Gra dla 12 latka, co wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arturroq
Posty: 76
Rejestracja: 27 maja 2012, 09:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: arturroq »

Osadnicy z catanu!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: Pixa »

Tak, chodzi o te gre. Mozna ja jednak spokojnie znalezc za 90 zl.

Osadnicy sa bardzo fajna pozycja na poczatek przygody z planszowkami, a dosc spora losowosc sprawia, ze obcykane dziecko spokojnie moze wygrac z doroslym bez podkladania sie. Warto zaznaczyc, ze jest to gra od 3 do 4osob. Najlepiej gra sie jednak w 4. Cenowo tak jak wspominalem - 90-100 zl.

Spokojnie polecic mozna takze kolejnego klasyka - Wsiasc do pociagu: Europa. Sporo frajdy, proste zasady - ja bardzo lubie te serie. Gra jest niby od 2 osob, ale najlepiej gra sie w 4-5. Bardzo ladnie wykonana. Cenowo 110-130 zl

Z polskich produkcji warto zainteresowac sie tez gra "Kolejka". Proste zasady, sporo przepychanek kolejkowych - naprawde dobra zabawa. Gra niby tez od 2 osob, ale jest sens grac dopiero w 4 albo 5. Cenowo naprawde roznie 50-90 zl.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: mig »

Do rozważenia rownież Talisman, Memoir 44, Neuroshima Hex - w zależności od zasobności portfela, liczby potencjalnych graczy i upodobań;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: Pixa »

Bierz Osadnikow albo Wsiasc do pociagu i bedzie git.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: rastula »

stop stop - moim zdaniem źle radzicie


skoro kupujący jest zielony to kto wyjaśni i zagra pierwszy raz...?


czy temat pociągów i chodowania owiec to są samograje... które pasjonują 12 latka ( nie sądzę :P)


chłopaki w takim wieku to interesują się wielkimi robotami i samochodami...


ponieważ o samochodach nie ma za dużo fajnych gier w tej kategorii to ja proponuję coś o potworach...


POTWORY w TOKIO


cena już od 70 PLN jak się poszuka ... tematyka chłopacka, mechanika prosta ale emocjonująca - wykonanie 1 klasa - chłopaki na pewno będą grały non stop...

problem że na 2 osoby chodzi słabo , ale 12 latki nadrobią wyobraźnią i home rules - jestem pewien...

w budżecie pozostanie jeszcze parę dych na coś mniejszego - karcianego - fasolki, set może nawet małą Agricolę na 2 osoby( jeśli już muszą być owce)...
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2014, 10:10 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: rastula »

Ostatnio zmieniony 12 kwie 2014, 10:09 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: Bea »

Jeśli by to mogło coś nieco trudniejszego, co dorosły by wpierw wytłumaczył, to ja polecam Munchkina, mój 12 letni syn go uwielbia, a do gry dwuosobowej polecam Summoners Wars, też się u nas sprawdziła ta gra :).
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2014, 10:10 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: rastula »

Bea pisze:Jeśli by to mogło coś nieco trudniejszego, co dorosły by wpierw wytłumaczył, to ja polecam Munchkina, mój 12 letni syn go uwielbia.

munchkin też ok - ale we dwóch nie pograsz...nawet "od biedy " tak jak w PwT
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: Pixa »

rastula pisze: skoro kupujący jest zielony to kto wyjaśni i zagra pierwszy raz...?
Bez przesady - instrukcje do Osadnikow czy TTR ogarnie nawet srednio wyszkolona malpa ;-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: rastula »

Pixa pisze:
rastula pisze: skoro kupujący jest zielony to kto wyjaśni i zagra pierwszy raz...?
Bez przesady - instrukcje do Osadnikow czy TTR ogarnie nawet srednio wyszkolona malpa ;-)

owszem - jeśli będzie motywacja i chęci -

ale jakoś jak ja znam 12- latków to akurat retro przygoda w układanie torów nie jest tym o czym marzą :)... przynajmniej dopóki nie zagrają... a ty wyraźnie autor napisał że ani dzieciak ani on się nie znają, więc gra ma szanse się kurzyć... szybciej bym już na Talismana (mimo wszelkich wad) czy Memoir 44 stawiał ...
Awatar użytkownika
ogi
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2012, 09:36
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: ogi »

Zgadzam się z rastulą, Osadnicy czy pociągi to raczej nie będzie dobry pomysł. Jak ma grać z kolegami to chłopaki może zagraliby raz czy dwa i gra poszłaby w kąt.
Biorąc pod uwagę ich wiek to szukałbym raczej jakiejś gry konfrontacyjnej i ja polecam tutaj Small World.
Szymeq
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2019, 11:00

Re: Gra dla 12 latka, co wybrać?

Post autor: Szymeq »

Polecam grę Terraformacja Marsa. Jest to karciano-planszowa gra, polega ona na wdrażaniu projektów w życie, budowie miast oraz sadzeniu lasów i prowadzeniu swojej korporacji do zwycięstwa.

Można w nią grać samemu lub do pięciu osób. Jakby się bardzo spodobała to można też dokupić dodatki urozmaicające grę. Cena to od 100 do 140 zł
ODPOWIEDZ