Gry dla małych dzieci (2+)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: mig »

Szukam prostych gier dla małych dzieci (2-4 lata). Próbowałem uproszczoną klasykę typu Dobble Kids czy Dzieci z Carcassonne, ale chyba jeszcze na to za wcześnie. Grzybobranie tez jakoś nie chwyciło. Szczerze mówiąc już się poddałem i postanowiłem te kilka lat poczekać - nie ma co męczyć dzieciakow, ale zupełnie przypadkowo trafiła w nasze ręce uproszczona wersja W ogrodzie Haby i nagle okazało się że zrobiła furorę.
Jakie jeszcze gry tego typu (rownież Haby) mogą się sprawdzić?
Dzieci jest dwójka- 2 i 3,5 roku. Szukam czegoś o poziomie skomplikowania nieco niższym niż Dzieci z Carcassonne. I koniecznie dość szybkiego i dynamicznego (Grzybobranie padło właśnie ze względu na rozwlekłość).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4462
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1095 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: garg »

Ja na swoich wypróbowałem (z różnym efektem, ale zwykle pozytywnym): Pewnego razu, Bóbr Billy (Log Jam), Polowanie na skrzaty, Potwory do szafy, Entenmarsch, dowolne memo, Muh & Mah, Memino od Granny.

Nie chwyciły Kikeriki, Kicky Ricky, Pigolino, Śmieszne zwierzęta, Torteliki, Bio Trio. Część z tych gier jest od 4 lat, ale przynajmniej próbowałem :lol: .

A Rummikub Junior służy do nauki cyferek i liczenia :)

Oczywiście niektóre reguły trzeba odpowiednio modyfikować, ale da się już grać w sposób przypominający grę :wink: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: premek »

U mnie się sprawdzał 'Kot w worku' od Granny no i memo wszelakie, później gry/układanki z literami 'Abecadło' itp.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: KubaP »

U mnie (córa niecałe 2,5) bardzo dobrze sprawdzają się Potwory do Szafy z uproszczonymi zasadami.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 298 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: kdsz »

Moje doświadczenia wskazują, że najlepiej sprawdziły się:
- Tęcza
- Bim-bom
- Miś, pszczoły i miód (tak ok. 2,5 roku)
- Figuraki
- Nawlekaj nie czekaj

Podobnie jak Kuba polecam Potwory do szafy. Bardzo fajna gra, pięknie wydana, z całkiem ciekawą mechaniką. Wydaje mi się, że jest lepsza od 3x droższej gry "W ogrodzie". W wersji uproszczonej powinna się sprawdzić
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: polaquinha »

+1 dla Miś, pszczoły i miód (osobiście nie znoszę pasjami ale młodszy sweg czasu uwielbiał) i Nawlekaj nie czekaj -ta jest rzeczywiscie fajna a do tego pomaga wykształcić tzw chwyt szczypcowy - bardzo ważne w przygortowaniu małej łapki do pisania.

Ja polecę jeszcze Skubane Kurczaki z ograniczoną do połowy ilością obrazków do wyszukania (to memo) -za to satysfakcja z oskubania czyjegoś kupra - bezcenna 8)
A Czarny Piotruś ( w jednej z miliona swoich odsłon na licencji Disneya)?
Przyjrzyj się moze też Madremu Zamkowi lub Kamelotowi Granny (tyle, ze to raczej układanka jest niż gra)
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: Perpetka »

Moja 3,5 latka popyla w Dobble, Małego Księcia, Grzybobranie i Wyprawę do Dżungli. Z pożyczonych gier furorę robiły jeszcze Zwierzak na zwierzaku i W ogrodzie Haby oraz Batik Kids. 2latkowi bym jeszcze parę miesięcy dała spokój, a z 3,5 można już pograć nawet w CV i Horror w Arkham ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: mig »

Perpetka pisze:Moja 3,5 latka popyla w Dobble, Małego Księcia, Grzybobranie i Wyprawę do Dżungli. Z pożyczonych gier furorę robiły jeszcze Zwierzak na zwierzaku i W ogrodzie Haby oraz Batik Kids. 2latkowi bym jeszcze parę miesięcy dała spokój, a z 3,5 można już pograć nawet w CV i Horror w Arkham ;)
No, miałem właśnie taką nadzieję, więc tego wieku 3+ czekałem z wytęsknieniem. Ale młoda nie ma cierpliwości do siedzenie nad grą. Może trochę za szybko się poddałem (albo zaniedbałem edukację "pro-grową" jak była młodsza). W każdym razie zacznę od tych lżejszych tytułów (dzięki za wszystkie propozycje i proszę o jeszcze!:) i mam nadzieję, że wkrótce w Twilight Struggle będziemy popylać ;)

Jak na razie na pierwszy ogień chyba pójdą te chwalone Potwory do szafy (miałem ją na radarze wcześniej, ale jakoś mnie zupełnie nie przekonała), Memino (wygląda bardzo sensownie), Polowanie na skrzaty (to bieganie po pokoju/mieszkaniu i szukanie wydaje się strzałem w dziesiątkę) i Nawlekaj nie czekaj.

Entenmarsch, Muh & Mah - chyba niedostępne są. W kazdym razie nigdzie ich nie znalazłem.
Pewnego razu - nienawidzę wszystkich gier o układaniu historyjek (OD Story Cubes, poprzez Słowostwory itd). Pewnie prędzej czy później nas ta gra (czy inne tego typu) nie ominie, ale póki mogę, to odwlekam ten moment
Bóbr Billy (Log Jam) - z tej serii mam Lotti Karotti i Kicky Ricky. Na razie średnio ich interesują, ale wrzucam na radar i listę rezerwową.
Kot w worku - na listę rezerwową
Tęcza - do kolorów wybraliśmy na razie Nawlekaj, ale jak się spodoba to pewnie do tej też sięgniemy
Bim-bom - fajna sprawa, tylko dwie wątpliwości mam: jakoś ta osobna płyta CD jako integralny element gry mnie nie przekonuje. No i natknęliśmy się na Ding-Dong Haby, gdzie są miniaturki instrumentów muzycznych (działające) i na tym tle Bim-bom wyglada dość słabo. Ale trafia na radar.
Figuraki - jakoś nas z opisu nie przekonała (a w sumie dlatego, że brak jest opisu;)
Miś, pszczoły i miód - za bardzo pachnie Grzybobraniem. Nie to, żeby to był problem ideologiczny ;), ale Grzybobranie było zbyt nudne i rozwlekłe. Trochę się tego boję. Ale na radar trafia
Skubanym kurczakom jeszcze się przyjrzę :)

Dzięki i poproszę o kolejne :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: Lothrain »

Dzień i noc Granny - gra logiczna, nad którą młody spędził całkiem dużo czasu. Przyłączę się do pochwał dla Potworów do szafy, W ogrodzie i Tęczy. Pory roku Granny raczej dla dziewczynek. Figuraki i Patyczaki są ok, jeśli dołożyć do nich trochę wyobraźni. Lotto - Dom też dla malucha było fajne, przynajmniej wzbogaca słownictwo. Mój 3 latek śmigał już w Pędzące żółwie, choć graliśmy w otwarte karty i miał kłopoty z utrzymaniem tajemnicy, ale grało się przyjemnie.
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 245 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: wajwa »

Ja bym dorzucił jeszcze Re Re Kum Kum
http://www.rebel.pl/product.php/1,33/17 ... umkum.html
pisze , że od 4 lat , ale pamiętam , że w to śmigaliśmy jak młody miał koło 3 lat - fajne.
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9418
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: MichalStajszczak »

Propozycji padło sporo i chyba zdecydowana wiekszość z nich jest trafna. Chciałbym jednak dodać kilka informacji ogólniejszych. Po pierwsze: jakie czynniki decydują o minimalnym wieku gracza. Moim zdaniem głównie trzy: zrozumiałość tematyki, stopień skomplikowania mechaniki i czas rozgrywki. Po drugie: w przypadku dziecka dwuletniego trudno mówić o graniu w pełnym tego słowa znaczeniu. Uważam raczej, że są to zabawy do gier przygotowujące, poprzez poznawanie kolorów, kształtów i liczb oraz zdobywanie umiejętności manualnych (rozwijanie małej motoryki) czy koordynacji oko-ręka. Po trzecie rozwój dziecka w tym wieku przebiega zwykle dość szybko i gra, która w tym momencie okazała się z jakichś względów nieodpowiednia, za kilka miesięcy może być OK.
Dlaczego nie zadziałało Grzybobranie? Chyba nie tylko dlatego, że cała rozgrywka trwa dla dwulatka zbyt długo. Moim zdaniem głównym powodem jest brak "natychmiastowej nagrody". W grach, polegających na dopasowywaniu lub znajdowaniu pasujących elementów (wymienione przez poprzedników różne wersje Memory, domina obrazkowe czy Dobble) taka "natychmiastowa nagroda" występuje. Podobnie w łamigłówkach Dzień i noc albo Króliczek (jeszcze chyba nie zaproponowanej). Dodatkowo w Grzybobraniu dochodzi kwestia losowości, której dziecko może jeszcze nie rozumieć.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: mig »

Dzięki za te uwagi. Całkowicie się z nimi zgadzam.
Tylko taka uwaga- Grzybobranie padło w konfrontacji z moją 3,5 letnia córką:)

Obserwując dzieciaki myślę, że spokojnie mozna by tez się pokusić o wskazanie kilku cech charakteru dziecka i umiejętności, które decydują o tym czy planszówki je zainteresują (no i jakie). Bo pewnie poza takim "standardowym" zestawem cech, które zwykle dziecko w jakimś wieku posiada, każdy może wskazać takie, które u danego dziecka występują akurat w nadmiarze (lub niedoborze). U mojej córki (tak na obecną chwilę ma) jest to wyjątkowa niecierpliwość.

Ale faktycznie trzeba regularnie próbować, bo dany tytuł może "zaskoczyć" bardzo nieoczekiwanie:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 298 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: kdsz »

mig pisze:Tęcza - do kolorów wybraliśmy na razie Nawlekaj, ale jak się spodoba to pewnie do tej też sięgniemy
Wydaje mi się, że "Nawlekaj nie czekaj" chyba bardziej rozwija zdolności manualne. Tęcza z kolei rzeczywiście uczy barw - żetony pokazują przedmioty, owoce itp. w danym kolorze. A poza tym to fajna wariacja na temat memo.
Figuraki - jakoś nas z opisu nie przekonała (a w sumie dlatego, że brak jest opisu;)
Opis jest następujący - dziecko rzuca 2 kostkami, z których jedna określa kolor, a druga kształt. Następnie dokłada na planszę żeton w odpowiednim kształcie i kolorze. Plansze są dwustronne (łatwiejsza i trudniejsza). Moja córka bardzo lubiła w to grać.
Lothrain pisze:Dzień i noc Granny - gra logiczna, nad którą młody spędził całkiem dużo czasu.
O tym zapomniałem napisać, a szkoda, bo mam akurat do sprzedania. Polecam :mrgreen:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: mig »

Figuraki są chyba tym o czego szukam- dzięki :)
Nad tęczą jeszcze pomyślę, ale chyba też wezmę. :)
O Dniu i nocy poczytam więcej. Ale na pierwszy rzut oka wyglada swietnie. Jakby co to się będę zgłaszał ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: grucha »

Potwory do szafy
nawlekaj nie czekaj
Pewnego razu
wszystkie memo i loteryjki

Kolejność nie przypadkowa. Sprawdzone na 3 -latce.
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4046
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 267 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: lacki2000 »

ja potwierdzam, że dla 2-4 latków najlepsze są gry typu memo, kolory i kształty, opowiadania, zręcznościówki i czasem niewiele liczenia. U nas sprawdziło się Dobble, Pluszaki Rozrabiaki (Opowiadania z podróży), Sznurki i dziurki, Granie w malowanie.
W tym wieku ważna jest długość rozgrywki, moje dzieciaki nie usiedzą spokojnie przy stole dłużej niż kilka minut - bez home rulesów przyspieszających się nie obejdzie. Ciekawe, że rysować i kolorować to mogą spokojnie w skupieniu nawet pół godziny...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9418
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: MichalStajszczak »

mig pisze:Tylko taka uwaga- Grzybobranie padło w konfrontacji z moją 3,5 letnia córką:)
Minimalny wiek to w przypadku Grzybobrania 4 lata (według Granny i Alexandra) albo nawet 5 (Trefl, Axel) :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: mig »

MichalStajszczak pisze: Minimalny wiek to w przypadku Grzybobrania 4 lata (według Granny i Alexandra) albo nawet 5 (Trefl, Axel) :D
Ha! Mamy wersję Trefla, czyli jak rozumiem tą bardziej hardkorową - taką dla prawdziwych geeków ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: polaquinha »

mig pisze:
MichalStajszczak pisze: Minimalny wiek to w przypadku Grzybobrania 4 lata (według Granny i Alexandra) albo nawet 5 (Trefl, Axel) :D
Ha! Mamy wersję Trefla, czyli jak rozumiem tą bardziej hardkorową - taką dla prawdziwych geeków ;)
nieee, dla hardcorowych geeków to jest Eurobiznes - od 14 lat (jak wyczytałam na zakurzonym pudle) sorrry za offtop alem się nie mogła powstrzymać :lol:
Zastanawiam się na jakiej podstawie producenci wyznaczają podobne limity? Z tego co czytam na forum - często nie mają się do rzeczywistości. Co potwierdza kategoria w opisie gry na BGG, gdzie gracze opiniujący grę bardzo często nie zgadzają się z wytycznymi producentów.

i wg mnie - z dziećmi i to w każdym wieku home rules - rządzą. Chcesz uatrakcyjnić Grzybobranie? Niech natychmiastową karą za "zebranie" trującego grzybka będzie skakanie na jednej nodze po pokoju albo opowiedzenie wymyślonej historyjki przez tatę 8) A nagrodą - danie jakiegoś zadania do wykonania osobie siedzącej po lewej stronie, na przykład.
Z mojego doświadczenia widzę, że jeśli tylko mam cierpliwość i dobry humor, to każda gra dziecięca (gier moich na razie chłopakom nie pozwalam dotykać 8) ) jest przyjemnością -modyfikujemy ją sobie dowolnie. Jak nie mam ochoty na grę z dzieckiem - nawet najlepsza gra się nie klei.
Mówię o sobie i swojej gotowości do zabawy z moimi dziećmi, bo młodszy Młody ma zawsze ochotę na granie - w COKOLWIEK i KIEDYKOLWIEK lol

Zapomniałabym o Wężach i Drabinach! :D Rozgrywka idzie dynamiczniej niż Grzybobranie i jest naprawdę dramatycznie losowa
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9418
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: MichalStajszczak »

polaquinha pisze:nieee, dla hardcorowych geeków to jest Eurobiznes - od 14 lat (jak wyczytałam na zakurzonym pudle) sorrry za offtop alem się nie mogła powstrzymać Zastanawiam się na jakiej podstawie producenci wyznaczają podobne limity?
Tu akurat sprawa jest prosta. Jeżeli produkt przeznaczony jest dla osób powyżej 14 roku życia, to nie podlega ustawom, dotyczącym wyrobów dla dzieci. Producent nie musi wtedy gromadzić dokumentacji, gwarantujacej zgodność poszczególnych komponentów z wymogami przepisów, nie musi umieszczać znaku CE itd.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 15:29 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: polaquinha »

MichalStajszczak pisze:
polaquinha pisze:nieee, dla hardcorowych geeków to jest Eurobiznes - od 14 lat (jak wyczytałam na zakurzonym pudle) sorrry za offtop alem się nie mogła powstrzymać Zastanawiam się na jakiej podstawie producenci wyznaczają podobne limity?
Tu akurat sprawa jest prosta. Jeżeli produkt przeznaczony jest dla osób powyżej 14 roku życia, to nie podlega ustawom, dotyczącym wyrobom dla dzieci. Producent nie musi wtedy gromadzić dokumentacji, gwarantujacej zgodność poszczególnych komponentów z wymogami przepisów, nie musi umieszczać znaku CE itd.
dziękuję za wyjaśnienie! Czy podobnie może być z innymi- "nowoczesnymi" planszówkami?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4046
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 267 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: lacki2000 »

MichalStajszczak pisze:
polaquinha pisze:nieee, dla hardcorowych geeków to jest Eurobiznes - od 14 lat (jak wyczytałam na zakurzonym pudle) sorrry za offtop alem się nie mogła powstrzymać Zastanawiam się na jakiej podstawie producenci wyznaczają podobne limity?
Tu akurat sprawa jest prosta. Jeżeli produkt przeznaczony jest dla osób powyżej 14 roku życia, to nie podlega ustawom, dotyczącym wyrobom dla dzieci. Producent nie musi wtedy gromadzić dokumentacji, gwarantujacej zgodność poszczególnych komponentów z wymogami przepisów, nie musi umieszczać znaku CE itd.
ano, przypomniało mi to promocję w której do paczki pieluch dla niemowląt dołączyli drewniane puzzle z naklejką "zakaz 0-3" i po jakimś czasie do tych puzzli dokleili informację "prezent dla starszego rodzeństwa" :) Sęk w tym że te puzzle były banalne, adresowane raczej dla dzieci 1-2 lata. 3-latek może by je raz ułożył gdyby się bardzo nudził.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9418
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: MichalStajszczak »

lacki2000 pisze:przypomniało mi to promocję w której do paczki pieluch dla niemowląt dołączyli drewniane puzzle z naklejką "zakaz 0-3" i po jakimś czasie do tych puzzli dokleili informację "prezent dla starszego rodzeństwa" Sęk w tym że te puzzle były banalne, adresowane raczej dla dzieci 1-2 lata
W przypadku wyrobów dla dzieci poniżej 3 lat, wymagania są znacznie ostrzejsze. Każdy taki produkt musi mieć atest, wystawiony przez upoważnioną do tego instytucję. Atest jest dość kosztowny, bo wymaga przeprowadzenia badań laboratoryjnych i dlatego niektóre firmy z niego rezygnują i żeby być w zgodzie z przepisami prawa umieszczają np. na grzechotkach informację o wieku 3+
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 298 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: kdsz »

casualgaming pisze:Z Granny są jeszcze Nogi Stonogi
Z Egmontu
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry dla małych dzieci (2+)

Post autor: mig »

Na Nogi stonogi trochę jeszcze za wczesnie.
Gry memo jak do tej pory wypadły najlepiej (kupiłem Memino).
Figurami są trochę nudne-tzn zbyt często nie mozna niczego dołożyć i robi się to frustrujące. Muszę jakieś home rulesy dołożyć (mimo iż tego nie znoszę). Fajnie sprawdza się Tęcza, choc na razie bardziej jako zabawka niż gra.
Polowanie na skrzata i Potwory do szafy jeszcze nie były testowane, ale wiążę z nimi największe nadzieje.
Takie spostrzeżenie: gry dla takich maluchów mają fatalnie napisane instrukcje. Mnóstwo niedomówień. Widać, ze wydawcy liczą na kreatywność rodziców. W kazdym razie gdyby to była gra dla dorosłych to pewnie miała by na tym forum wielostronicowy wątek w dziale zasad i jakiś oficjalny FAQ:) mój ścisły i uporządkowany umysł sie mocno buntuje :(
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ