Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
marta88
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2014, 07:11

Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: marta88 »

Poszukuje gry rodzinnej do grania z dziećmi 6 i 7 lat.
Ostatnio ulubioną grą są Potwory w Tokio oraz hej, to moja ryba.
Poza tym posiadamy pędzące żółwie, carcasone, wsiąść do pociągu, small world, talisman, i trochę gier typowo dziecięcych.
Poszukiwana gra powinna mieć proste zasady a rozgrywka trwać do godziny.
Jakie inne gry byście polecili?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: Bea »

Polecam Wilki i Owce :).
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: kdsz »

Tokaido, Metropolia, Hobbit (z Egmontu), Ognisty podmuch, Mały książę - stwórz mi planetę. Są to ulubione gry mojej sześcioletniej córki, które mogę spokojnie polecić.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: krzyss »

Masz "Wsiąść do pociągu", ale i tak polecę grę Pociągi: Europa.
Gra jest jedną z naszych ulubionych. Lubią w nią grać młodsi jak i starsi.
Bajecznie prosta, ale dość mocno wciąga. Rozgrywka nie trwa długo.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: Bary »

Oczywiście nieśmiertelni Osadnicy z Catanu. U mnie dzieciakom się podoba. Takenoko, Dobble tez ok. A Twoj szesciolatek daje rade w Small World?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: krzyss »

A dzieciaki w tym wieku radzą sobie z Wsiąść do Pociągu?
Blizmord
Posty: 21
Rejestracja: 19 paź 2015, 21:15

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: Blizmord »

Moja córka zaczynała przygodę z pociągami wersja USA w wieku 5,5 oczywiście stacje i bilety lekko zmodyfikowaliśmy ( małe naklejki na mapie i na biletach sami zrobilismy).
W ten sposób mogła odnaleźć stacje bez naszej pomocy. Teraz w wieku 6 lat sama nas ciągnie do gry i rozdaje karty.

Polecam Wam z córką
Magiczny labirynt
Pędzące żółwie
Niebezpieczna wyprawa ( nauka blefu przyda się w innych grach)
I oczywiście doubble

Lubi grać w parę innych gier ale ja już nie za bardzo.
Dla dorosłej osoby szybko się nudzą ale co się nie robi dla dziecka.W ten sposób wprowadzam dziewczynę w świat planszy.
Loch Ness
Smyczy skarb
Nogi stanowi
Potwory do szafy
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: krzyss »

Tak myślę nad Wsiąść do Pociągu Europa aby kupić i grac z synkiem.
Bardzo lubi tematykę pociągów, ma swoją kolejkę PIKO, mamy i gramy grę Pociągi: Europa.

Czy jak kupię wersję angielską to czy ona jest całkowicie niezależna językowo i wystarczy znać tylko zasady?
Chodzi o to czy na jakiejkolwiek karcie jest coś napisane po angielsku?
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: kdsz »

Na kartach są nazwy miast w lokalnych językach, np. London. Warszawa, Danzig. I tyle. W każdej wersji językowej bilety wyglądają identycznie, więc można brać nawet edycję holenderską.
Z córką zaczęliśmy ogrywać Wsiąść do pociągu: Europa jak miała 5 lat i poszło be problemu. Ale jest dzieckiem planszówkowo doświadczonym, więc nie do końca jej przykład jest miarodajny. Na pewno początkowo trzeba było wskazywać na planszy lokalizację miast z biletów i sugerować jakie bilety powinna zatrzymywać. Pozostałe zasady opanowała bez problemu, bo też są łatwe jak budowa cepa.
Hafahafa
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2015, 15:33

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: Hafahafa »

Z doświadczeń po prowadzeniu zajęć z planszówkami w klasach pierwszych mogę polecić:

Pędzące żółwie - łatwo, szybko i przyjemnie. Rozwija logiczne myślenie, zdolności przewidywania i dedukcji. Minus jest taki, że niektóre dzieciaki nie potrafią utrzymać koloru w tajemnicy lub też grają czerwonym i żadnym innym :). Wtedy nauka dedukcji odpada.
Dobble - dzieciaki po lekkim treningu potrafią dać nieźle popalić. Rozwija refleks, spostrzegawczość i co najważniejsze umiejętność jak to nazywam "mówienia pod presją". Ci co grali w Dobble i nie zgarnęli kart, bo "brakło im języka w gębie" wiedzą o co chodzi.
Magiczny labirynt - jest rzucanie kostką i plansza co sprawia dzieciakom frajdę. Gra trenuje pamięć i zapamiętywania wszelkiego rodzaju schematów.
Story Cubes - nie jest to gra dla każdego dziecka i nie dla każdego dorosłego, ale bardzo rozwija wyobraźnie i generalnie umiejętności typowo "humanistyczne" i kreatywne. Serwuje przy tym pełen pakiet. Na początku historie dzieciaków ledwo trzymają się kupy (o ile w ogóle), ale nie ma co się zrażać. Dzieciaki po paru partiach obserwacji jak dorośli konstruują swoje historie, szybko łapią o co chodzi. Dodatkowy plus, jaki słyszałem od rodziców jest taki, że Story Cubes sprawdzają się do opowiadania bajek na dobranoc.... o ile rodzic daje radę :) Moim zdaniem te 30-40 zł warto zainwestować, żeby poćwiczyć z dzieckiem.
Budowa Zamku - licznie do 45. Optymalizacja procesu decyzyjnego. Na tej grze bardzo ładnie widać jak rozwija dzieciaki. Pierwsze partie grają tak, aby zbudować zamek i najlepiej od 1 do 10, lub w drugą stronę czyli 40 jako druga karta. W późniejszych partiach uczą się, że jeśli chcą go zbudować przed innymi to może lepiej będzie dołożyć to 10 jako drugą kartę. Jedna z gier przy których sam proces obserwacji jak dzieci się uczą przynosi radość, nie mówiąc już potem o zasadzie dla zaawansowanych. Minus jest
taki, że na początku ilość reguł i opcji decyzyjnych może przytłoczyć dzieci (chociaż jeśli Twoje dzieci grały we wszystkie gry, które są napisane to nie będą miały problemu).

Najważniejsze w wyborze gry dla dzieciaków jest to co chcemy z nimi rozwijać, trenować podczas zabawy. Oczywiście to nie są jedyne tytuły, ale przykłady w pewnych kategoriach. Zwracam też uwagę, że gry prezentowałem różnym dzieciakom, z klas pierwszych. A jak wiadomo w jednej klasie bywają dzieci, które w budowie zamku już w pierwszej partii wiedzą jak optymalnie budować swój zamek, ale także dzieci, które nie potrafią ogarnąć zasad dobble czy magicznego labiryntu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: Bary »

Świetne podsumowanie walorów edukacyjnych tytułów przeznaczonych dla najmłodszych. Warto tutaj dodać, że Dobble może pomóc w pracy z dziećmi autystycznymi. Natrafiłem na kilka informacji od rodziców takich dzieci, że gra pomaga w dotarciu do dziecka i prowokuje go do interakcji z innymi.
Nie zgodzę się jednak z Twoim twierdzeniem: "Najważniejsze w wyborze gry dla dzieciaków jest to co chcemy z nimi rozwijać". Najważniejsze jest to, żeby gra dawała frajdę zarówno dziecku, jak i rodzicowi. To zapewni jej częsty powrót na stół i wzmocni więzy rodzinne. Fajnie, jak gra oprócz zabawy także edukuje, ale nie jest to najważniejsze. Nie ma natomiast nic gorszego, jak wmuszanie w dziecka gry, która mu się nie podoba, ale naszym zdaniem jest wartościowa ze względu na walor edukacyjny.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
kaskal
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, 00:02

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: kaskal »

Hej,
my gramy w:
1) dobble
2) pędzące żółwie
3) dzieci z Carcassonne
4) Super farmer
i kilka innych.

Nikt z was nie wymienił gry Super farmer, a ja uważam że jest to bardzo dobra gra, dzieci uczą się opanowywać swoją złość gdy przychodzi wilk i zjada wszystkie zwierzątka. Uczą się, że w każdej chwili może się coś zmienić i że trzeba grać do końca, bo ostatni mogą być pierwszymi :)

Bardzo lubimy też dziecięcą wersję Carcassonne. Zaczeliśmy w nią grać gdy córka miała 4 latka.

Teraz też zastanawiamy się nad zakupen nowych pozycji. Myślałam o labiryncie firmy Ravensburger. Mały książe budowanie planety też fajny ale ja mam 6 i 5 latków, więc nie wiem czy młodsza to ogarnie.

Dodam, że u nas najbardziej NIE sprawdziła się gra zwierzak na zwierzaku.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra rodzinna (dzieci 6 i 7 lat)

Post autor: Gromb »

Możecie spróbować Micro Monsters. To prosta zręcznościowa gra, jednak wykonanie i sam pomysł, super sprawa.
Dodatkowo jako szybką grę Nogi Stonogi oraz Farmer w wersji De Lux- koniecznie tej. Wsiąść do pociągu może okazać sie za trudne.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ