osób do w zasadzie nieograniczonej liczby, iKNOW teoretycznie od 2 do 6 ale sens ma przy minimum 4 osobach, a najlepiej jak gra 5 albo 6. Tabu jest grą drużynową, a iKNOW indywidualną.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: iKnow, Tabu ? a może...

Post autor: nikozja_dg »

Pictomania - sporo śmiechu przy odgadywaniu rysunków
Party alias- różne zadania na pokazywanie, skojarzenia itd.
Dobble i Halli Galli - szybkie gry na spostrzegawczość
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: iKnow, Tabu ? a może...

Post autor: Elisek »

Z góry uprzedzam, że zaawansowanym graczem nie jestem, ale proponuje Ci wziąść też pod uwagę nową gre od Trefla 5 SEKUND :) Miałem okazję w nią grac o powiem szczerze, że jest to typowo imprezowy tytuł, a przynosi dużo radości, a tym bardziej gdy towarzystwo jest wypite to można zaliczyć ładne kombinacje :) cenowo około 50 zł, więc super sprawa.

iKnow grałem na targach i ogólnie gra przyjemna, lecz hmm... niektóre pytania potrafią być naprawdę ciężkie.

Zombiaki: Jubileuszowe Wydanie to świetna sprawa naprawde dużo frajdy i w sumie znajomego który nigdy nie grał w tego typu gry udało się nauczyć ostatnio w ciągu dwóch partii, więc opanować nie trudno, ale imprezowa nie bardzo ze względu na limit 2 graczy.
ODPOWIEDZ