Metalowe monety do gier

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: Khag »

Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: Paskudnik »

A wiesz, że to, co jest na monecie może mieć dla kogoś znaczenie i że nie każdy zestaw monet będzie pasował do wszystkich gier jednakowo? :roll:

Przy okazji, mógłbym się dołączyć do zamówienia z postu Rastuli, gdyby było kilku chętnych.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1306 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: rastula »


Bo te już mam? :)

Jak dojdą do mnie wreszcie monety od Legendary Coins, to będę w miarę zabezpieczony w większości klimatów.

Starożytność Legendary greek & spartan
Sredniowiecze / renesans fief + monetki z gfp od wikingów
Pirackie dublony z aliexpress + monety z portalu + monety z black fleet
Współczesne monety z brass/scythe
Sf legendary sf / cyber punk
Fantasy mam , tylko nie pamietam jak siie nazywają :)
Azja scythe + monety tokaido

Co bym przyjął

Dziki zachód
Arabskie / indyjskie

Ewentualnie
Rzymskie
Oświeceniowo/ barokowe :)
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: sigmarpriest »

Powrócił preorder metalowych monet do Viticulture. Cena to 25$ w USA lub 90 RON w sklepie w rumuni czyli jakieś 86zł. Chciałem zamówić dla siebie z rumuni, ale cena wysyłki do Polski to 13,5 EUR. Może chciałby ktoś też zamówić i podzielić koszty wysyłki? Najlepiej z Warszawy, ale z dalszych części kraju też może być. :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1642
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 355 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: Sir_Yaro »

sigmarpriest pisze:Powrócił preorder metalowych monet do Viticulture. Cena to 25$ w USA lub 90 RON w sklepie w rumuni czyli jakieś 86zł. Chciałem zamówić dla siebie z rumuni, ale cena wysyłki do Polski to 13,5 EUR. Może chciałby ktoś też zamówić i podzielić koszty wysyłki? Najlepiej z Warszawy, ale z dalszych części kraju też może być. :)
A pokaż proszę linki.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1642
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 355 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: Sir_Yaro »

a zwróciłes uwagę, że to są inne monety znacznie rożniące sie jakościa wykonania ?
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: sigmarpriest »

Sir_Yaro pisze:
a zwróciłes uwagę, że to są inne monety znacznie rożniące sie jakościa wykonania ?
Monety w obydwu przypadkach pochodzą od tego samego producenta i są "dodrukiem" z okazji premiery dodatku Tuscany EE.
Możliwe że wystąpią różnice między nowymi egzemplarzami, a pierwotną wersją. Napiszę jednak maila, żeby nie było niedomówień.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1642
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 355 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: Sir_Yaro »

sigmarpriest pisze:
Sir_Yaro pisze:
a zwróciłes uwagę, że to są inne monety znacznie rożniące sie jakościa wykonania ?
Monety w obydwu przypadkach pochodzą od tego samego producenta i są "dodrukiem" z okazji premiery dodatku Tuscany EE.
Możliwe że wystąpią różnice między nowymi egzemplarzami, a pierwotną wersją. Napiszę jednak maila, żeby nie było niedomówień.
Częściowo to może być kwestia słabego zdjęcia ale te rumuńskie (po za innym prostszym wzorem) wyglądają jak chińska, plastikowa kopia.
Widać nawet dość wyraźnie, że matryca z której były odlewane miała gorszą "rozdzielczość" - przyjrzyj się choćby gwiazdkom na 5 funtówkach.

Za to na te "Hamerykańskie" mógłbym się skusić jak będą z 3-4 osoby chętne. Tylko muszę przemyśleć czy mam do czego je użyć, bo ja ostatnio kupuję bez jak baba oczami... :P :D
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: sigmarpriest »

Sir_Yaro pisze:
sigmarpriest pisze:
Sir_Yaro pisze: a zwróciłes uwagę, że to są inne monety znacznie rożniące sie jakościa wykonania ?
Monety w obydwu przypadkach pochodzą od tego samego producenta i są "dodrukiem" z okazji premiery dodatku Tuscany EE.
Możliwe że wystąpią różnice między nowymi egzemplarzami, a pierwotną wersją. Napiszę jednak maila, żeby nie było niedomówień.
Częściowo to może być kwestia słabego zdjęcia ale te rumuńskie (po za innym prostszym wzorem) wyglądają jak chińska, plastikowa kopia.
Widać nawet dość wyraźnie, że matryca z której były odlewane miała gorszą "rozdzielczość" - przyjrzyj się choćby gwiazdkom na 5 funtówkach.

Za to na te "Hamerykańskie" mógłbym się skusić jak będą z 3-4 osoby chętne. Tylko muszę przemyśleć czy mam do czego je użyć, bo ja ostatnio kupuję bez jak baba oczami... :P :D
Hamerykańskie dla jednej sztuki naliczały 8,5$ transportu, nie wiem jak będzie przy większej ilości, bo nie znam masy jednego zestawu. Poza tym nie jestem zorientowany jak wygląda vat i cło, bo akcesoria do gier planszowych pewnie liczą się inaczej niż gry planszowe. Taki kraj.

Co do rumuńskich, to różnią się liczbą gwiazdek na rewersie również. Napisałem maila do nich z prośbą o wyjaśnienia, ale z wcześniejszej konwersacji i informacji na stronie wynika, że są to oryginały. Zdjęcie faktycznie wygląda trochę jak wysłane bezpośrednio z fabryki jako próbka poglądowa.
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: sigmarpriest »

Otrzymałem odpowiedź, że zdjęcia pochodzą z BGG i że jest to oficjalny produkt.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: Paskudnik »

(h)amerykańskie wyglądają bardzo smacznie, mógłbym się skusić. A może jeszcze jakieś inne ktoś bierze? Np.

http://www.miniaturemarket.com/stmmcs.html
http://www.miniaturemarket.com/aax-4001.html

- oba zestawy dla mnie świetne.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1642
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 355 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: Sir_Yaro »

Paskudnik pisze:(h)amerykańskie wyglądają bardzo smacznie, mógłbym się skusić. A może jeszcze jakieś inne ktoś bierze? Np.

http://www.miniaturemarket.com/stmmcs.html
http://www.miniaturemarket.com/aax-4001.html

- oba zestawy dla mnie świetne.
Ja w wolnej chwili musze przejrzec czy są jakieś zestawy kolekcjonerskie - po jednej monecie każdego typu...
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: sigmarpriest »

W miniature market cena przesyłki jest ustalana na podstawie wagi i objętości przesyłki. Dla pojedynczej paczki Lira coins koszt wysyłki to 8,50$ więc dla np. 3 wychodzi 25,50$. Co do Best damn gaming coins koszt wysyłki jednej paczki to 5,25$. Generalnie nie opłaca się zamawiać zbiorowo, bo koszty przesyłki nie są rozkładane.

Zwróćcie też uwagę, że niektóre zestawy są nie dostępne, mimo że się wyświetlają np. te do Scythe.

Cena lira coins w USA to 99zł+33,66zł
w Rumuni 87zł+59,4zł/liczba kupujących

ktoś się orientuje czy z USA za dodatki do gier są jakieś dodatkowe opłaty? cło,vat?
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: elayeth »

sigmarpriest pisze:Powrócił preorder metalowych monet do Viticulture. Cena to 25$ w USA lub 90 RON w sklepie w rumuni czyli jakieś 86zł. Chciałem zamówić dla siebie z rumuni, ale cena wysyłki do Polski to 13,5 EUR. Może chciałby ktoś też zamówić i podzielić koszty wysyłki? Najlepiej z Warszawy, ale z dalszych części kraju też może być. :)
Ja bym chciał.

Tak sie składa, że kilka dni temu pisałem w tej sprawie i w sprawie treasure chest do stegmaier games i sam Jamey Stonmaier mi odpisał. :) Niżej część dotycząca tych niedostępnych u nich aksesoriów:

"If you request those accessories from your local retailer in November, they will be able to order them for you."

Także zastanawiam się jak to zinterpretować? Chyba tak, że jakiś polski sklep powinien kupić większą partię i wstawić do oferty bo chyba nie ma...
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1642
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 355 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: Sir_Yaro »

elayeth pisze:
sigmarpriest pisze:Powrócił preorder metalowych monet do Viticulture. Cena to 25$ w USA lub 90 RON w sklepie w rumuni czyli jakieś 86zł. Chciałem zamówić dla siebie z rumuni, ale cena wysyłki do Polski to 13,5 EUR. Może chciałby ktoś też zamówić i podzielić koszty wysyłki? Najlepiej z Warszawy, ale z dalszych części kraju też może być. :)
Ja bym chciał.

Tak sie składa, że kilka dni temu pisałem w tej sprawie i w sprawie treasure chest do stegmaier games i sam Jamey Stonmaier mi odpisał. :) Niżej część dotycząca tych niedostępnych u nich aksesoriów:

"If you request those accessories from your local retailer in November, they will be able to order them for you."

Także zastanawiam się jak to zinterpretować? Chyba tak, że jakiś polski sklep powinien kupić większą partię i wstawić do oferty bo chyba nie ma...
A może myślał, że jesteś ze stanów ? Bo absolutnie nigdzie nie widzę informacji o PL sklepach sprzedających ich produkty.
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: sigmarpriest »

Sir_Yaro pisze:
elayeth pisze:
sigmarpriest pisze:Powrócił preorder metalowych monet do Viticulture. Cena to 25$ w USA lub 90 RON w sklepie w rumuni czyli jakieś 86zł. Chciałem zamówić dla siebie z rumuni, ale cena wysyłki do Polski to 13,5 EUR. Może chciałby ktoś też zamówić i podzielić koszty wysyłki? Najlepiej z Warszawy, ale z dalszych części kraju też może być. :)
Ja bym chciał.

Tak sie składa, że kilka dni temu pisałem w tej sprawie i w sprawie treasure chest do stegmaier games i sam Jamey Stonmaier mi odpisał. :) Niżej część dotycząca tych niedostępnych u nich aksesoriów:

"If you request those accessories from your local retailer in November, they will be able to order them for you."

Także zastanawiam się jak to zinterpretować? Chyba tak, że jakiś polski sklep powinien kupić większą partię i wstawić do oferty bo chyba nie ma...
A może myślał, że jesteś ze stanów ? Bo absolutnie nigdzie nie widzę informacji o PL sklepach sprzedających ich produkty.
Planszomania i mepel sprowadzają od nich i pewnie Rebel, mepel nie załapał się na preorder, ale podobno monety mają być dostępne w normalnej dystrybucji, aczkolwiek nie wiem na ile to jest pewne ze beda to mieli, bo dodatku moor visitors expansion do viticulture nie mają. Planszomania mi nie odpowiedziała czy będą mieć monety.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: crsunik »

Planszostrefa ma już przedsprzedaż
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 27 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: ENDryu »

crsunik pisze:Planszostrefa ma już przedsprzedaż
Przedsprzedaż monet? Jakoś nie mogę ich znaleźć...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: crsunik »

ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 27 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: ENDryu »

myślałem, ze mowa o monetach Viticulture (jak wyzej pisano) :roll:
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: crsunik »

A sorki, chwilę wcześniej o Scythe czytałem i mi zostało w głowie :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1306 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: rastula »

Wreszcie ( chyba po pół roku oczekiwania) przyszły do mnie monety od Draw Lab - zestaw greek zestaw spartan ( zmiksowane swietnie posłużą do gier antycznych) oraz zestaw SF + zestaw Cyberpunk ( do wszystkich tytułów futurystycznych). Firma dziwna , kontakt szczątkowy, nerwy zjadłem ...ale monety są zdecydowanie na wypasie ... najlepsze chyba z tych jakie mam.


Obecnie rozglądam się za dobrymi monetami do gier w kliamcie indie / arabia i kompletem do gier o dzikim zachodzie... oba tematy są w sklpeie draw lab ale taka sklepowa oferta jest taka że za ww. 4x27 (plus jakiś woreczek) zapłaciłem 63 UKP - a w sklepie za 2 zestawy po 24 monety zapłaciłbym ponad 65 UKP. Zakładam że do grania potrzebne jest minimum 50 monet.


Warto też wspomnieć że monety do Najeźdzców Północy to był swietny deal. Co prawda to tylko 1 wzór monet, ale za cenę bodajże 25 zł za 30+ monet, to była okazja, kto nie wziął ten pupa.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: Luke555 »

rastula pisze:Wreszcie ( chyba po pół roku oczekiwania) przyszły do mnie monety od Draw Lab - zestaw greek zestaw spartan ( zmiksowane swietnie posłużą do gier antycznych) oraz zestaw SF + zestaw Cyberpunk ( do wszystkich tytułów futurystycznych). Firma dziwna , kontakt szczątkowy, nerwy zjadłem ...ale monety są zdecydowanie na wypasie ... najlepsze chyba z tych jakie mam.


Obecnie rozglądam się za dobrymi monetami do gier w kliamcie indie / arabia i kompletem do gier o dzikim zachodzie... oba tematy są w sklpeie draw lab ale taka sklepowa oferta jest taka że za ww. 4x27 (plus jakiś woreczek) zapłaciłem 63 UKP - a w sklepie za 2 zestawy po 24 monety zapłaciłbym ponad 65 UKP. Zakładam że do grania potrzebne jest minimum 50 monet.


Warto też wspomnieć że monety do Najeźdzców Północy to był swietny deal. Co prawda to tylko 1 wzór monet, ale za cenę bodajże 25 zł za 30+ monet, to była okazja, kto nie wziął ten pupa.
wszedlem na strone tej firmy DRAW LAB, monety piekne ale czy dobrze widze, że 24 euro za 24 sztuki monet np zestaw ? tanie to nie jest :) plus przesylka...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1306 times

Re: Metalowe monety do gier

Post autor: rastula »

trzeba się obkupić na KS, wtedy to ma sens...


chociaż 3 rodzaje są w emag.pl w cenie 82 PLN za 24... z dystrybucji rebela
ODPOWIEDZ