Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: eien »

Jak zwykle wracam na forum planując zakup nowej gry, niestety przeszukiwanie wątków wciąż nie rozwiało mojego problemu, stąd ten wątek i moja wielka prośba o pomoc :roll:

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu nowej gry, z racji, że wszystkie moje tytuły pasują jedynie dla 3+ graczy, albo po prostu są nudne/mało ciekawe przy dwóch graczach.
Tak, więc planuję zakup gry dla 2-3 graczy; z mocnym naciskiem na 2, wciąż dobrą rozrywką dla 3 i ewentualnie możliwością dla 4 ;)
Kooperacja niewskazana, negatywna interakcja mile widziana (aczkolwiek nie jest konieczna), najlepiej niezależna językowo.
Czas rozgrywki około 1-1,5h.

Aktualnie w 2-3 osoby najczęściej grywamy w Splendor (niestety nie mój), przy większej ekipie sięgamy głównie po Cytadelę, Sabotażystę, Bang!, Carcassonne, 7 cudów świata, TtR: Europa (dokładnie w tej kolejności, jednak często jest to uzależnione od mniej grających osob).

Od dłuższego czasu mam na oku kilka gier, niestety chwilowo mogę sobie pozwolić tylko na jedną (nie mogąc doczekać się na Zamki Szaloge Króla...). Tzn: Five Tribes, Osadnicy: NI, Small World Underground, Ankh Morpork

Niestety każda ma jakieś "ale"...
Czytałam, że Five Tribes jest totalnie bez klimatu, u Osadników trochę odrzuca mnie polska wersja językowa (zdarzają się gracze nieznający polskiego), zaś angielskiej nigdzie nie mogę znaleźć. O Small World i Ankh Morpork czytałam wielokrotnie, że nie są ciekawe przy rozgrywkach 2-osobowych.

Wszelkie opinie oraz ewentualne inne propozycje (jeśli uznacie za wybitnie dobrą) mile widziane :mrgreen: :mrgreen:
Nesmeer

Re: Odp: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: Nesmeer »

Wypowiem sie na temat dwoch, ktore posiadam i grywam. Smallworld to bardzo prosta gra, w mojej ekipie sa osoby ktore bardzo ja lubia, natomiast mi osobiscie srednio podeszla ze wzgledu wlasnie na prostote i monotonna mechanike rozkladania zetonow. Fajny jest tutaj aspekt ukrytych punktow i podliczania na koniec, to buduje emocje. Co do samej gry, powiem tak: prosta ale ladna, klimatyczna i urozmaicona pod pewnymi wgledami, proponuje zagrac przed zakupem jesli jest mozliwosc. Druga gra to ankh morpork, ten tytul duzo bardziej mi sie podoba, jesli jestes fanem pratcheta, pozycja must have. Tutaj poza rozstawianiem agentow mamy karty, kosc, dzielnice, ukryte cele, do tego bardzo klimatyczne karty i wszystko na wysokim poziomie. Co do rozgrywki 2osobowej, faktem jest ze nie porywa, ale porownujac do 2osobowego smallworld to nadal bajka. W SW najlepiej gra sie w maksymalna ilosc osob. W ankh morpork od 3jest juz bardzo ciekawie, we 2 trxeba troszke zmodyfikowac zasady.

Wedlug mnie ankh morpork +1
A zaznacze ze pratcheta czytuje, ale wielkim fanem swiata dysku sie nie nazwe

Wyslano za pomoca SmartDrona, za bledy prosze o wybaczenie.



Wyslano za pomoca SmartDrona, za bledy prosze o wybaczenie.
el banani
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:18

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: el banani »

Nie mam wielkiego doświadczenia, ale z całego serca mogę polecic Neuroshime Hex 3.0. Gra zdecydowanie dla dwóch osób. Jest możliwość grania w 3 i 4 jednak wg mnie srednio się ten wariant sprawdza. Nie jest to typowa gra przy której gra sie przy piwie, jest dość mózgożerna i wymaga skupienia. Cena raczej niska w sotsunku do tego co dostajemy, jakosc wydania swietna i bardzo duza regrywalnosc. Pojedyncza rozgrywka trwa od 20 do 50 minut. Jakby Ci się jakims cudem znudziła to dodatki tanie, kolo 30 zł. Jesli nie rpzeszkadzaja Ci postapokaliptystyczne klimaty to sie nada :)

Ps. Zeby podrasowac sobie troche klimat czesto wlaczam cicho w tle soundtrack z np. Starcraft II Heart of Swarm. Naprawde dodaje klimatu :D

Aha i zapomnialbym dodac, motywem planszowki jest starcie, rozgrywamy bitwe :)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 664
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: Tyrek »

Five Tribes nie jest takie do końca bez klimatu. Fakt, że gra jest totalnie abstrakcyjna, ale oprawa wraz z elementami jednak jakiś arabski klimat tworzą - bardzo miły dla oka :) Dla mnie Five Tribes jest świetną grą dla 2 osób - największa kontrola i możliwość ewentualnego planowania kolejnych ruchów. W 3 i 4 osoby gra się przyjemnie, ale w mojej opinii to już nie jest tak fajnie. Zaletą gry są proste i jasne zasady - szybko można wytłumaczyć i nie ma wyjątków.

Jeśli nie chcesz w ciemno kupować, może sprawdź w wypożyczalni czy nie mają i przekonaj się na własnej skórze, czy taki typ gry Wam odpowiada? (We Wrocławiu bardzo dobrze działa planszóweczka, może akurat mają egzemplarz).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: detrytusek »

Ankh nie działa na 2 osoby? Bezedura:)
Smallworld mnie odrzucił.
To przypadek czy preferujecie prostsze gry? Jakbyście chcieli trochę cięższą grę (ale nie ciężką!) to Lewis&Clark.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: eien »

@el banani - Właśnie mnie postapokaliptyczne klimaty trochę przerażają... Już mi kiedyś Hex'a polecano, ale jakoś wciąż nie umiem się przekonać (nawet pomimo ceny i ogólnych dobrych opinii). Może jak spróbuję ;)

@detrytusek - Niestety nie przypadek... Już się kiedyś nacięłam, że to co mnie się podoba to jedno, a coś całkiem innego w co będą chcieli grać współgrający. Dlatego od pewnego czasu skupiam się już tylko na tych prostszych, w które będę mieć z kim grać. Na szczęście znajomi coraz bardziej się wkręcają i grywających znajomych coraz więcej, ale wciąż potrzeba czasu :)

Co do Ankh opierałąm się na opiniach, które znalazłam głownie tutaj na forum, chociaż faktycznie nie wszyscy się z tym zgadzali...

Początkowo bardzo skłaniałam się do Five Tribes, ale coraz bardziej rozważam Ankh właśnie, szczególnie, że dostałam wiadomość, że ma nie być więcej dodruków :/
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: akahoshi »

Co do Ankh Morpork, to muszę się zgodzić z detrytuskiem.
Z żoną bardzo często graliśmy tylko we dwójkę. Czas przeszły bo ostatnio ze względu na 10-cio miesięczne córki w domu, czasu na planszówki raczej mało.

eien, może spróbuj Neuroshime Duel? Mnie nie ciągnie ogólnie do tego typu gier, ale że była promocja na Rebelu, to zanabyłem do wypróbowania. Na razie nie miałem okazji zagrać (czasu brak, jak wyżej :-) ), ale może kiedyś się uda. Najwyżej (jak masz taką możliwość) wypożycz i przetestuj.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: Pixa »

Five Tribes jest dobra gra, choc kimatem raczej nie powala. Jest to bardziej gra logiczna jak dla mnie.

Na dwojke bardzo fajnie chodza Osadnicy NI, Summoner Wars, Suburbia czy Listy z Whitechapel. Wszystkie nie sa zbyt ciezkie pod wzgledem regul, ale daja mozliwosc poglowkowania.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: detrytusek »

eien pisze: @detrytusek - Niestety nie przypadek... Już się kiedyś nacięłam, że to co mnie się podoba to jedno, a coś całkiem innego w co będą chcieli grać współgrający. Dlatego od pewnego czasu skupiam się już tylko na tych prostszych, w które będę mieć z kim grać. Na szczęście znajomi coraz bardziej się wkręcają i grywających znajomych coraz więcej, ale wciąż potrzeba czasu :)

Co do Ankh opierałąm się na opiniach, które znalazłam głownie tutaj na forum, chociaż faktycznie nie wszyscy się z tym zgadzali...
Lewis nie jest ciężki. Cięższy od Ankh ale to taki średniaczek. Tyle, że bardzo ładny i szybki i fajny....ale Ankh to bardzo dobry wybór:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: cezaras »

Generalnie (chociaż są wyjątki) doskonale skalują się Feldy.
Biorąc pod uwagę, to w co do tej pory graliście
Aktualnie w 2-3 osoby najczęściej grywamy w Splendor (niestety nie mój), przy większej ekipie sięgamy głównie po Cytadelę, Sabotażystę, Bang!, Carcassonne, 7 cudów świata, TtR: Europa (dokładnie w tej kolejności, jednak często jest to uzależnione od mniej grających osob).
(czyli nie mierzymy w mózgożery)
, to myślę, że:
Notre Dame
a przede wszystkim
Zamki Burgundii mają olbrzymie szanse by się Wam spodobały
a obie znakomicie chodzą i w 2 i w 3 i w 4 osoby

ale bez uszczerbku dla funu przy grze w dwie osoby możecie popatrzeć na inne euroklasyki:
STone Age, Egizja, San Juan

Z tych gier, które wymieniłeś grałem tylko w Small World (i oddałem)
oraz Five Tribes (które mnie osobiście nudzi swoją powtarzalnością i brakiem jakiejkolwiek głęb - ot takie wyszukiwanie najlepszego możliwego rozwiązania w danej sytuacji)
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: esztfke »

Może poczytaj o Lords of Waterdeep. Moim zdaniem pasuje do każdego kryterium, grałem tylko w wersji na 2 i 3 osoby, ale własnie takiej gry szukasz (z tego co czytałem dobrze działa w każdej konfiguracji). Nie wiem czy to + czy - ale jest tylko w wersji angielskiej, ale poza kartami intryg jest bardzo mało tekstu (są dostępne w necie tłumaczenia wszystkich kart/budynków/instrukcji itd)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: misioooo »

esztfke pisze:Może poczytaj o Lords of Waterdeep. Moim zdaniem pasuje do każdego kryterium, grałem tylko w wersji na 2 i 3 osoby, ale własnie takiej gry szukasz (z tego co czytałem dobrze działa w każdej konfiguracji). Nie wiem czy to + czy - ale jest tylko w wersji angielskiej, ale poza kartami intryg jest bardzo mało tekstu (są dostępne w necie tłumaczenia wszystkich kart/budynków/instrukcji itd)
Zgadzam się, +1 Lords of Waterdeep
Mam z dodatkiem - świetna pozycja, sporo możliwości pokombinowania, duża dawka interakcji między graczami. W 5 (6 z dodatkiem) jest mega ciasno na planszy, trzeba walczyć o każde zadanie do wykonania i zasoby do tego potrzebne. We dwójkę gra jest zgoła inna - spokojnie można skończyć kilkanaście zadań i potworzyć sobie z nich "kombosy" :) Po prostu inna gra na 2, a inna w szerszym gronie. Dla nas w każdej konfiguracji działa wyśmienicie. Dodatek do Lordów - genialny. Mechanicznie nie komplikuje gry, a wnosi multum nowych możliwości. Jak Lordowie się podobają to koniecznie trzeba nabyć dodatek :) My już nie gramy bez niego. Gra dostępna w angielskiej wersji językowej, na bgg jest spolszczenie kart bardzo dobrze zrobione.

Small World - jak dla nas w trybie 1vs1 gra mocno taktyczna z odrobiną strategii. mechanicznie banalna, sama rozgrywka za to już nie - trzeba trochę pogłówkować. Praktycznie nie ma elementów losowych więc o zwycięstwie decyduje doświadczenie i pomysł na grę. Przy większej liczbie graczy ostre tłuczenie się! Gra robi się nieco chaotyczna i ciężko cokolwiek zaplanować nawet na jedną kolejkę do przodu. Gra bardzo lekka i przyjemna jak dla nas w każdej konfiguracji graczy (choć też wolimy na 4/5, ale we dwójkę grywamy i nie narzekamy).

Ankh Morpork - na dwójkę da się coś poplanować. Na więcej osób - jak to w Świecie Dysku - chaos i chaos :) Jest ostro, gęsto i sytuacja zmienia się non stop. Gra bardzo dynamiczna i jak wyżej koledzy pisali - dla oczytanych mnóstwo smaczków, postacie z książek, wydarzenia etc. Bardzo fajna pozycja, generuje u nas często wesołość i poprawia humor jak nagle pół miasta staje w płomieniach. Również ja zaliczam tę grę do lekkich i przyjemnych wypełniaczy wieczoru pomiędzy cięższymi eurosami.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: Nadis »

Może Tikal? Niezależna językowo, interakcja jest, czas gry też się zgadza. Ale to raczej na 3 graczy i więcej.
Wysokie Napięcie też sobie obczaj, bo również niezależna językowo, interakcji sporo (i to tej negatywnej), czas gry bardziej w kierunku dwóch godzin.
Ankh Morpork ja osobiście bardzo nie lubię, chyba trzeba być fanem Terry`ego, żeby ta gra przypadła do gustu, ja fanką nie jestem.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: Losiek »

A może "Pory roku" - nie są niezależne językowo ale bardzo dobrze chodzą na dwie i trzy osoby. Zasady proste do opanowania ale można nieco pokombinować.

Ankh Morpork osobiście na dwie osoby nie lubię, w trójkę chętnie zagram. W dwie osoby mnie ta gra nuży.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: Ardel12 »

Najczęsciej grywam w 2-3 osoby i w takim składzie najczęściej grywamy w:
- Osadniy NI - świetna gra na 2 jak i 3 graczy. Mały downtime, proste zasady, jednak dająca bardzo duże możliwości kombinowania. Dziewczynie przypadł do gustu, a szata graficzna jest bardzo ładna,

- Pory Roku - pierwsze partie mogą przestraszyć przez długi downtime w pierwszej fazie (draft), ale potem jest tylko lepiej. Gra się na prawdę przyjemnie, szata jest bajkowa, mechanika pozwala na ciekawe zagrania. Interakcja istnieje raczej na niskim poziomie (mało kart pozwalających zrobić kuku).


- Lewis & Clark - świetny tytuł, z chęcią do niego wracamy. Mechanika na pewno bardziej skomplikowana niż we wcześniej wymienionych tytułach, ale tytuł raczej z półki średniej. Ciekawa mechanika wyścigu wprowadziła powiew świeżości wraz z niestandardowym przebiegiem rund dla każdego z graczy.

Z tych 3 tytułów najbardziej poleciłbym Lewisa, potem osadników. Pory roku wymagają zagrania przed zakupem, gdyż z doświadczenia wiem, że niektórych odrzucają.

Jeśli masz problem ze znalezieniem O:NI, to może spróbuj dorwać Na chwałę Rzymu, dla mnie klimatycznie gra zbliżona do osadników, ale równie miodna.

W Five tribes grałem raz, na dwie osoby. Po partii miałem wielką chęć zakupu, jednak obawiam się, że gra będzie bardzo słabo się skalować na więcej osób. Ja klimat akurat wyczuwałem w grafikach/planszy/meplach ale jeśli chodzi o mechanikę to nijak nie można powiedzieć, że ją buduje. Imho na 2 os gra się bardzo przyjemnie. Kilka dróg do zwycięstwa, możliwość blokowania przeciwnika oraz mały downtime wysoko stawia tą grę, jednak dla 2 os jest wiele innych i znacznie tańszych gier.
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: Dyso »

Odnośnie Neuroshimy jest do ściągnięcia wersja mobilna więc możesz sobie spróbować za darmo jak to wygląda w praktyce.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: AiS »

el banani pisze:Nie mam wielkiego doświadczenia, ale z całego serca mogę polecic Neuroshime Hex 3.0. Gra zdecydowanie dla dwóch osób. Jest możliwość grania w 3 i 4 jednak wg mnie srednio się ten wariant sprawdza.
Hex +1
Grając w trzy osoby ciekawiej się gra, gdy każdy zaczyna z dorobkiem 0 punktów (gramy do 20) i zdobywa punkty za zadawanie obrażeń wrogim sztabom. Ogranicza to element zmowy pozostałych graczy przeciw aktualnie prowadzącemu.
W czworo można grać drużynowo - dwóch na dwóch. Jeżeli dobrze kojarzę to jest to opisane w instrukcji.
el banani pisze:Ps. Zeby podrasowac sobie troche klimat czesto wlaczam cicho w tle soundtrack z np. Starcraft II Heart of Swarm. Naprawde dodaje klimatu :D
Ciekawe - sprawdzę :-)

Poza tym:
+1 Zamki z Burgundii
+1 O:NI
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: rastula »



W Five tribes grałem raz, na dwie osoby. Po partii miałem wielką chęć zakupu, jednak obawiam się, że gra będzie bardzo słabo się skalować na więcej osób. Ja klimat akurat wyczuwałem w grafikach/planszy/meplach ale jeśli chodzi o mechanikę to nijak nie można powiedzieć, że ją buduje. Imho na 2 os gra się bardzo przyjemnie. Kilka dróg do zwycięstwa, możliwość blokowania przeciwnika oraz mały downtime wysoko stawia tą grę, jednak dla 2 os jest wiele innych i znacznie tańszych gier.

nie ma problemu ze skalowaniem , choć na więcej osób gra się mocno inaczej, bo ma się w rundzie 1 ruch zamiast dwóch, co ogranicza większe planowanie strategicznych posunięć. Jest bardziej taktycznie. Bardzo dobra gra. Polskie wydanie pewnie będzie nieco tańsze. Dodatek wzbogaca ciekawie grę (nowe plemię, 6 nowych płytek, góry) choć rozbudowuje jej wielkość i czas gry, więc nie wszystkim może odpowiadać )
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: Skellig »

Ciągle się dziwię, jak ktoś pisze, że Ankh Morpork nie działa na 2 osoby.
Grałem w każdej konfiguracji (2,3,4) i wg mnie najlepiej działa właśnie na 2 osoby. Jest wtedy najmniej chaosu i można coś zaplanować. Zawsze polecam dla 2 osób.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: rastula »

Skellig pisze:Ciągle się dziwię, jak ktoś pisze, że Ankh Morpork nie działa na 2 osoby.
Grałem w każdej konfiguracji (2,3,4) i wg mnie najlepiej działa właśnie na 2 osoby. Jest wtedy najmniej chaosu i można coś zaplanować. Zawsze polecam dla 2 osób.



Po prostu są lepsze gry na 2 osoby. Da się grać - oczywiście ktoś może nawet uznać, że gra we 2 osoby jest fajna.

Sam autor powiedział kiedyś, że gry bardzo trudno stworzyć grę która chodzi dobrze zarówno na 2 osoby jak i na więcej - dlatego on woli projektować gry albo dla 2 osób albo dla większej ilości - tyle że wydawcy chcą mieć warianty dla 2 osób - wiadomo to sprzyja sprzedaży.

nie podam źródła - ale to chyba nawet na moje jakieś pytanie na BGG padło ...( albo fantazjuję ;D...
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: Skellig »

rastula pisze: Sam autor powiedział kiedyś, że gry bardzo trudno stworzyć grę która chodzi dobrze zarówno na 2 osoby jak i na więcej
Zgadza się. Ale ja akurat uważam, że Ankh Morpork chodzi lepiej na 2 osoby niż np. na 4. No chyba, że ktoś bardzo lubi chaos i brak kontroli nad rozwojem sytuacji - wtedy polecam grę w 4 osoby ;)
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: kapitanzbik »

Small world wogole mi sie nie wkreca, a robilem kilka podejsc.

Ja bym glosowal za zamkami. Niezalezna jezykowo wiec nie ma problem czy ktos rozmawia po angielsku czy polsku. Swietna gra!
I jest wedlug mnie bardziej neutralna tematycznie niz np Neuroshima, wiec moze trawic do szerszego grona graczy.

Zasady sa na tyle proste,ze mozna sprobowac zagrac z poczatkujacymi graczami i sa duze szanse,ze im sie spodoba.

Co do waterdeep to uwielbiam ta gre i nawet bym postawil wyzej niz zamki ale tylko z dodatkiem. Lords sa fajnym polaczeniem miedzy moimi ulubionymi ciezkimi tytulami ( Agricola,Brass,terra ) a gateway. Chcesz pokombinowac, masz wystarczajaco duzo opcji, inni po prostu chca przesuwac pionki, nie ma problemu. ALE podobnie jak z Neuroshima, tematycznie zamki sa bardziej neutralne i docelowo wiekszej grupie osob moze sie spodobac.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra dla 2-3 osób - NI?Five Tribes? inne?

Post autor: detrytusek »

kapitanzbik pisze:Small world wogole mi sie nie wkreca, a robilem kilka podejsc.
+1 do tego zdania.
i +1 do zamków
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ