Które talie do Summoner Wars?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Które talie do Summoner Wars?

Post autor: nanautzin »

Witam

Pograłem już trochę w podstawkę Orki vs Elfy. Dalej gra się przyjemnie, ale jakieś urozmaicenie też by nie zaszkodziło :) W związku z tym zwracam się do was z pytaniem w jakiej kolejności, według was oczywiści, najlepiej dokupować talie? Od razu mówię, że nie mam zamiaru bawić się w deckbuilding. Będę grał gotowymi taliami.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: rastula »

też chętnie poznam opinie dotyczące casualaowej rozbudowy zestawów podstawowych...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: pan_satyros »

Każda talia to nieco inny styl gry.
Grywając jeszcze za czasów ANG wydania kupowałem "jak leci" i raczej nigdy nie byłem rozczarowany.
Najlepiej poczytać na czym polega gra daną frakcją. Są osoby preferujące bezpośredni atak, inne wolą defensywę, a jeszcze inne zabawę z kombinacjami kart.
Może moje wpisy rzucą nieco światła http://pelnapara.znadplanszy.pl/tag/summoner-wars/
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: kudlacz135 »

Nie mam dużego doświadczenia, ale Płaszcze, Deep Dwarves i Benders z MS są fajnymi frakcjami, które nie wymagają wyłącznie parcia do przodu. Minusem jest to, że jak pisałem są z Master Seta. Płaszcze są ciekawe ze względu na kombinacje umiejętności. 3 na 3 osoby z którymi grałem mają podobne zdanie :) I nie będę dublować powyższego linku, bo pamietam, że sam tam czytałem o frakcjach i daje to o nich ogólne pojęcie :)
(wybierałem z angielskiego master seta, obu podstawek, płaszczy i elfów dżungli tj. 12 frakcji)
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 16:08 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 1 raz.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: nanautzin »

Również czytałem tamtą stronkę i mam takie samo zdanie jak kudlacz :) Dlatego też chciałem prosić o jakieś rady bardziej doświadczonych graczy :) Z tego co gdzieś czytałem to powychodziło też kilka drugich talii do danej rasy.
PS. Myślę aktualnie nad Krasnoludami druga talia, Plugastwem/Upadłe Królestwo i Straż Przednia druga talia. Może ktoś się o tych taliach wypowiedzieć? :)
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: sirias »

Druga talia krasnoludów jest bardzo specyficzna, bo ma jednostki które się nie poruszają; pierwsze Upadłe Królestwo bym odpuścił na początku bo jest zwyczajnie słabsze od reszty (nie wiem jak wygląda sprawa z drugą talią). Dużo zależy od tego, czy od razu chcesz przejść do talii bardziej skomplikowanych (najemnicy, plugastwo, drugie talie, ew. płaszcze) czy prostych (drugi starter).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: rattkin »

Absolutnie nie ma znaczenia w jakiej kolejności.

Po pograniu dwoma taliami i tak nie wiesz, czego się spodziewać od innych ani nie masz bezpośrednio określonego własnego stylu, który możesz projektować na inne talie. To właśnie tych innych potrzebujesz, by poznać złożoność gry i gdzieś się w niej określić. Obejrzyj sobie karty (http://www.plaidhatgames.com/games/summoner-wars, zakładka factions), wybierz sobie frakcję, która ma wg Ciebie fajną nazwę albo fajne/ładne jednostki, kup/pożycz i zagraj. Wśród wszystkich talii w grze, jest oczywiste, że będą takie, które bardziej Ci podejdą i takie które mniej, ale to będziesz wiedział dopiero na końcu. A dobrze pograć każdą talią, by poznać jej styl i umieć potem grać przeciwko niej. Jak będziesz pytał o konkretne frakcje, w stosunkowo dobrze zbalansowanej grze jaką jest SW, dostaniesz zestaw odpowiedzi, że każda frakcja jest albo fajna albo niefajna, bo tam akurat ktoś ostatnio nią przegrał albo z nią przegrał.

Z materialnego punktu widzenia, jeśli chce się urozmaicenia, dobrze kupić po prostu Master Set. Albo zaczekać na SW: Alliances (pojawią się na przestrzeni kilku miesięcy, jak sądzę) - bo per saldo wyjdzie taniej.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: nanautzin »

A dla mnie kolejność ma absolutnie znaczenie rattkin. Dlatego też pytam o charaktery talii, żeby wiedzieć czego się po nich mniej więcej spodziewać np. sirias już mi troszeczkę opisał drugą talię krasnoludów mówiąc, że ma ona jednostki, które się nie poruszają. Dla mnie bomba. Nie lubię standardów a właśnie "takie coś innego". Nie mam też zamiaru wybierać sobie frakcji, która spodoba się tylko i wyłącznie mi, bo będę grał z innymi ludźmi, którzy na pewno nie kupią SW, a i nie wszyscy znają angielski więc Master Set odpada.
Ciągle czekam na jakieś ciekawe podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: pan_satyros »

Jeśli oczekujesz konkretów to polecę moje ulubione:
Plugastwo - za unikatowość mechaniki mutacji (frakcja dość skomplikowana)
Najemnicy - zróżnicowana frakcja o szerokim wachlarzu możliwości, a do tego to potężni magowie, za którymi przepadam w światach fantasy
Płaszcze - za finezję (nim wyszło plugastwo wydawała mi się najciekawsza)

W przypadku SW trudno jest "wtopić" pieniądze, bo wszystkie dodatki trzymają poziom, a i nie przesadzajmy - stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: Krwawisz »

To ja może zaproponuję drugie talie do Upadłego Królestwa i Straży Przedniej - zdają się być nieco mocniejsze i ciekawsze od podstawek , a tym samym - szczególnie dla mniej doświadczonych, casualowych graczy - wyrównują szansę w pojedynkach z mocnymi Elfami, Krasnoludami czy Orkami.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: nanautzin »

Obecnie zamawiam Plugastwo i drugą talię Krasnoludów :) Następne będą te talie, które zaproponowałeś Krwawisz :) Z tego co widzę to podświadomie próbuję wybierać jedną mroczną i jedną jasną talię ;d
whst
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2013, 23:35

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: whst »

pan_satyros pisze:Jeśli oczekujesz konkretów to polecę moje ulubione:
Plugastwo - za unikatowość mechaniki mutacji (frakcja dość skomplikowana)
Najemnicy - zróżnicowana frakcja o szerokim wachlarzu możliwości, a do tego to potężni magowie, za którymi przepadam w światach fantasy
Płaszcze - za finezję (nim wyszło plugastwo wydawała mi się najciekawsza)

W przypadku SW trudno jest "wtopić" pieniądze, bo wszystkie dodatki trzymają poziom, a i nie przesadzajmy - stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry.
Jakbym miał wybrać 3 moim zdaniem najciekawsze, to wybrałbym identycznie ;)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Które talie do Summoner Wars?

Post autor: Phate »

Witam
Nie chce zakładać drugiego tematu o tym samym tytule więc odkopuje ten stary.

Ostatnio wróciliśmy ze szwagrem do SW. On ma Master set ja dwie małe podstawki + najemników.
Chciałbym dokupić sobie jakiś zestaw dla urozmaicenia talii. Z racji że od ostatniego posta w tym temacie wyszło sporo nowego (talie uzupełniające, drugie talie frakcji i inne) chciałbym usłyszeć wasze propozycję na dalsze zakupy.
Podoba mi się gra Elfami Feniksa dlatego myślałem o talii/uzupełnieniu dla nich ale z chęcią kupiłbym też coś nowego - może jakieś upadłe królestwo (drugą talię?) albo coś.

Proszę o kilka porad w tej kwestii
ODPOWIEDZ