Pudełka na karty

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Pudełka na karty

Post autor: Solmath »

Czy któryś z szanownych forumowiczów spotkał się w w którymś z polskich sklepów z pudełkami na karty (deck boxami), ale poziomymi?
Chodzi mi o coś takiego:
Obrazek
Mogę co prawda sprowadzić je z zachodu, ale jest to dla mnie średnio opłacalne (potrzebuję tylko kilku sztuk).

edit: Dodam jeszcze, że ww. pudełka charakteryzują się dość niską ceną - w przeliczeniu, ok. 6zł/szt.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2013, 12:01 przez Solmath, łącznie zmieniany 1 raz.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Pudełka na karty

Post autor: sirkozi »

Tak, Ultra Pro takie robi. Podejrzewam, że w każdym sklepie je kupisz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: Pudełka na karty

Post autor: Curiosity »

Jeśli 6zł/szt to mało, to po ile normalnie się kupuje?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Pudełka na karty

Post autor: najata »

7-9zł :P Ale zwykle jeśli są poziome - to są dekorowane w motywy MtG i podejrzewam, że o to się głównie rozchodzi. (chociaż za 9zł można dostać pudełka poziome w Nyan Cat :) )
Autorowi polecam przejrzeć witryny sklepów z planszówkami lub z CCG pod kątem działu Akcesoria -> Pudełka na karty. Poziome też są, acz nie przezroczyste.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pudełka na karty

Post autor: Rocy7 »

Podpinam się pod temat.

Ostatnio wojując z Eldrith Horror powiedziałem sobie dość woreczków strunowych pora znaleźć rozwiązanie nie tylko na żetony, ale też na karty.

Rozwiązanie z plexi z wielu powodów mi nie pasuje, więc wolałbym pudełka na karty, zwłaszcza, że moje gry często podróżują.

Szukam pudełek do kart rozmiaru FFG Standard American Board Game Sleeves 50, ale pasujących też do kart z koszulkami.

Widzę kilka możliwości:

Opcja 1

pojedyncze plastikowe pudełka mieszczące powiedzmy 100 kart jak

http://isa.pl/p4525-Pudelko-PRO-100-BIA ... 82885.html

Opcja 2 podwójne pudełka na 180 kart

http://isa.pl/p3728-Plastikowe-pudelko- ... 82991.html

Opcja 3 poczwórne pudełka

http://isa.pl/p2644-Plastikowe-pudelko- ... 81163.html

I tutaj mam dylemat, co wybrać, na tapecie mam 2 gry Eldrith Horror oraz Firefly.

W sumie to prawdopodobnie kwestia gustu, bo rozmiarowo i cenowo nie byłoby większej różnicy czy kupię 4 pojedyńcze pudełka czy 4 większe, jednak może ktoś miał już jakieś doświadczenia z pudełkami do gier i któraś z powyższych opcji jest lepsza wygodniejsza od innych? Przypuszczam, że 1 powinna być lżejsza w transporcie, co jest dla mnie ważne, z drugiej strony 3 opcja powinna być łatwiejsza i szybko w składaniu rozkładaniu gry.
ODPOWIEDZ