Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Parias »

Witam. Mam pytanie do planszwkowych wyjadaczy. Jako, że zagrałem ostatnio w Myszy i Magie szukam podobnego tytułu. Chodzi mi o prowadzenie kampanii scenariuszy z których nasze dokonania mają wpływ na przyszłe gry. Najlepiej by można było grac w małą ilość postaci (czyli nie chodzi mi o to, że gracz kontroluje kilku bohaterów). Mam zombicide ale on mnie nie urządza, praktycznie wszystkie scenariusze wymagają grania przynajmniej 4 postaciami, niema fabuły a poprzednie scenariusze nie wpływają na przyszłą grę. Istnieje coś takiego?
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: SeeM »

Parias pisze:Witam. Mam pytanie do planszwkowych wyjadaczy. Jako, że zagrałem ostatnio w Myszy i Magie szukam podobnego tytułu. Chodzi mi o prowadzenie kampanii scenariuszy z których nasze dokonania mają wpływ na przyszłe gry. Najlepiej by można było grac w małą ilość postaci (czyli nie chodzi mi o to, że gracz kontroluje kilku bohaterów). Mam zombicide ale on mnie nie urządza, praktycznie wszystkie scenariusze wymagają grania przynajmniej 4 postaciami, niema fabuły a poprzednie scenariusze nie wpływają na przyszłą grę. Istnieje coś takiego?
To, że scenariusze nie dają fabuły jeszcze niczego nie przekreśla. Ja robiłem kiedyś scenariusze do Myszy dla grupy graczy. Dojdź tutaj, pokonaj kogoś tam, wróć z powrotem, weź nagrodę: kasa, przedmiot, albo jakaś dodatkowa umiejka. Niestworzone rzeczy można z tym robić. Włącznie z dodatkowymi minimapkami. Wychodzi taki MiM przez D&D.
+ (BGG)
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Parias »

Ano do zombicide też tak by się dało. Niemniej szukam innych gier, nowych. No i takich gdzie można grać w dwie osoby dwoma postaciami. W Myszach i Zombicide tak się nie da.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Kpt. Bomba »

Imperial Assault ma tryb kampanii. Drugi tytuł z tych, które znam to Shadows of Brimstone.
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Parias »

A coś po Polsku? Naprawdę jest tak mało przodówek - kampanii? :P
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Pixa »

Robinson (a w zasadzie dodatek HMS Beagle) sie lapie perfekcyjnie jesli nie straszna ci opasla instrukcja. A w samym robinsonie mamy cos a'la kampania w postaci scenariusza o doktorze Livingstone.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Parias »

Podstawka Robinsona już do mnie idzie :)

Rozumiem więc, że takie kampanijne przygodówki to raczej rzadkość na rynku.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Phate »

Jest jeszcze oczywiście świetnie pasujący Descent.
Gra po polsku, sporo dodatków, gra w trybie kampanii z rozwojem bohaterów. Jedyny minus to fakt, że zawsze musi być osoba prowadząca potwory a pozostali gracze (może być jeden prowadzący kilku bohaterów).
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Moniczka.s »

Jest jeszcze Pathfinder Adventure Card Game. Jest on po angielsku, jeśli potrzebujesz gry po polsku, możesz dalej nie czytać. Może być to trochę kontrowersyjna propozycja, ale właściwie spełnia warunki, które podałeś:
- jest w pełni kooperacyjna i bardzo dobrze skalowalna;
- mona w nią grać od 1 do 4 (6 z dodatkiem) graczy;
- posiada kampanię i to długą bo 33 przygody (8 scenariuszy w podstawce, później w każdej z 5 paczek po 5);
- w trakcie kampanii rozwijamy nasze postaci, dostają nowy ekwipunek, nowe zdolności, specjalizację;
- każda postać jest inna, ma unikatowe zdolności, każdy znajdzie coś dla siebie, na stronie Paizo można również znaleźć dodatkowe postaci;
- są dwa "zestawy", które można wybrać, jeden to standardowe fantasy i drugi w klimacie pirackim.

Niestety będzie też parę punktów na nie:
- gra jest po angielsku, nie wymaga olbrzymiej znajomości języka (trochę większej w przypadku Skulls & Shackles ze względu na terminologię morską), ale podstawy trzeba znać;
- jest to gra karciana, żadnych plansz, figurek, żetonów;
- trzeba mieć do niej specyficzna podejście, główna fabuła (polecam pdf z rozszerzonymi prologami i epilogami z BGG) opowiedziana jest tylko tłem do przygód, które będziemy przeżywać, należy bardziej skupić się na tworzeniu historii własnej drużyny i narracji.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Maxxx76 »

Earth Reborn, dla 2 osób, ale też po angielsku :-)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Maxxx76 »

Poza tym jeżeli język angielski nie jest barierą, to warto zerknąć na projekty na kickstarterze...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: Rocy7 »

Descent pasuje do wymogow, ale Imperial Assault ma ciekawszy tryb kampanii.
Wikary pisze: To dwa grosze dorzucę od siebie.
1. naprzemienna aktywacja bohaterów i grup imperialnych.
2. gracze prowadzący bohaterów mają zakaz oglądania Campaign Guidea :)
3. eventy aktywowane w trakcie misji.
4. misje poboczne i misje "wymuszone" przez Imperium
5. sposób zdobywania sprzymierzeńców

Wg mnie między innymi te rzeczy powoduję że IA jest lepsze od Desenta
po pierwszych misjach kampanii tez sie zgodze.
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Przygodówka - kampania - mała ilość graczy

Post autor: AiS »

* Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords albo Skulls & Shackless - tylko po angielsku, ale chyba najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom
* Mage Knight - wydany również po polsku, podstawka nie ma trybu kampanii, ale ciekawe kampanie fanowskie można znaleźć na BGG i na tym forum również
ODPOWIEDZ