Gra na prezent dla 8-latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: anna26 »

To sadzę że powinien EK i Takenoko dać radę - takie dzieci to już zdolne bestie :) W Marco P. nie grałam więc się nie wypowiem.

Jak spodoba się EK to można jeszcze rozważyć Wojownicy Midgardu- też prosty warker placement tylko w klimatach wikingów
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: krzyss »

Mój syn ma 8,5 roku i w zamki daje sobie radę. Czasem mu doradzę co dla niego lepsze bo to dziecko przecież.
Generalnie wszystko zależy od dziecka. Jeśli dzieciak jest ograny w różne tytuły i sobie z nimi dobrze radzi to i w zamki zagra.
Jak ocenić ogranie? No na podstawie w jak skomplikowane gry się gra. Jeśli zaczynasz od prostszych, potem wchodzą trudniejsze itd a dziecko łapie to można powiedzieć, że jest ograne :) Wszystko odbywa się przez dłuższy okres bo nie da się wprowadzić różnych tytułów na przeciągu krótkiego okresu czasu.

Z naszym synkiem gramy w różne gierki i praktycznie wszystko co mamy na półce to dobrze załapał.
Do swojej listy możesz też dodać Wyspe Skye, Agricola wersja rodzinna, Nowy Jork 1901, Splendor, może spodoba się mu gra kooperacyjna Ognisty Podmuch (mój uwielbia).
Polecam też bardzo Metropolię. Jest to bardzo fajna i prosta gra. Dobrze się przy niej bawią dorośli i dzieciaki.

Z pozostałych gier które mój synek (a część już graliście) lubi to:
Talisman
Baronia
Pociągi Europa
Wsiąść do Pociągu
Carcassonne
Zamki Burgundii
Zamki Szalonego Króla Ludwika

Będę go chciał wprowadzić za niedługo w grę Belfort.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: shod »

Takenoko bardzo polecam i spokojnie Twój syn ogarnie - mój w kwietniu kończy 7 lat i bez podkładania się potrafi nie w to ograć. Gramy w planszówki od ponad roku i nie mamy żadnej gry w wersji junior a we wszystko gramy wspólnie.
Dodatkowo polecę Century: korzenny szlak [a najlepiej jeszcze edycje Golem] - bo Splendor nam się mocno znudził. poza tymi syn uwielbia Wyspę Skye, 7 Cudów Świata, Runebound 3 ed., Potwory w Tokyo, Cyklady, Pixie Queen, Great Western Trail.. Myślę, że wymienione przez Ciebie tytuły spokojnie syn ogarnie. Wiadomo, że nie będzie jeszcze podejmował takich decyzji jak dorośli i nie będzie z tych trudniejszych gier wykorzystywał potencjału...ale co widzę po moim synu to bardzo szybko łapie i sie odnajduje nawet w cięższych pozycjach. To tylko teraz kwestia wyboru jakie klimaty sprawiają dziecku najwięcej radości.
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: kropka75 »

Bardzo dziękuję.

Już mam chyba z 10 na liście, z tego co podaliście.
Innych muszę poszukać poza moimi ulubionymi księgarniami, bo tam nie ma.
A te, które są, dodałam już do schowka.

Zaraz idę odebrać nasze Takenoko. Ciekawe czy młodemu spasuje. :D
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: kropka75 »

No więc Takenoko już ograne. :)
Cudna gra. Syn zakochał się w obrazkach, w pandzie, podczas pierwszej tury zapamiętał co robi który symbol na kostce, więc już nie musiałam zaglądać do instrukcji. :D

Imprezę przerywamy sobie Abalone, bo młody nie chce ostatnio wracać do Pierwszej podróży, a Carcassonne coraz bardziej nie lubi.

Rozglądam się za kolejną zabawką. :)
Baronia od 14 lat, wg rebel.pl.
Zamki Burgundii od 12.

Chyba najszybciej skłonię się ku Epoce Kamienia, bo od 10 lat już.
Tymczasem palec wyciągam w kierunku Kakao, ze względu na przeznaczenie 8+. Przeraża mnie jednak trochę porównywanie jej do Carcassonne.

Wy też widzicie podobieństwo?

Korzenny szlak to karcianka, tak? Plus jakieś tam kosteczki?

***

A co myślicie o grach:
Szklany szlak
Tokaido
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: anna26 »

Epoka kamienia powinna być ok - w zastępstwie polecę też Wojownicy Midgardu- też worker placement też dość prosty tylko klimat inny tu Wikingów
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: ozon »

Kakao to dobry wybór
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: anna26 »

A może summoner wars- niekoniecznie master set np elfy vs orki - dużo ojców gra z to z synami i się sprawdza

Podobno fajne do grania z synem jest też legendy blue moon- mega regrywalne (9 ras) proste zasady ładne smoki :) i słyszałam o ośmiolatku który ogrywa w to ojca
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: kropka75 »

ozon pisze: 22 mar 2018, 15:04 Kakao to dobry wybór
Zakupione, niebawem testy. :)

Syn nie chce grać w potwory, woli ładne, kolorowe, spokojne obrazki, więc... część gier nam odpada.

**

Po przejrzeniu tysiąca ofert jeszcze dopisałam do listy: Wyspę Skye, Nowy York 1901.
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: kropka75 »

Polecamy Epokę Kamienia - to idealna gra dla ośmiolatka.

Kakao też polecamy. Porównanie do Carcassonne takie sobie - łączą te gry tylko kafle, nic więcej.

Kolejny temat dla dzieciaka w tym wieku, to Via Nebula. Niby jest na 12+ ale mój syn gra i od pierwszego razu spamiętał wszystkie zasady. Gra przyćmiła nawet Epokę Kamienia.

Kolejny cel: Zamki Burgundii. :)
ODPOWIEDZ