Neuroshima Hex

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Bartas_
Posty: 88
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Neuroshima Hex

Post autor: Bartas_ »

Witam serdecznie.

Zastanawiamy się z małżonką nad zakupem Neuroshimy Hex.

Pytanie do doświadczonych graczy. Czy lepiej kupić używaną w wersji 2.5 lub niższej czy nowke 3.0.

Są jakieś znaczące różnice w wersji 2.5 3.0?

Czy może zamiast neuroshimy polecicie inną strategię dla 2 osób z opcją gry w 3-4? Tak do ok 90min gry?

Z góry dziękuję za pomoc.
Bartas
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Pixa »

Popatrz jak wygladaja grafiki i sam zdecyduj. Jak dla mnie wersja 3.0 ma duzo ladniejsze zetony. 2.5 wyglada biednie. Poza tym wygaszane sa nowe armie dla 2.5 - za jakis czas beda sie pojawiac juz tylko dla wersji 3.0
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Błysk »

Neuroshima Hex jest świetna, także ogólnie polecam.

Co do wyboru edycji, różnią się głównie designem, z czego ten z 3.0 jest według mnie (i mojej dziewczyny) o wiele ładniejszy i bardziej przejrzysty. Póki co dodatki są wydawane dla obu edycji, ale nie wiem jak będzie w przyszłości. Obiło mi się o uszy, że w pewnym momencie mają zacząć je robić tylko do 3.0 (o ile będzie powstawało ich więcej, bo ostatnio już twórcy mówili, że każdy nowy dodatek zajmuje bardzo wiele czasu, stąd opóźnienia Uranopolis). Co do zasad, w 3.0 są dodatkowe zasady opcjonalne np. co do zmniejszania losowości i opisanych jest więcej "dziwnych" sytuacji, które mogą zdarzyć się na stole. Nówkę 3.0 można dostać za około 100 zł + przesyłka, więc jeśli ta 2.5 nie jest wiele tańsza to polecałbym nową edycję.
Bartas_
Posty: 88
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Bartas_ »

Cenę nówki znam bo już, że tak powiem mam w koszyku.

O 2,5 pytałem bo nie byłem pewien czy tylko grafiką się różnią czy może są jakieś różnice w mechanice
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

Są różnice w zasadach, ale bardzo mało znaczące (jakieś tam szczegóły dotyczące dobierania żetonów chyba). Z tego co wiem armie są dokładnie takie same (poza różnicą wizualną), więc jeśli chodzi o mechanikę, nie ma znaczenia, którą wersję się kupi - wersję zasad można sobie wybrać w zależności od preferencji ; )
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Bartas_
Posty: 88
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Bartas_ »

Ok. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Chyba wybiorę jednak nową 3.0
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Pixa »

W wersji 3.0 pojawia sie OPCJONALNA zasada na zmniejszenie losowosci - dobor 6 zetonow zamiast 3. Ale mechanika ogolnie jest identyczna. Jak pisalem, 3.0 wyglada znacznie lepiej.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ODPOWIEDZ