gry parami (dwóch przeciwko dwóm)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: gry parami (dwóch przeciwko dwóm)

Post autor: Lord Voldemort »

Happosai pisze:czy ktoś mógłby po krótce opisać jak King of Siam działa w parach? dobrze się sprawdza? od razu zaznaczam, że nie grałem w tą grę wogóle.
To zalezy, od tego ktory zestaw regul do gry w parach sie wybiera, oraz od tego czy dana para ma tzw. "ciche dni". Autor gry wprowadzil zakaz komunikacji miedzy graczami grajacymi w parach - w tej wersji gra sie fajnie, jezeli pary potrafia "rozumiec sie bez slow". Jedno z graczy w parze uklada strategie, a drugie z graczy szczesliwie gra tak, aby pomoc osiagnac wspolne zwyciestwo.

Na szczescie w komentarzu Autor, pozwala rowniez graczom wybrac opcje z otwarta komunikacja (dla przejrzystosci, w polskim tlumaczeniu instrukcji przenioslem do to czesci z zasadami jako wyrazna regule opcjonalna - nie wszyscy musza miec chec czytania komentarza autora). Mozliwosc komunikowania sie, polepsza w mojej ocenie klimat wokol planszy, i daje wiecej przyjemnosci z rozgrywki.


Moim zdaniem gra w parach sprawdza sie dobrze, pytanie tylko jak pary sprawdza sie w grze? :wink: Zdecydowanie najgorzej dziala wariant gry dla 3 osob.

A jesli chodzi o gry karciane rozgrywane w parach, to polecam Kenta (dobrze znane Kuku, ale na 4 osoby z sekretna komunikacja graczy z danej pary).

Pozdrawiam,
V.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: gry parami (dwóch przeciwko dwóm)

Post autor: Cin »

Happosai pisze:czy ktoś mógłby po krótce opisać jak King of Siam działa w parach? dobrze się sprawdza? od razu zaznaczam, że nie grałem w tą grę wogóle.
w moim odczuciu to najlepszy wariant tej gry

Edit: trochę się spoźniłem, więc krótko - w całości popieram przedmówcę
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: gry parami (dwóch przeciwko dwóm)

Post autor: westwood »

Warto też wspomnieć Focus.
Btw. Happosai nie chcę się czepiać, ale w dzisiejszych czasach pisownię może za człowieka sprawdzać program. Od czytania "dróżynie", czy "odświerzę" aż oczy bolą :evil:
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: gry parami (dwóch przeciwko dwóm)

Post autor: Filip z Lublina »

do stu tysięcy menhirów, nigdy nie byłem dobry w te klocki...
będę się starał, obiecuję;)
ODPOWIEDZ