Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Yavi »

Phate pisze:Panowie, dzięki waszym wszelkim radą ostatecznie zakupiony został Mage Knight :)
Z niecierpliwością czekam aż wypróbujesz grę i podzielisz się z nami swoją opinią :)
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Misio205 »

Każdy zakupiony MK to cegiełka do wydania polskiego dodatku :mrgreen:
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Phate »

Grę dostanę pod koniec przyszłego tygodnia, także mam nadzieję że dam radę ją wypróbować w weekend
Wówczas dam znać co i jak.
Pozdrawiam
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Luboy »

Też szukam gry przygodowej 2+ (dla żony)

A ja dalej nie wiem... Miałem plan zakupić Relic, ale po zastanowieniu, samo rzucanie kostką to już chyba za mało. Z czegoś też te oceny na BGG się biorą... Może kiedyś...

Postanowiłem jednak zwiększyć budżet (to już w ramach Świąt) i kupić coś droższego. W tej chwili moje typy to:
- Mage Knight
- Descent: Wędrówki w mroku
- Runewars

Przeglądam instrukcje, oglądam zdjęcia...

W tej chwili chodzi mi po głowie Descent. Bieganie po komnatach i starcia dobrego ze złym to chyba o to mi chodzi. Przygoda z odpowiednią porcją kombinowania. Dostępność dodatków oraz potencjalne zaangażowanie dzieci w gry w przyszłości to także plus. Może i by mi się z żoną udało pograć?

Mage Knight też bym kupił - więcej móżdżenia też nie zawadzi, optymalizacja i tryb solo przemawia za tym tytułem. W tej chwili do solo mam Robinsona, więc...

Runewars dopiero badam...

Są jeszcze inne tytuły, jak Twilight Imperium, Battlestar Galactica, Gears of War... hmmm...

Historii ciąg dalszy nastąpi...

Pozdr,
Andrzej
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Brylantino »

IMO w Descencie poza właśnie tym bieganiem po korytarzach itp. to przygody jest dość mało. Bardziej jest to gra taktyczna. Polecam przeczytać te "pierwsze wrażenia", gdyż bardzo dobrze oddają to, jak wygląda gra w Descencie.

http://malash.znadplanszy.pl/2013/10/10 ... e-descent/
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Luboy »

Uuuu... no to co ja mam teraz myśleć? No to pozostaje Mage Knight? A jak dzieci podrosną to za jakiś czas się może kupi coś w ten deseń.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Al_Dente »

Dla mnie Descent to nadal bardzo solidna propozycja. Jest to gra taktyczna, ale czuć w niej klimat przygody, dodatkowo grając kampanię jest postęp fabularny i levelowanie bohaterów. Więc tak - jest to trochę zbiór misji taktycznych, ale nasza pierwsza rozgrywka trwała ok 10 godzin (chyba 5 misji) i wszyscy grali w przygodę. A graliśmy w gronie niegamerów/casual gamerów, więc daleko od taktycznego mistrzostwa i zabawa była przednia.
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Luboy »

Właśnie chyba o coś takiego mi w Descencie chodzi - przyjemne spędzenie czasu we wspólnym gronie, nie tylko dla wytrawnych graczy. Podobno scenariusze nie trwają strasznie długo, i to też jest na plus. A jak faktycznie będziemy chcieli dłużej i/lub inaczej zagrać, zawsze można odpalić kampanię i opcje zaawansowane.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Al_Dente »

Pojedyncza rozgrywka to taki jeden scenariusz kampanii, dlatego można (i moim zdaniem warto, a nawet trzeba) grać właśnie kampanię, i można sobie zrobić przerwę po jednej misji (1,5-2h), zapisać stan - punkty doświadczenia i ekwipunek - i następną misję następnym razem zacząć już swoimi postaciami. My graliśmy tyle godzin, bo zrobiliśmy kilka misji pod rząd, bo wszyscy chcieli grać dalej:) Pojedynczym misjom może brakować feelingu przygody, choćby przez brak awansu bohaterów w trakcie misji, tylko właśnie między misjami
Amiata
Posty: 31
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:48

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Amiata »

Też się tutaj podepnę, bo mam dylemat pomiędzy Descentem a Runeboundem. Jestem bardziej nastawiona na Descent, bo Runebound wydaje się być aż za bardzo podobny do M&M, mimo tego, że w sumie szukam czegoś podobnego do M&M (przygodówka fantasy). Moje wątpliwości co do Descenta sprowadzają się do dwóch kwestii:

-Czy można rozwijać postać w ramach jednego scenariusza, bez rozgrywania kampanii?
-Czy w grze >2 osoby nie przeszkadza fakt, że jest to pół-kooperacja, tzn bohaterowie na MG? Mam już Robinsona i nie wiem czy kolejna kooperacja to dobry pomysł.

Ze względu na te wątpliwości rozważam Runebound, który wydaje się rozwiązywać powyższe kwestie. Ale z drugiej strony czy on nie dubluje problemu M&M, tzn odskakiwania graczy, więc nudnej rozgrywki dla reszty i ogólnie nie jest zbyt podobny?

Chyba, że może jednak jakaś inna gra? :)
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: WolekMKB »

Runebound to zupełnie inna gra niż Talizman...bardziej złożona i dająca więcej możliwości...dobra solidna gra i każdy gra sam sobie + możliwość ataku innego gracza...Descent jednak to gra 1 przeciwko innym...i faktycznie bardziej taktyczny ale to równie dobra pozycja,jak nie najlepsza w tym gatunku...jeżeli bariera językowa nie jest przeszkodą polecam sprawdzić też Dungeons and Dragons WoA lub LoD...ale to już kooperacja
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Al_Dente »

Odpowiadając na pytania:
- W Descencie postać awansuje tylko pomiędzy misjami
- To zależy komu i w czym. Jest poczucie, że gra się przeciwko graczowi, nie grze. Nam nie przeszkadza.

Runebound chyba jest bardziej przygodowy niż Descent, więcej czytania z kart, różnych wydarzeń. W descencie podczas misji karty już są na stole. Nie ma odkrywania nowych przygód.

Zobrazować można to tak: Descent jest tym, co się dzieje jak w Runeboundzie (lub w MiM) stanie się na konkretnym polu, taką przygodą pojedynczego pola. Czyli np doszliśmy do lochów i tam musimy stoczyć bitwę z trollem. W MiM lub Runeboundzie taka bitwa trwa minutę i kilka rzutów kością. W Descencie 1.5h i jest esencją gry.

Jeśli szukasz gry stricte przygodowej (i może być po angielsku) - to faktycznie zaproponowany Dungeons and Dragons obok Runebounda wydaje się być lepszym pomysłem niż Descent.
Amiata
Posty: 31
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:48

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Amiata »

Dzięki za odpowiedzi i propozycję D&D, obie gry wyglądają ciekawie. Po obejrzeniu recenzji całej czwórki wybór padł jednak na Descent (między innymi za obecność OL), a D&D to pomysł na zakupy w przyszłości :)
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: Luboy »

Mały update :)

Po wiekach rozmyślań, rozważań za i przeciw, zakupiłem Mage Knighta. Przeważyła kwestia trybu solo i bardziej zaawansowanych reguł. Descenta na razie odpuszczam, ale jest na liście rezerwowej i przy sprzyjającej okazji wskoczy na półkę.

Tydzień temu odebrałem swój egzemplarz - wszystko ładnie wykonane i zapakowane. Dzisiaj rozegrałem na rozruch pierwszy scenariusz w wersji uproszczonej (bez wirtualnego gracza). Zasady z początku skomplikowane układają się w logiczną całość. Co prawda jeszcze jest co nieco rozkminiania i wnikania w szczególiki, ale wygląda na to że będzie sporo radochy z gry. Nie mogę się też doczekać wypróbowania gry z kolegą.

Ogólnie polecam, więcej wrażeń następnym razem.

Pozdrawiam,
Andrzej
mdziam_78
Posty: 62
Rejestracja: 06 lut 2010, 22:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra przygodowa - dla 2+ graczy (dla żony)

Post autor: mdziam_78 »

Ja do takich celów poleciłbym Arkham Horror, przygoda i kooperacja, fajny klimat. I jak Żona przegra to Ty również, więc będzie sprawiedliwie.



Sent from my iPad using Tapatalk
-----------------------
pozdrawiam mdziam
ODPOWIEDZ